Moterims nepatirti orgazmo – kenksminga
Moterims nepatirti orgazmo lytinių santykių metu gali būti ne mažiau kenksminga nei vyrams. Apie vyrų susilaikymą arba nepriėjimą iki visiškos palaimos informacijos būta daug. O kaip dėl moterų? Joms orgazmas – taip pat labai svarbus. Tik patirti jį gali būti labai sunku.
Pasižiūrėjus filmų (ar paskaičius erotinio prieskonio turinčių romanų), atrodo, kad visos moterys patiria orgazmą. Labai greitai, labai stiprų ir tuo pat metu, kaip ir partneris. Nors tai toli gražu neatitinka realybės. Skirtingais duomenimis, 33–40 proc. Lietuvos moterų sekso metu nepatiria orgazmo. Tai viena pagrindinių priežasčių, dėl ko moterys ryžtasi kreiptis į seksologus. Tačiau kreipiasi ne visos. Vienos nedrįsta, kitos nuleidžia rankas, trečios mano, kad taip ir turi būti.
Priežasčių ir pasekmių begalė
Nepatirti orgazmo galima dėl įvairiausių priežasčių. Endokrininės ligos, ginekologinės ligos, amžius, fizinės veiklos stoka, silpni dubens dugno raumenys, anatominiai pokyčiai po gimdymo ar ginekologinių operacijų, suprastėjusi bendra sveikatos būklė, nuovargis, padidėjęs kraujospūdis, vartojami vaistai, psichologinės problemos, dingusi aistra, nepakankamos abiejų partnerių pastangos, sekso žinių trūkumas, netgi tikėjimas – priežasčių nors vežimu vešk.
58 proc. porų išsiskiria dėl seksualinio nesuderinamumo.
Kodėl tai kenksminga? Visų pirma, 58 proc. porų išsiskiria dėl seksualinio nesuderinamumo. Moterys, su partneriu niekada nepatiriančios orgazmo, gali pradėti vengti sekso. Neseniai laidoje „Klauskite daktaro“ profesorius Alvydas Unikauskas kalbėjo apie medicininę šio reikalo pusę. Lytinių santykių metu moters mažajame dubenyje susitelkia labai didelis kraujo kiekis. Jei orgazmas taip ir nepatiriamas, vystosi veninio kraujo sąstovis mažajame dubenyje. Sutrinka mikrocirkuliacija. Jei tai kartojasi dažnai ar nuolat – moterims padidėja ginekologinių ligų rizika ir jų kiekis. Orgazmo metu estrogenų perteklius sudeginamas kaip krosnyje. Tačiau jei orgazmas nepatiriamas, estrogenų lieka daugiau, nei jų turėtų būti. Estrogenai – tai moteriški hormonai, skatinantys ląstelių dauginimąsi. Jų perteklius – vienas iš krūties vėžio ir kitų ginekologinių vėžių rizikos veiksnių.
Patiriant orgazmą išsiskiria daug laimės hormono serotonino ir intymumo hormono oksitocino. Jie labai svarbūs bendrai gerai savijautai.
Viskas prasideda galvoje
Gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė teigia, kad moteris iš lytinių santykių tikisi orgazmo, nes toks ir yra jų tikslas, ir lieka nepatenkinta, jei laimingos pabaigos taip ir nesulaukia.
„Nepatyrus orgazmo gali lydėti skausmas pilvo apačioje, nes, priplūdus kraujui, jis natūraliai neranda greito būdo išsivaikščioti. Dėl to moteris gali jausti didelį diskomfortą. Tačiau tai neprilygsta diskomfortui, kuris prasideda jos galvoje. Jei orgazmas nepatiriamas kelis kartus iš eilės, moteris dažniausiai pradeda kaltinti save, kad yra kažkokia kitokia, ir gali pasijusti nepakankamai mylima. Taip sutrinka santykiai šeimoje. Jei vyras stengiasi, o rezultatų nėra, irgi jaučia nusivylimą ir gali neapgalvotai mesti kaltinimą moteriai. Tai visiškai sužlugdo jos pasitikėjimą savimi.“
Dauguma sveikų jaunų moterų gali patirti orgazmą. O jo nepatyrimo priežastys dažniausiai būna psichologinės.
