Modernių ir subalansuotų pusryčių idėjos

Pusryčiai / „belVita“ nuotr.
Pusryčiai / „belVita“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-06-23 10:46
AA

Kai kitą kartą ankstyvą rytą bėgsite pro duris visiškai tuščiu skrandžiu, atminkite: nepapusryčiavę jūs rizikuojate tą dieną gerokai persivalgyti ir per daug apkrauti skrandį.

Pasirinkę subalansuotus pusryčius sugaišite vos kelias minutes, tačiau visą dieną būsite kur kas geriau nusiteikę. Niujorke dirbanti dietologė Erica Giovinazzo tikina, kad ryte organizmą tiesiog būtina prisotinti angliavandenių ir ląstelienos, tad kokius produktus rinktis subalansuotiems ir moderniems pusryčiams?

Siūlome jums išbandyti nesudėtingą 4 produktų derinį subalansuotiems ir nepaprastai skaniems pusryčiams: išsirinkite mėgstamą grūdų produktą (siūlome pasimėgauti 4 „belVitos“ pusryčių sausainiais), pieno produktą (liesą jogurtą ar varškę), mėgstamą vaisių ar saują sezoninių uogų ir šiltą gėrimą (rytą siūlome pradėti su puodeliu „Jacobs Krönung Millicano“ kavos). Pateikiame jums keletą produktų pasiūlymų, iš kurių galite susidaryti savo pusryčius.

Avižiniai dribsniai

Tyrimai įrodė, kad avižiniuose dribsniuose gausu beta gliukano (polisacharido arba kitaip sudėtinio angliavandenio, kurio pagrindą sudaro gliukozės monomerai), jis pastebimai mažina cholesterolio lygį organizme vartojant reguliariai. Avižiniuose dribsniuose taip pat gausu omega-3 riebiųjų rūgščių, kurių mūsų organizmas negali pasigaminti pats, taip pat kalio ir folio rūgšties. Valgydami avižinius dribsnius juos galite paskaninti mėgstamomis uogomis ar vaisių gabaliukais.

Graikiškas jogurtas

Sakoma, kad graikiškas jogurtas yra tikras gardumynas, puikiai tinkantis sotiems ir sveikiems pusryčiams ar įvairiems nekaloringiems desertams. Teigiama, kad 100 g graikiško jogurto be riebalų yra 4 g cukraus, 10 g baltymų, 33 mg natrio, 10 proc. kalcio dienos normos ir, žinoma, mūsų virškinimo sistemai naudingų gyvų bakterijų. Kaloringumas – vos 53 kcal/100 g. Negana to, graikiškame jogurte gausu probiotikų ir organizmui itin būtino kalcio.

Pusrytainiai / „belVita“ nuotr.

Gyvosios bakterijos taip pat gerina virškinimo procesą, padeda įsisavinti maisto medžiagas ir veikia profilaktiškai nuo kai kurių vėžinių susirgimų. Svarbu paminėti, kad graikiškas jogurtas puikiai tinka vyresnio amžiaus moterims, ypač įkopusioms į šeštąją dešimtį.

Kadangi už įprastą jogurtą jis kiek rūgštesnis – pasiskaninkite 100 g. graikiškojo jogurto saujele šviežių uogų, mėgstamais vaisiais ir visų grūdo dalių pusrytainių „belVita“ gabalėliais (rinkitės pusrytainius su medumi ir riešutais, su miško uogomis ar su spanguolėmis). Puodelis karštos ir aromatingos „Jacobs Krönung Millicano“ kavos puikiai tiks skanių ir subalansuotų pusryčių pabaigai.

{recipe|4045}

Vaisiai: greipfrutai, bananai, arbūzas

Norite sulieknėti? Viename tyrime buvo pastebėta, kad suvalgius pusė greipfruto prieš kiekvieną valgį organizmas greičiau sudegina riebalus, taigi tai puikus būdas atsikratyti keletos nereikalingų kilogramų. Negana to, greipfrutuose gausu imunitetą saugančių antioksidantų ir vitamino C.

Pusrytainiai / „belVita“ nuotr.

Bananai puikiai tinka pusryčiams, ypač jei mėgstate valgyti dar ne visai prinokusius. Jie yra vienas geriausių lėtai virškinamo krakmolo šaltinių, todėl sotumo jausmas išliks kur kas ilgiau. Dietologė Erica Giovinazzo pataria banano gabaliukus įpjaustyti į jogurtą ar valgyti su kitais vaisiais ar avižiniais dribsniais.

Karštomis vasaros dienomis arbūzas išties puikiai atgaivina. Viename arbūze gausu vandens (net 91 proc.) ir mažai cukraus (tik 6 proc.). Kaip ir daugelis vaisių, arbūzas yra puikus vitamino C šaltinis, jame taip pat yra šiek tiek diuretiko ir daug karotinoidų. Gerai prisirpusiuose, raudonuose arbūzuose gausu likopeno. Negana to, preliminarūs tyrimai rodo, kad arbūzai turi antihipertenzinį poveikį.

Sėmenų sėklos

Užbarstykite šių sėklų ant mėgstamų dribsnių ar paskaninkite jomis jogurtą. Užteks vos keletos (4) šaukštų, kad gautumėte visą rekomenduojamą dienos dozę. Tik nepamirškite, kad sėmenų sėklas vertėtų sumalti, kitaip organizmas jų nesuvirškins.

Šviežios uogos: mėlynės, braškės, avietės

Pusrytainiai / „belVita“ nuotr.

Vasarą į savo racioną įtraukite ir šviežių uogų. Mėlynės ir braškės yra itin naudingos sveikatai – jos puikus magnio, vitamino C ir ląstelienos šaltinis. Nepamirškite ir saldžiųjų aviečių – jose gausu geležies, vitamino C ir K. Uogas galite valgyti vienas, su jogurtu ar su pienu.

Viso grūdo dalių produktai

Produktuose su grūdais gausu vitaminų B ir E, taip pat įvairių mineralų ir skaidulų, kurių nėra kai kuriuose vaisiuose ar daržovėse. Moksliniai tyrimai įrodė, kad valgydami produktus, kuriuose yra daug lėtai virškinamo krakmolo – pamažu įsisavinamo angliavandenio, po valgio gliukozės kiekis kraujyje padidėja mažiau nei valgant mažai šio krakmolo turinčių produktų. Tad pusryčiams rekomenduojama rinktis viso grūdo dalių duoną ar pusrytainius.