JAV paskelbė sankcijas Putino dukterims

Vladimiras Putinas ir jo dukros Katerina Tichonova ir Marija Voroncova / „Scanpix“ nuotr. ir stopkadras
Vladimiras Putinas ir jo dukros Katerina Tichonova ir Marija Voroncova / „Scanpix“ nuotr. ir stopkadras
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2022-04-06 17:49
AA

Baltieji rūmai trečiadienį paskelbė sankcijas stambiems Rusijos bankams ir dviem Vladimiro Putino dukterims, taip padidindami spaudimą šalies ekonomikai ir jos elitui dėl invazijos į Ukrainą.

Naujosios sankcijos paliesdvi Putino dukteris. Marijos ir Katerinos Putinas susilaukė su buvusia žmona Liudmila Škrebneva 1985 ir 1986 metais. Apie poros skyrybas paskelbta 2013 metais.

Kremlius detales apie Putino dukterų asmeninį gyvenimą laiko paslaptyje.

Pats Putinas niekada nėra pripažinęs savo suaugusių atžalų tapatybės ar darbo, jau nekalbant apie jų privataus gyvenimo detales ar anūkus. Jis taip pat neviešino, kaip jos atrodo.

Anksčiau yra sakęs: „Turiu asmeninį gyvenimą, į kurį neleidžiu kištis. Jis turi būti gerbiamas.“

Jis apgailestavo dėl tų, kurie su savo nosimis ir erotinėmis fantazijomis lenda į kitų gyvenimus.

Vladimiras Putinas su žmona Liudmila / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vis tik 2015 metais V.Putinas atskleidė keletą detalių apie savo dukras. Jis tikino, kad abi moterys yra baigusios universitetus Rusijoje ir kalba keliomis kalbomis.

Rusijos žiniasklaidos duomenimis, vyresnioji dukra Marija Voroncova yra endokrinologė ir vienos Rusijos medicinos tyrimų bendrovės bendraturtė. 

Jaunesnioji V.Putino dukra Katerina Tichonova yra mechanikos mokslų specialistė ir vadovauja Maskvos valstybinio universiteto Dirbtinio intelekto institutui, skelbia vietos žiniasklaida.

Marija Voroncova / Stopkadro nuotr.
Katerina Tichonova / „Scanpix“ nuotr.

Naujos sankcijos taip pat pritaikytos Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo žmonai ir dukrai bei Rusijos saugumo tarybos nariams, įskaitant buvusį Rusijos prezidentą ir premjerą Dmitrijų Medvedevą ir dabartinį ministrą pirmininką Michailą Mišustiną.

„Šie asmenys praturtėjo Rusijos žmonių sąskaita. Kai kurie iš jų yra atsakingi už paramą, reikalingą Putino karui Ukrainoje paremti“, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime.

„Manome, kad daug Putino turto yra paslėpta pas šeimos narius, todėl ir taikomės sankcijomis į juos“, – žurnalistams sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas, turėdamas omenyje Kremliaus šeimininko suaugusias atžalas.

Baltieji rūmai taip pat paskelbė „visiškai blokuojančias“ sankcijas didžiausiai Rusijos finansų įstaigai „Sberbank“ ir didžiausiam Rusijos privačiam bankui „Alfa Bank“ ir pareiškė, kad nuo šiol uždraustos visos naujos JAV investicijos Rusijoje.

Bet to, Baltieji rūmai pranešė, kad ketvirtadienį bus paskelbtos naujos sankcijos svarbioms Rusijos valstybinėms įmonėms. Jomis bus siekiama apriboti jų galimybes prekiauti ir pervesti pinigus per pasaulinę finansų sistemą.

„Liguistas žiaurumas Bučoje tragiškai atskleidė niekingą Putino režimo prigimtį“, – sakė minėtas pareigūnas, turėdamas omenyje įrodymus, kad Rusijos pajėgos Kyjivo priemiestyje tyčia žudė civilius gyventojus.

„Šiandien kartu su G-7 (Didžiojo septyneto) sąjungininkais ir partneriais stipriname griežčiausias kada nors didelei ekonomikai taikytas sankcijas“, – sakė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Išvakarėse buvo pranešta, kad ir ES taikys sankcijas Rusijos prezidento dukroms Katerinai Tichonovai ir Marijai Voroncovai, pranešė „Bloomberg“ ir „Wall Street Journal“. Toks pasiūlymas pateiktas reaguojant į Kyjivo priemestyje Bučoje rusų karių įvykdytas žudynes.

Be V.Putino šeimos, Europos Sąjunga taip pat svarsto taikyti sankcijas kitiems Rusijos politikams, oligarchams, jų artimiesiems ir keliems propagandos skleidėjams. Sąrašas dar gali būti keičiamas.