Penkiais mėnesiais virtusi dviejų dienų kelionė į Ispaniją ir netikėta išbandymų atomazga

Aistė su Juozu / Asmeninio albumo nuotr.
Aistė su Juozu / Asmeninio albumo nuotr.
2022-07-27 15:28
AA

Jauna talentinga žurnalistė Aistė Verpečinskaitė papasakojo savo kelionių nuotykius ir nesėkmes, kurios nebuvo planuotos, tačiau suvedė su gyvenimo meile. Trumpa viešnagė Ispanijoje virto penkių mėnesių draugystės išbandymu, ir, sutapk tu man – nesėkmes lygiagrečiai lydėjo sėkmė!

Juk kartais taip nutinka, kad keikiame likimą už įvairius netikėtus sunkumus. Tarsi mes žinotume, kokiais keliais mūsų gyvenimas turėtų sukti. Tik vėliau suprantame, kad kito kelio nėra – tik tas, kuriuo nuėjote iki šios akimirkos. Niekas nėra nulemta iš anksto, nieko neįmanoma pakeisti, tačiau viskas teisinga.

Meilės žodžiai – kalno viršūnėje

Aistė pasakoja visada mėgusi keliauti. Savu laiku autostopas buvo įprastas būdas nusigauti bet kur – ne tik Lietuvoje. Keliaudamas pakeleivingomis mašinomis, žinai, kad gali sustoti bet koks žmogus ir pavežti pusę kelio ar kilometrą. Tuomet žinai, kad nieko nežinai, ir dėl to nesuki sau galvos.

Visai kitaip, kai kruopščiai suplanuoji kelionę lėktuvu į Madridą. Tuomet tiksliai žinai, kad po kelių dienų turėsi grįžti: yra rimtų planų. Aistė sako turėjusi skristi į Madridą tik porai dienų.

„Tuo metu studijavau teatrologiją Norvegijoje pagal mainų programą. Turėjau ten praleisti tris mėnesius. Išpuolė kelios laisvos dienos. Ispanija ir Madridas paviliojo, nes ten turėjau pažįstamą. Tarp mūsų buvo galima įtarti simpatiją, tačiau tuomet dar nieko rimto nebuvo”, – dalinasi pašnekovė.

Juozas kviečia į pasimatymą / Asmeninio albumo nuotr.

Daug keliaujanti mergina susikrovė lagaminus per keletą minučių. Drabužių beveik neėmė. Čia teko rengtis dar žiemiškai, o Ispanijoje jau buvo karšta. Be to, vasariniai drabužiai Madride gana pigūs, tad manė, kad neverta apsikrauti.

Madridas / Asmeninio albumo nuotr.

Vos nuskrido į Madridą, Ispanijoje buvo paskelbtas griežtas karantinas dėl koronaviruso. Dar niekas nežinojo, tik įtarė, kaip tai gali paveikti kasdienybę. Pirmomis dienomis viskas tarsi ėjo įprasta vaga: malonus bendravimas, šilta saulė, išvykos į lankytinas vietas.

„Įdomus įsimintinas momentas nutiko, kai antrą dieną lipome į kalno viršūnę – dar buvo galima išvykti už Madrido ribų. Tuomet Juozas prisipažino įsimylėjęs. Kalno apačioje nebuvo mobiliojo ryšio, o kai užkopėme, ėmėme atvirauti ir prakalbome apie meilę, o į telefonus viena po kitos ėmė kristi žinutės. Sužinojome, kad niekur jau neskrisime. Nei aš į Norvegiją, nei Juozas į Lietuvą. Įstrigome. Tarsi taip ir buvo lemta. Sakėm – na, tai dabar pagyvensime. Štai taip ir gyvename jau porą metų – kartu”, – pasakojo Aistė.

Po meilės prisipažinimo / Asmeninio albumo nuotr.

Ispanijoje ir pačiame Madride koronavirusas siautėjo kone nuožmiausiai pasaulyje. Minėti penki mėnesiai toli gražu nebuvo panašūs į tas romantiškas akimirkas kalno viršūnėje. Tuo metu net ir kartu gyvenantys Aistė su Juozu gatve turėjo eiti skirtingose kelio pusėse. Jei kartu – stabdo policija ir išskiria.

Barselonoje – besišypsantys vagišiai

Taip pamažu slinko mėnesiai. Sudėtingas laikas porą tik sustiprino. Deja, grįžti į mainų programos studijas Bergene Aistei jau nepavyko. Savo baigiamąjį darbą ji parašė nuotoliniu būdu po Ispanijos saule.

Magistro rašymas Madride / Asmeninio albumo nuotr.

„Man iš tiesų šis magistro darbas buvo ypač sunkus, tačiau sulaukiau daug palaikymo iš Juozo. Mūsų jausmai tik stiprėjo. Gali skambėti keistai, tačiau šį karantiną mes abu prisimename kaip geriausia, kas galėjo nutikti gyvenime”, – sako mergina.

Tik įsivaizduokite – mandarininių vakarų šalyje jokie barai ir kitos pasilinksminimo vietos neveikia. Net į zoologijos sodą negali nueiti. Į parduotuves eini tik po vieną. Lieki vienas su savo artimu. Tobulas santykių išbandymas.

