Morganui Freemanui iki gyvos galvos uždrausta atvykti į Rusiją

Morganas Freemanas / „Scanpix“ nuotr.
Morganas Freemanas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-21 20:16
AA

Šeštadienį Maskva paskelbė beveik 1000 asmenų sąrašą, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją. Tarp jų – Holivudo žvaigždė Morganas Freemanas ir JAV prezidentas Joe Bidenas.

Unian.net skelbia, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį paviešino informaciją, jog į šalį draudžiama atvykti 963 asmenims. Tarp šių asmenų pateko JAV prezidentas Joe Bidenas, jo sūnus Hunteris, JAV viceprezidentė Kamala Harrris, „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, aktorius Morganas Freemanas ir t.t. Visiems jiems draudimas atvykti į Rusija galioja iki gyvos galvos.

Tokių priemonių Rusija ėmėsi dėl sankcijų, įvestų prasidėjus karui Ukrainoje.

Morganas Freemanas/SCANPIX nuotr.

Teigiama, kad M.Freemanui į Rusiją uždrausta atvykti dėl 2017 metais paviešinto vaizdo įrašo, kuriame aktorius apkaltino Rusiją sąmokslu prieš JAV ir viso pasaulio demokratiškas šalis.

Tai patvirtina pati Rusijos užsienio reikalų ministerija, šalia M.Freemano pavardės parašiusi: „Gerai žinomas kino aktorius, kuris 2017 m. rugsėjį įrašė vaizdo pranešimą, kuriame apkaltino Rusiją sąmokslu prieš Jungtines Amerikos Valstijas ir ragino kovoti su mūsų šalimi“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, pridėtame prie sankcionuotų asmenų sąrašo, taip pat teigiama: „Pabrėžiame, kad priešiški Vašingtono veiksmai, kurie bumerangu grįžta prieš pačias Jungtines Valstijas, ir toliau sulauks deramo atkirčio“.

„Rusija nesiekia konfrontacijos ir yra atvira sąžiningam, abipusiai pagarbiam dialogui, atskiriant Amerikos žmones, kuriuos mes labai gerbiame, nuo rusofobiją kurstančių JAV valdžios institucijų ir jiems tarnaujančių asmenų. Būtent šie žmonės ir yra įtraukti į Rusijos „juodąjį sąrašą“, – rašoma pranešime.