Kaip mažiau dirbant daugiau suspėti?

Mergina / Vida Press nuotr.
Mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Nuolat parsinešate namo nebaigtų darbų? Knapsite pusę nakties atsakinėdami į laiškus? Ir gal dar didžiuojatės, kad nuveikiate daugiau, nei kolegos, nes dirbate ir savaitgalį? STOP! Efektyviai dirbti visai nereiškia dirbti sunkiai ir ilgai.

Stanfordo universiteto mokslininkai teigia, kad jei dirbate daugiau kaip 50 valandų per savaitę, jūsų produktyvumas ryškiai krinta. Kaip dirbant mažiau padaryti daugiau, pataria psichologas, rašytojas ir emocinio intelekto specialistas Travisas Bradberry.

1. Išjunkite internetą
Būti offline – svarbiausia jūsų strategija savaitgaliui. Jei jūs negalite atsiriboti nuo darbo reikalų atėjus penktadienio vakarui iki pat naujos savaitės pradžios (nes reikia atsakyti į vieną kitą laišką ar skambutį), reiškia, kad jūs dirbate net nedirbdami. 

2. Planuokite namų ūkio darbus
Smulkūs buities darbai turi savybę nepastebimai kauptis, kad netikėtai jus užgriūtų būtent savaitgalį. Todėl jūs nepailsite, nes vėl dirbate – kas, kad ne kontoroje, o namie. Nereikia prieštarauti, kad neturite laiko – jūs tiesiog jo neplanuojate tokioms „smulkmenoms“ kaip namų tvarkymas ir viskas užgriūna vienu metu. Namų ūkio darbus reikia planuoti taip pat kruopščiai, kaip darbo susitikimus.

Namų tvarkymas
Namų tvarkymas / Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl daugiausia pasiekia netvarkingi žmonės?

3. Mokykitės apmąstyti savo darbą
Jei vis vien negalite atsijungti nuo minčių apie darbą laisvadieniais, bent jau pakeiskite požiūrį: galite skirti valandą-dvi neskubiems apmąstymams apie savo darbą „iš paukščio skrydžio“ – taigi, apie savo indėlį ir vietą visos įmonės veikloje. Apsivertę darbais dažniausiai neturime kada atsitraukti ir pagalvoti apie juos tarsi iš šalies.

Bet kokia fizinė veikla – didžiausias pagalbininkas valdant stresą, nekalbant apie naudą organizmui. 

4. Būkite fiziškai aktyvūs
Jokie prieštaravimai ir skundai laiko stoka nepriimami. Keliolika minučių visada galima rasti. Bet kokia fizinė veikla – didžiausias pagalbininkas valdant stresą, nekalbant apie naudą organizmui. Vaikščiokite, plaukiokite, bėgiokite – neretai būtent tada mus aplanko geros mintys. Sportą būtinai įtraukite ir į savaitgalio dienotvarkę.

Namų tvarkymas
Namų tvarkymas / Fotolia nuotr.

5. Susiraskite aistringą hobį
Nesvarbu kokį – svarbiau, kad jam atsiduotumėte visa širdimi – taip atitolsite nuo darbo rūpesčių ir vėliau galėsite produktyviau dirbti, nes būsitę pailsėję, pilni jėgų ir galbūt naujų idėjų.

6. Savaitgalius skirkite tik šeimai
Darbo dienomis dažniausiai nėra kada ilgiau pasikalbėti su vaikais ir sutuoktiniu, bet jei ir savaitgaliais užsidarysite su kompiuteriu, ilgainiui sulauksite katastrofos. Be to, svarbu visiems ką nors kartu nuveikti ne namie, nes namie kils pagunda šluostyti dulkes ir užsiimti generaliniu virtuvės tvarkymu... Jūs nesiaukojate šeimai, o pirmiausiai gera darote sau.

Namų tvarkymas
Namų tvarkymas / Fotolia nuotr.

7. Leiskitės į paprastus nuotykius
Naktis su savo vyru viešbutyje, netolima kelionė pusdieniui, pasijodinėjimas žirgais ir taip toliau. Ta padeda išlikti žvaliems ir neapkerpėti. Be to, malonumo laukimas dažnai būna dar malonesnis už patį malonumą – taigi, verta prisiplanuoti kelionių ir jų laukti. 

8. Kelkitės tuo pačiu metu
Pagunda pasivartyti lovoje iki pietų savaitgaliais, aišku, didelė. Bet tuomet tik sujauksite savo organizmo paros ritmus. Tada ir savaitgalio dienomis, ir kitos savaitės pradžioje jausitės vangūs ir mieguisti.

Namų tvarkymas
Namų tvarkymas / Fotolia nuotr.

Mūsų mąstymo procesai patys efektyviausi būna praėjus 2-4 valandoms po prabudimo.

9. Tegul rytas bus svarbiausias jūsų laikas
Atsikelti anksčiau savaitgaliais galėtų padėti mėgstamas ritualas. Gal rytais galite skirti pusvalandį gerai knygai, bėgiojimui parke ar jogos asanoms? Verta atsiminti, kad mūsų mąstymo procesai patys efektyviausi būna praėjus 2-4 valandoms po prabudimo, tad tą laiką reikėtų skirti svarbiausiems dienos darbams. 

10. Pasiruoškite ateinančiai savaitei
Jei sekmadienio vakare skirsite penkiolika minučių susiplanuoti savaitėms darbams, ją pradėsite be streso.