Aistė su Juozu / Asmeninio albumo nuotr.

Po penkių mėnesių pora rado galimybę grįžti į Lietuvą. Reikėjo nusigauti iki Barselonos ir iš ten skristi. Taip ir padarė, tačiau atvyko iš vakaro – juk puiki proga apžiūrėti Katalonijos sostinę.

Čia laukė išbandymai, kokių iki šiol dar pora nebuvo patyrusi. Nesitikėję karščio, abu labai smarkiai nudegė saulėje. Tada nusprendė atsigaivinti ir nuėjo į parkelį prie upės. Jei abu būtų kiek giliau pasidomėję Barselonos specifika, gal viskas būtų gerai, tačiau paupyje laukė nemaloni staigmena: du dviratininkai nukniaukė Aistės rankinę ir akimirksniu dingo. Jei tiksliau, vienas labai šypsojosi tiesiai į akis, o kitas čiupo kuprinę.

Paplūdimys Barselonoje / Asmeninio albumo nuotr.

Teko kreiptis į policiją, kuri iš karto pasakė, jog rasti rankinę ir vagišius – beveik neįmanoma misija. Laimė, rankinėje buvo tik senas telefonas, bulvių traškučių, vyno ir salotų indelis. Menka nauda nedorėliams. Svarbiausius daiktus ir dokumentus mergina buvo palikusi viešbutyje – juk kitą dieną skrydis.

„Tąkart stengėmės nieko su savimi nesinešti. Juozas pasiėmė tik banko kortelę. Nežinojome, kad tokie pavojai tyko Barselonoje, tačiau mums labai pasisekė. Štai taip prasidėjo mūsų gyvenimas kartu – tarsi nuo tuščio lapo”, – šypsojosi Aistė.

Po beveik pusės metų – namo / Asmeninio albumo nuotr.

Ir kas galėtų patikėti, kad meilę porai teks įrodyti net keliais dideliais išbandymais. Keli mėnesiai savotiško kalėjimo rojuje, ir svilinančios saulės nutviekstas sudėtingas kelias namo.

Nauji iššūkiai – nauji sprendimai

„Kai pasaulį užklupo pandemija, daugeliui keliautojų teko susidurti su iššūkiais, kuriuos iki tol kažin ar būtume galėję įsivaizduoti“, – pripažino SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorė Eglė Dovbyšienė. Tuo pačiu draudikams teko iš naujo nustatyti taisykles ir apibrėžti, kaip ir kokią apsaugą užtikrinti keliautojams, patiriantiems nesklandumų dėl viruso.

Nuo 2021 m. taikomomis taisyklėmis, užkrečiamųjų ligų protrūkiai ir su jais susiję valstybių sprendimai, pavyzdžiui, įvesti griežtą karantiną ir uždaryti sienas, nelaikomi kelionės draudimo įvykiais. Tad dėl jų įvykęs kelionės nutraukimas, atidedami ar atšaukiami skrydžiai, nėra kompensuojami. Tačiau, kaip atkreipė dėmesį E. Dovbyšienė, mokėjimo kortelių „Mastercard Gold“ ir „Mastercard World Elite“ turėtojams taikoma apsauga nuo sveikatos sutrikdymų tokio protrūkio metu.

„Jeigu kortelės turėtojas ar kartu keliaujantis šeimos narys susirgtų koronaviruso infekcija, jam ar jai būtų kompensuojamos medicininės ir gydymo išlaidos, kad ir kokioje šalyje tai nutiktų. Be to, jeigu „Mastercard Elite“ kortelės turėtojas dėl koronaviruso ligos nebegali išvykti į kelionę, jam ar jai yra kompensuojamos įsigytos kelionės išlaidos“, – pabrėžė SEB banko atstovė.

Eglė Dovbyšienė / SEB banko nuotr.

Taiko kelionių dokumentų apsaugą

Suprantama, kelionę sugadinti gali ne tik infekcija, bet ir kitokie įvykiai Vienas nemaloniausių – kelionės dokumentų praradimas. Tačiau mokėjimo kortelių „Mastercard Gold“ ir „Mastercard World Elite“ turėtojams yra taikoma kelionės dokumentų apsauga.

„Dėl vagystės praradus ar pametus tokius dokumentus, kaip apdraustojo pasas, asmens tapatybės kortelė, gimimo liudijimas, vairuotojo pažymėjimas ar transporto priemonės registracijos liudijimas, apdraustajam kompensuojamos dėl šio praradimo patirtos išlaidos“, – komentavo Eglė. Dovbyšienė.

Kompensuojamos valstybės rinkliavos, notaro paslaugos, nuotraukos dokumentui gamyba, konsulinės ir pašto paslaugos, skambučiai į artimiausią Lietuvos Respublikos atstovybę, kelionės iki artimiausios dokumentų išdavimo vietos – transporto, apgyvendinimo viešbutyje (ne ilgiau kaip tris dienas) išlaidos.

Tiesa, norint gauti kompensaciją, reikėtų turėti ir bankui pateikti išlaidas patvirtinančius dokumentus – pirkimo čekius ar bankinių pervedimų nurodymus.