Mokomės iš svetimų klaidų: dėl ko dažniausiai gailisi įžengusieji į ketvirtą dešimtį?

Vyras ir moteris / Vida Press nuotr.
Vyras ir moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Įšokus į ketvirtąjį amžiaus dešimtmetį dar viskas prieš akis ir lyg nėra ko gailėtis – bet verta pasimokyti iš kitų klaidų, kad nereikėtų graužtis, kad ką nors padarėte ne taip ar, atvirkščiai, kai ko taip ir nepadarėte.

1. Kad pernelyg pasidavė visuomenės spaudimui

Jei jums trisdešimt su trupučiu, tikriausiai kenčiate nuo visuomenės spaudimo „susitvarkyti gyvenimą“ – įsigyti būstą, tuoktis ar ištekėti, susilaukti vaikų, rūpintis karjera. Nekreipkite dėmesio į KITŲ žmonių lūkesčius – gyvenkite taip, kaip jaučiatės laimingiausias. Nesijauskite nevykėliu, jei neatitinkate standarto – juk jūs pats žinote, ko jums reikia.

2. Kad per mažai laiko praleido su tėvais

Dažniausiai žmonės to gailisi jau daug vėliau, kai netenka tėvų, tad dabar pats metas skirti jiems kuo daugiau dėmesio, nesiteisinant, kad neturite tam laiko. Visada galima jo rasti pokalbiams telefonu, trumpiems susitikimams, o gal ir bendroms kelionėms – kol jūsų tėvai dar aktyvūs.

Suaugę vaikai ir tėvai
Suaugę vaikai ir tėvai / Vida Press nuotr.

3. Kad pernelyg daug dėmesio skyrė darbui

Verta atsiminti – jei darbas jūsų prioritetų viršūnėje užima garbingą pirmąją vietą, kažkada būtinai pasigailėsite. Negailėkite laiko mylimiems žmonėms – akimirkų su jais neatstos jokia karjera ir pinigai.

Suaugę vaikai ir tėvai
Suaugę vaikai ir tėvai / Vida Press nuotr.

4. Kad pernelyg daug laiko praleido su nemėgstamais žmonėmis

Kartais mums atrodo, kad baigę mokyklą ar studijas, daugiau nebesutiksime mums kraują gadinusių bendramokslių ir pagaliau galėsime atsipūsti su „normaliais žmonėmis“, tačiau blogiukai mus persekios visą gyvenimą – neabejokite. Jie skųsis, verkšlens, kritikuos mus ir nuolat lies neigiamas emocijas. Taigi, venkite tokių, o jei neįmanoma – apribokite bendravimą su jais, kiek tik įmanoma. 

5. Kad manė, jog jie jau „paseno“

Pamirškite frazę „Tai turbūt ne man...“. Beje, ją verta pamiršti ir penkiasdešimtmečiams. Manote, kad posakis „Visas pasaulis man po kojų!“ būdingas tik 20-mečiams? Labai klystate. Griebkite visas galimybes, nebijokite išbandyti to, ko nebandėte, tiesiog neužmuškite to smalsaus ir pašėlusio vaiko jumyse.  

Suaugę vaikai ir tėvai
Suaugę vaikai ir tėvai / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: 14 netradicinių streso valdymo būdų

6. Kad nepakankamai save vertino

Visada manote, kad beveik visi geresni už jus? Baikite! Jei pradėsite gerai apie save galvoti, pamatysite, kad ir kiti jus kitaip vertins. Jei nepamiršite savo, o ne kieno nors kito poreikių, pasijusite gerokai labiau patenkintas gyvenimu, nei anksčiau. Pagerės ir jūsų santykiai su kitais, taigi, tik išlošite. 

Suaugę vaikai ir tėvai
Suaugę vaikai ir tėvai / Vida Press nuotr.

7. Kad nesirūpino savo kūnu

Jei turite ydingų įpročių, nesportuojate ir tikinate, kad visai gerai jaučiatės, žinokite – tai laikina...

Yra žmonių, kurie iš tikrųjų niekaip nesuauga ir vis maitinasi taip, kaip studentiškais laikais – greitojo maisto užkandinėse, o jei ką ir gamina namie – tai geriausiu atveju išsiverda šaldytų koldūnų. Jei turite ydingų įpročių, nesportuojate ir tikinate, kad visai gerai jaučiatės, žinokite – tai laikina...

8. Kad neišnaudojo progų

Gal esate pernelyg atsargus, o gal jus slegia mintis „Ką žmonės pasakys?“, todėl į naujus šansus vis numojate ranka: gal vėliau, gal kitą kartą, gal tai ne man... Išeikite iš komforto zonos ir pradėkite gyventi visavertį gyvenimą!

Suaugę vaikai ir tėvai
Suaugę vaikai ir tėvai / Vida Press nuotr.

9. Kad netaupė

Kuo anksčiau pradėsite taupyti, o ne gyventi kaip gyvenęs šia diena, tuo bus geriau. Aišku, tokiame amžiuje vargu ar galvojama apie pensiją ar juodą dieną, kaip mėgo sakyti seneliai, bet santaupų turėti būtina: tai kaip skėtis nuo lietaus, jei staiga netektumėte darbo ar susirgtumėte. 

10. Kad per mažai keliavo

Gaudykite progas – kada, jei ne dabar? Vėliau bus sunkiau, patikėkite. 

11. Kad kreipė dėmesį į tai, kas ką apie juos mano

Tai būdinga bet kokio amžiaus žmogui – mums atrodo, kad visų, kurie kažką apie mus mano ar sako, nuomonė labai svari ir svarbi. Tie, kuriems jūs iš tiesų svarbus, priima jus tokį, koks esate.

Suaugę vaikai ir tėvai
Suaugę vaikai ir tėvai / Vida Press nuotr.