Monika Liu su ukrainiečiais Alyona Alyona ir Jerry Heilu išleido naują dainą: klipą filmavo Vilniuje

Monika Liu ir Alyona Alyona / Žygimanto Gedvilos ir asmeninio archyvo nuotr.
Monika Liu ir Alyona Alyona / Žygimanto Gedvilos ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-26 15:12
AA

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“, dainininkė Monika Liu, sujungė jėgas su ukrainiečių atlikėjais Alyona Alyona ir Jerry Heil ir išleido naują dainą bei vaizdo klipą, filmuotą Vilniuje. Kaip teigė, jų kūrybinės pasaulėžiūros susipynė, kalbos išsiskyrė, o muzikinės intuicijos harmoningai papildė viena kitą.

„Mūsų tikslas – padaryti taip, kad ukrainietiška muzika Europos klausytojui skambėtų pažįstamai. Juk ji tokia pat žavinga kaip ispanų ar korėjiečių muzika. Norime praplėsti ukrainiečių kultūros koridorius“, – savo darbą komentavo Jerry Heil.

Naujausiame mini albume yra keturi Alyona Alyona ir Jerry Heil kūriniai, kurių kiekvienas sukurtas bendradarbiaujant su Europos menininkais iš įvairių šalių.

„Aš, Vania (Ivanas Klymenko – muzikos prodiuseris ir ENKO lyderis) ir Jana, atvykę į Europą ir pradėję koncertinį turą, nusprendėme, kad dabar kaip niekada svarbu parodyti pasauliui savo harmonijas ir melodijas, perteikti kūriniuose svarbias tiesas apie gyvenimą. Viena iš šių tiesų labai ryškiai atsiskleidžia kūrinyje GOD DAY. Meilė egzistavo dar prieš pasaulio sukūrimą. Mes tvirtai tikime, kad meilė jungia visus žmones žemėje ir kad ji yra šviesa, kuri būtinai nugali tamsą“, – sakė reperė Alyona Alyona.

„Mūsų mini albumo kūriniai perteikia emocijas, metų patirtį. Tai – džiaugsmas, pasitikėjimas, dėkingumas, dvejonės ir baimė, o svarbiausia – nepalaužiamas tikėjimas mūsų pergale. Atlikėjai, kuriuos sujungėme į šį albumą, yra iš skirtingų Europos šalių, tačiau jie visi tiki mūsų pergale“, – pridūrė Alyona Alyona.

Be to, tuo pat metu kaip ir mini albumą, dainininkė pristato klipą kūriniui „Dai Boh“, kuris buvo nufilmuotas Vilniuje, kartu su Monika Liu, šiemet atstovavusia Lietuvai 2022-ųjų „Eurovizijoje“.

Monika Liu / Eriko Ovčarenko nuotr.

„Esu labai dėkinga Alyona Alyona ir jos komandai, kad pakvietė mane sukurti šią dainą. Ne tik todėl, kad palaikau Ukrainą ir svajoju apie jos pergalę, bet ir dėl to, kad jau seniai stebiu jos darbus – man labai patinka tai, ką ji kuria. Muzika mums suteikia galimybę netylėti, o garsiai deklaruoti savo poziciją ir paramą Ukrainai. Telaimina Dievas! Tai viltis, tai prašymas, tai malda... Už Ukrainos taiką ir pergalę“, – savo dalyvavimą komentavo Monika Liu.

„Kiekvienas muzikinis bendradarbiavimas turi kitą ukrainiečio sielos pusę. Kiekvienas takelis man kelia šiurpuliukus. Ir svarbiausia, kad žmonės Europoje ne tik klausytųsi ukrainietiškos muzikos, bet ir išgirstų, apie ką mes dabar dainuojame. Tada jie vėl ir vėl kalbėtųsi apie Rusijos karo Ukrainoje klausimą“, – apibendrino Jerry Heilas.

Nuo pat Rusijos ir Ukrainos karo pradžios vasario 24 d. Jerry Heil ir Alyona Alyona kartu ir atskirai įsipareigojo padėti Ukrainai kultūros fronte. Didelės kelionės po Europą metu jie lankosi savanorių centruose, padeda pabėgėliams, bet kokiu būdu atkreipia tarptautinės bendruomenės dėmesį į karą Ukrainoje. Todėl Europos žmonės, pavargę nuo Ukrainos naujienų, negali pamiršti vienos svarbiausių šiandienos pasaulio problemų. Jau rudenį Alyona Alyona išvyksta į turą po didžiuosius JAV miestus. Kad ir ten garsiai pasisakytų apie Ukrainą ir pritrauktų kuo daugiau pagalbos. Ir taip pat išplėstų Ukrainos kultūrą į platųjį pasaulį.

Monika Liu (95 nuotr.)
+89
15min studijoje – atlikėja Alyona Alyona (11 nuotr.)
+5