Mokytojams pradėjus streiką, ministrės G.Skaistės vyras kirto: „broileriai“ ir „verksniniai“

Gintarė Skaistė ir Audrius Skaistys / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Gintarė Skaistė ir Audrius Skaistys / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Roberta Salynė
Šaltinis: 15min
2023-09-15 13:45
AA

Finansų ministrės Gintarės Skaistės sutuoktinis konservatorius, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Audrius Skaistys savo pareiškimais apie streikuojančius mokytojus socialiniame tinkle papiktino ir įžeidė partijos kolegę pedagogę Jolantą Bizaitę. Jos teigimu, tai vidinės kultūros užribis.

A.Skaistys feisbuke pasidalino konservatoriaus, Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario Virginijaus Sarpausko įrašu, kuriame jis rašė, kad streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas yra „Vilijus Blinkevičius“.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys pridūrė:

„Štai kodėl užsimaniau būti streakbreakeriu. Ir jie moko mūsų vaikus...pilietiškumo (kaip jie teigia). O išties – vyksta mūsų vaikų sąmonės blinkevizacija. Amen!“

Po šiuo jo įrašu socialiniame tinkle pasisakė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo narė, partijos Tautininkų frakcijos pirmininkė, lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Bizaitė.

„Broileriai valdo!“

Ji rašė, kad nematė LRT Televizijos laidos „Lietuva kalba“, iš kurios paimtas minėtas A.Navicko atvaizdas.

„Ką tokio pasakė, kad baisitės visais mokytojais? Aš nestreikuosiu, bet streikuojantys mokytojai kovoja dėl mūsų visų. Šiuo metu turiu 120 penktokų, dar tik antra savaitė, bet esu ant išsekimo ribos, jūs turbūt neįsivaizduojat, ką reiškia dirbti su 120 penktokų.

Asmeniškai jaučiuosi įžeista jūsų įrašo. Apie kai kuriuos politikus irgi galėčiau pasakyti, kad jie valdo valstybę, jie valdo miestą, nors nėra normalaus darbo dirbę, neturi jokių įgūdžių ir gebėjimų“, – komentavo J.Bizaitė.

Audrius Skaistys ir Jolanta Bizaitė / BNS ir asmeninio archyvo nuotr.

Į partijos kolegės žodžius apie jauseną „ant išsekimo ribos“, jis atsakė, kad „mes daugelis ant išsekimo ribos, bet tai yra mūsų pasirinkimas Kurti ir Statyti, Ginti ir Auginti Lietuvą. Niekas nesakė, kad bus lengva. Pervargę jau pasitraukė, bet nestreikavo.“

Pervargę jau pasitraukė, bet nestreikavo.

Mokytojai paklausus, ar A.Skaistys, dirbantis Nacionalinės mokėjimo agentūros Teisės departamento direktoriumi, irgi ant išsekimo ribos, ir pridūrus, kad mokytojai kanceliarinėms išlaidoms negauna papildomų pinigų ir tikrai neturėtų keliolikos tūkstančių išsitraukti iš kojinės prireikus juos grąžinti čia ir dabar bei pasiūlius nesidaryti gėdos lyginantis su tais, kurie aria su „tais jūsų labai visokiais vaikais už varganus pinigus!“, jis atsakė:

„Verkšlendami sukursite tik verksnių ir ištižėlių valstybę, kurią neturime teisės Lietuva vadinti. Mes – valstybės tarnautojai – kuriame Lietuvą pagal savo atvaizdą. O savo sapaliones apie lėšas iš kojinės – pasilikite sau ir neduok Dieve jūsų mokiniams."

Mes – valstybės tarnautojai – kuriame Lietuvą pagal savo atvaizdą. O savo sapaliones apie lėšas iš kojinės – pasilikite sau ir neduok Dieve jūsų mokiniams.

Po to pasipylė komentarai, kuriuose A.Skaistys rašė, kad „tamstos mokytojos verksninių, matyt, jau kartų kartos yra“, „broileriai valdo!“, siūlė pedagogei pasižiūrėti į algalapį ir pan.

Mokytojų streikas (35 nuotr.)
+29

„Vidinės kultūros užribis“

J.Bizaitė 15min sakė, kad nuo ketvirtadienio nuoskaudos nesumažėjo, labai skaudu.

„Tuo labiau, kad visi konservatoriai žino, kiek man, kaip mokytojai, dirbusiai rusiškoje gimnazijoje, teko patirti, kaip aš iš tikrųjų kovojau už lietuvybę.

Ir mane priskirti prie visų komuniagų, išvadinti broileriu – tokie to žmogaus pasisakymai, komentarai tiesiog rodo jo vidinės kultūros užribį. Man labai skaudu“, – kalbėjo pedagogė.

A.Skaistys su ja nesusisiekė, atsiprašyti kol kas nepanoro. Kai daug žmonių po jo feisbuku puolė ginti J.Bizaitę, anot jos, politikas įžeidinėjo toliau.

