Mokslininkai: „auksinis trejetukas“ padeda moterims patirti orgazmą

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Heteroseksualios moterys rečiausiai patiria orgazmą, skelbia mokslininkai, nors ir be tyrimų tai aišku. Tačiau šįkart nesigraudensime apie tai, koks neteisingas šis pasaulis. Mat turime tų pačių tyrėjų išvadą: yra „auksinis trejetukas“, kuris ženkliai padidina šansus moterims patirti malonumą.

Tyrėjai iš Indianos bei Čapmano universitetų ir Kinsio instituto išanalizavo daugiau nei 52 000 žmonių (nuo 18 iki 65 m.) atsakymus. Buvo apklausti heteroseksualūs, homoseksualūs ir biseksualūs vyrai bei moterys. Skaičius pakankamas, norint padaryti išvadas.

O jos tokios: yra „auksinis trejetukas“, kuris beveik garantuoja, kad moteris patirs orgazmą. Tai gilus bučiavimasis, genitalijų stimuliacija ir oralinis seksas.

95 proc. heteroseksualių vyrų ir 65 proc. heteroseksualių moterų teigia dažnai arba visada patiriantys orgazmą lytinių santykių metu. Biseksualios moterys jį patiria 66 proc. atvejų, o lesbietės – net 86 proc. Mat moterys gerai išmano anatomiją ir žino, kaip stimuliuoti partnerę. Bet įdomu tai, kad netradicinės orientacijos vyrai orgazmą patiria rečiau nei heteroseksualai: biseksualūs – 88 proc., homoseksualūs – 89 proc.

Kadangi didžiausią susirūpinimą kelia heteroseksualios moterys, tyrėjai rekomenduoja mokytis ir eksperimentuoti – tiek moterims, tiek jų partneriams. Mat tik trečdalis moterų patiria orgazmą vaginalinio sekso metu. Visoms likusioms reikalinga papildoma stimuliacija. Būtent dėl to tyrėjai (šiek tiek) kaltina vyrus, kad jie neskiria pakankamai dėmesio moterų malonumui.

Taip pat reikalingas psichologinis ir fizinis komfortas. Tyrėjai išvadose rašo, kad orgazmą dažniau patiria moterys, kurios yra patenkintos savo santykiais; jaučia emocinį ryšį; geba įvardyti, ko nori lovoje; įgyvendina fantazijas; dėvi seksualinius apatinius; parašo partneriui seksualią žinutę. Analinė stimuliacija, pozų įvairovė, preliudija ir ilgesnė sekso trukmė taip pat padidina šansus patirti orgazmą.

Moters orgazmas yra kompleksiškesnis dalykas nei vyro. Ir mokslininkai nėra iki galo išsiaiškinę, kokia yra moters orgazmo „funkcija“. Vyras ejakuliuodamas ne tik patiria malonumą, bet ir gali apvaisinti moterį. Moters orgazmas yra grynai dėl malonumo, nors ir pastebėta, kad orgazmo patyrimas fizinei bei psichinei sveikatai turi daug naudos.

Vis dėlto visuomenėje moters orgazmas dar laikomas paslaptimi, maloniu, bet nebūtinu priedu, ir tik filmuose matome, kaip moterys ir vyrai abu patiria orgazmą, o neretai – dar ir vienu metu (kas realybėje pavyksta tik labai susiderinusioms poroms).

Pora / Vida Press nuotr.

Tyrimo išvados paskelbtos „Archives of Sexual Behavior“.

Skaitykite daugiau