Specialistės teigimu, didžioji dauguma sveikų jaunų moterų gali patirti orgazmą. O jo nepatyrimo priežastys dažniausiai būna psichologinio pobūdžio: moteris gali būti ne visai patenkinta santykiais su antrąja puse; vyras nelabai žino, ką daro lovoje, arba nėra pakankamai kantrus.
„Labai svarbu moterims (o kartais ir vyrams) suprasti, kad realybė skiriasi nuo kino. Du kartus pabučiuota ir paglostyta, ji neprivalo aikčioti iš malonumo. Jaunos moterys dažnai tapatina save su filmų herojėmis ir tikisi, kad ir joms viskas turi taip būti. Pirmiausia reikia pačiai žinoti, ką ir kaip daryti, kad patirtum orgazmą. Susiraskite savo malonumo taškus ir mokėkite juos stimuliuoti. Tuomet grįš pasitikėjimas savimi ir bus galima įtraukti ir partnerį, kuris, beje, labai džiaugsis, kad gali suteikti moteriai orgazmą.“
Dar viena orgazmo nepatyrimo lytinių santykių metu priežastis yra moterų nepasitikėjimas savo kūnu. I.Kravčenkienės manymu, moterys perdėtai jautriai reaguoja į savo kūną ir įsivaizduoja, kad jo išvaizda turi lemiamos reikšmės lytinių santykių sėkmei.
Reikia kalbėti
Įdomu tai, kad inicijuoti lytinį aktą, net jei pradžioje to ir nenori, gali būti naudinga. Mokslinių tyrimų duomenimis, pradėjus mylėtis tas, rodos, kažkur dingęs ūpas atsiranda ir žmonės nesigaili dėl tokio savo sprendimo.
Labai svarbu su savo antrąja puse kalbėti apie tai, kas jums patinka. Vyrai iš neverbalinės kalbos ar paslaptingų užuominų to nesupras. Svarbu parinkti tinkamą vietą ir laiką ir gražiai, aiškiai, nepriekaištaujant įvardyti, ko jūs norėtumėte. Ir duoti abiem laiko prisitaikyti prie pasikeitimų.
Na o jei orgazmo nepatiriate dėl aukščiau minėtų medicininių priežasčių, pasikalbėkite apie tai su gydytoju ir ieškokite sprendimo.
Kėgelio pratimai
Kėgelio pratimai rekomenduojami moterims nuo maždaug 25-erių metų, taip pat visoms gimdžiusioms. Tai dubens dugno raumenų mankšta, pagerinanti sekso kokybę, palengvinanti gimdymą, padedanti nuo šlapimo nelaikymo ir apskritai pagerinanti bendrą tonusą.
Šiuos raumenis galite pajusti įsivaizduodama, kad bandote suvaldyti šlapimo srovę. Įtraukite juos ir šiek tiek kilstelėkite aukštyn. Pradedam!
1 pratimas
Smarkiai suspauskite tarpvietės raumenis. Užlaikykite 10 sek. ir atleiskite. Ilsėkitės tiek laiko, kiek laikėte suspaudusi. Pratimą kartokite 10–25 kartus.
2 pratimas
Suspauskite iš visų jėgų tarpvietės raumenis ir staigiai iššaukite. Kartokite apie minutę.
3 pratimas
Įsivaizduokite, kad kylate liftu. Įtempkite tarpvietės raumenis, kilkite iki antro aukšto. Sustokite. Tuomet kilkite iki trečio ir grįžkite atgal – į pradinę būseną (pirmą aukštą). Tuomet kilkite iki ketvirto aukšto. Grįžkite į pirmą. Kilkite į penktą aukštą ir vėl grįžkite į pirmą. Pratimą kartokite 10 kartų.
Atlikite šiuos pratimus kasdien, rezultatą turėtumėte pajusti po kelių mėnesių.