Jolanta Bizaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kartu TS-LKD narė teigė, kad kur tik tekdavo sutikti partijos kolegą, jis pirmas prieidavo, sveikindavosi.

„Beje, ten dėl tautinio kostiumo įžeidinėja. Visai neseniai buvau su tautiniu kostiumu Baltijos kelio minėjime. Būtent jis priėjo ir pagyrė, o dabar pasinaudoja tokiais momentais ir tiesiog įžeidinėja dėl to. Pasirodė labai veidmainiška“, – komentavo J.Bizaitė.

Dėl A.Skaisčio elgesio ji svarsto kreiptis į TS-LKD Priežiūros komitetą.

Penktadienio rytą daliai – apie 5 tūkst. – pedagogų surengus įspėjamąjį streiką, lietuvių kalbos mokytoja sakė, kad, viena vertus, naujam švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui labai sunku – atėjus į naujas pareigas išpuolė tokie rūpesčiai, kur nelabai ką galima pakeisti, mat šių metų valstybės biudžetas jau suplanuotas iki metų pabaigos.

Kartu ji viliasi, kad ministras ras bendrą kalbą su mokytojų bendruomene.

Mokytojų streikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Kita vertus, mokytojai, kiekvienas žmogus demokratinėje valstybėje turi teisę išreikšti savo nuomonę, poziciją, reikalavimus. Aš nematau čia nieko baisaus streike. Pastreikuos, atkreips dėmesį.

Galbūt dabar kažko nepasieks, bet tai tarsi ženklas, kad mes stebime situaciją, jog nuo sausio mėnesio yra įsipareigojimai, kurie turės vykdomi, ir nepamirškite mūsų. Mes stebime, mes laukiame. Nes tikrai mokytojai labai daug metų kentėjo ir vis dar kenčia, sąlygos yra apgailėtinos.

Mokytojų streikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nesvarbu kuri valdžia, kol nesupras visos valdžios, kad nuo mokytojo priklauso valstybės ateitis, jog mokytojas kuria Lietuvą, o ne valdžia, ne kokie valstybės tarnautojai, kaip A.Skaistys sakė, būtent mokytojas ugdo Lietuvą, tol niekas nepasikeis. Tegul atkreipia dėmesį, nieko baisaus, nesugrius pasaulis, nesugrius valstybė nuo streiko ir nereikia čia taip karštai reaguoti“, – mano ji.

Asmeninė refleksija

A.Skaistys sakė, kad jo įrašo ir komentarų nereikia sieti su daugeliu pedagogų. Jis aiškino, kad neįžeidinėjo streikuojančių mokytojų, tik streiką kurstančiuosius.

Esą tai buvo asmeninė refleksija į asmeninius konkretaus asmens pasisakymus.

Jis aiškino, kad J.Bizaitė nėra tik mokytoja, o dar ir Seimo nario Lauryno Kasčiūno padėjėja.

Audrius Skaistys ir Audronė Vyšniauskienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Aš realiai taikiau jai tuos, savo supratimu, epitetus, kad ji, kaip valstybės tarnautoja, aišku, ne karjeros, o politinio (asmeninio) pasitikėjimo, gal ir pervargsta per daug, kai turi ne vienas pareigas: ji ir su mokiniais turi dirbti, ir dar Seimo nariams dirbti. Tai gal dėl to ir pervargo.

Iš principo dauguma mano klausimų ir pasisakymų buvo skirta jai, o ne kažkam kitiems. Gal vienas toks epitetas buvo skirtas streiko organizatoriams, bet kiek jie ten mokytojai, aš nežinau. Žinau, kad vienas iš jų tikrai yra mokytojas, o dėl kitų negaliu pasakyti“, – dėstė A.Skaistys.

Gal vienas toks epitetas buvo skirtas streiko organizatoriams, bet kiek jie ten mokytojai, aš nežinau.

Politikas tikino, kad rašydamas apie „broilerius“ irgi minty turėjo ne mokytojus, o politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus, kurie, jo nuomone, yra auginami nenatūraliomis sąlygomis ir iš principo ne dėl savo nuopelnų daro karjerą.

Mokytojų streikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

A.Skaistys sakė nesibaiminantis, kad J.Bizaitė dėl jo elgesio gali kreiptis į TS-LKD etikos sargus. Anot jo, gal jis ir pats kreipsis dėl kolegės.

„Iš tiesų aš kalbėjau ir apie jos, kaip Seimo kanceliarijos darbuotojos, algalapį, kad ji pasižiūrėtų, nes jos pakilo atlyginimas, kai Seimo kanceliarijos darbuotojų pakeltas buvo.

Ta prasme, jeigu ji bando dangstytis savo pirmąja profesija, t. y. mokytojo, tai tegul dangstosi, bet aš gal daugiau žinau, ką aš turėjau omenyje, negu ji, ką parašė ji“, – komentavo konservatorius.