Moteriška amunicija: šepetėlis ar kempinėlė?

Kempinėlė „Beautyblender“ / Vida Press nuotr.
Kempinėlė „Beautyblender“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Šepetėliai, kempinėlės, silikoniniai skridinėliai – moteriška amunicija, arba įrankiai, be kurių moterims, mėgstančioms makiažą, šiandien jau sunku išsiversti. Jų tiek daug, kad besidarančioms makiažą tik retomis progomis gali pasirodyti labai painu, kokius įrankius geriau rinktis.

Makiažo šepetėliai

Tai – klasikiniai, nuo seno visų moterų pamėgti makiažo įrankiai. Jų būna tiek sintetinių, tiek natūralaus plauko, skirtingų formų ir dydžių, kiekvienas – specialios paskirties.

Natūralaus plauko šepetėliai gaminami iš įvairių gyvūnų kailio. Kaip būdinga tikros odos ir kailio gaminiams, jie yra ilgaamžiai, deja, nepigūs. Tiesa, natūralus plaukas gali būti netinkamas kai kuriems odos tipams, sukelti alergiją, dėl to jautriaodėms šių šepetėlių geriau atsisakyti. Kaip teigia garsūs makiažo meistrai, keista, kad šiais laikais (ekologijos, žaliųjų produktų bumas, smerkiamos kosmetikos kompanijos, darančios bandymus su gyvūnais) tokie šepetėliai taip pat populiarūs, kaip ir sintetiniai. Profesionalų jie ypač mėgstami, nes leidžia pasiekti precizišką rezultatą. Dėl natūraliam plaukui būdingų savybių šie makiažo šepetėliai tinkamiausi sausiems, biriems produktams: presuotai, biriai ar mineralinei pudrai, „bronzantui“, skaistalams, švytėjimo suteikiančiai pudrai, vokų šešėliams – tepti. Tačiau natūralius šepetėlius prižiūrėti šiek tiek sudėtingiau nei sintetinius, mat jie ypač sugeria produktą, o bandant kruopščiai išplauti dar ir meta šerelius.

Sintetinio plauko šepetėliai pastaruoju metu vis labiau populiarėja. Jie gaminami iš nailono ar kitų sintetinių medžiagų, kitaip nei natūralūs, neturi kutikulių, todėl nesugeria tiek daug produkto, taigi ir išplauti juos yra žymiai lengviau. Dėl šios savybės patartina juos naudoti su kreminėmis ar skystomis makiažo priemonėmis – jų ir susitaupo, ir lengviau paskirstyti. Sintetiniai šepetėliai paprastai yra ir žymiai pigesni. Gamintojai kaip didelį pliusą nurodo, kad juos gaminant nenukenčia jokie gyvūnai, dauguma produktų yra patvirtinti PETA organizacijos.

Pagal šepetėlių dydį ir standumą galima spręsti, kokia jų paskirtis:

  • dideli ir purūs, be abejo, skirti didesniems veido plotams padengti biria pudra ar „bronzantu“;
  • šiek tiek mažesni už juos ir standesni šepetėliai efektyvūs tepant makiažo pagrindą, kontūruojant veidą, ryškinant jį skaistalais, švytėjimo suteikiančia pudra;
  • maži purūs šepetėliai geriausiai atlieka vokų šešėlių sklaidymo funkciją – tam, kad kelios spalvos gražiau susilietų ir pereitų viena į kitą be pastebimų ryškių linijų;
  • maži vidutinio standumo šepetėliai tinka vokų šešėliams arba maskuokliui tepti;
  • ploni standūs makiažo šepetėliai skirti vietoms, kurioms reikia šiek tiek daugiau apibrėžtumo, preciziškumo: lūpoms, akims, antakiams paryškinti ar voko raukšlei pabrėžti;
  • vėduoklės (iš anglų k. „fan brush“) formos šepetėlis praverčia, kai reikia nuo paakių nubraukti nubirusius vokų šešėlius ar norima gražiai pagal skruostikaulio formą, antakių liniją padengti veidą švytėjimo suteikiančia pudra.
Skystas makiažo pagrindas
Skystas makiažo pagrindas / Vida Press nuotr.

Makiažo kempinėlės

Gana neseniai atsiradusios pagalbininkės makiažo rutinoje, tačiau jau spėjusios išsikovoti vietą kosmetinėje.

Kempinėlių pagrindinė paskirtis yra natūralus ir tolygus priemonės paskirstymas.

Kempinėlės dažniau naudojamos tik veidui paruošti – makiažo pagrindui dengti, kontūruoti. Jų pagrindinė paskirtis yra natūralus ir tolygus priemonės paskirstymas: net su sunkiausiu, stipriausio maskavimo makiažo pagrindu, naudojant kempinėlę, galima pasiekti natūralų, neperkrautos, tačiau tobulai atrodančios odos įspūdį. Tiesa, kempinėlę patariama sudrėkinti: tada ji sugeria mažiau produkto ir gražiau paskirsto šį ant odos.

Kaip ir visi kiti įrankiai makiažui daryti, kempinėlė turi kelis trūkumus. Ją keisti reikia gana dažnai (rekomenduojama nenaudoti tos pačios kempinėlės ilgiau kaip tris mėnesius). Kitas nepatogus aspektas – kempinėlės priežiūra: pritraukusi įvairių kosmetikos priemonių, ji tampa tikra bakterijų „veisykla“, todėl plauti ją reikia kiekvienąkart panaudojus. Tam tinka veido prausiklis, šampūnas ar kitos panašios priemonės. Verta pasidomėti ir specialiai makiažo kempinėlėms skirta valymo priemone.

Alternatyva

Pats naujausias įrankis, tarsi sukurtas tam, kad neturėtų nė vieno minuso, kurie būdingi tiek kempinėlėms, tiek šepetėliams, yra silikoninė makiažo kempinėlė-skridinėlis. Išskirtinumas tas, kad dėl ypatingos medžiagos – silikono (absoliučiai nepralaidaus, lygaus paviršiaus) – kempinėlė-skridinėlis visiškai nesugeria produkto. Kaip ten bebūtų, net sintetiniai makiažo šepetėliai nuo to neapsaugoti – kažkiek jo vis tiek lieka tarp šerelių. Beje, paprastų kempinėlių mėgėjas rinktis silikoninį atitikmenį turėtų paskatinti vien tai, kad šių priežiūra paprastesnė nei bet kieno kito. Užtenka nuvalyti vata su makiažo valikliu ar tiesiog nuplauti muiluotu vandeniu.

Grožio kempinėlė
Grožio kempinėlė / Vida Press nuotr.

Kaip ir kuo racionaliai atnaujinti savo grožio ginkluotę:

  • natūraliam odos efektui sukurti visada turėkite po ranka makiažo pagrindo kempinėlę;
  • praktiškas ir ekonomiškas pasirinkimas – silikoninė kempinėlė, tačiau ja padengtas makiažo pagrindas neatrodys taip natūraliai, kaip paskirstytas įprasta kempinėle;
  • norite turėti ilgaamžį makiažo pagalbininką? Investuokite į kokybiškus šepetėlius. Kasdieniam makiažui bei neįmantriam vakaro įvaizdžiui sukurti užteks vieno didelio puraus šepetėlio, vieno standesnio – makiažo pagrindui, kirsto šepetėlio – antakiams ir poros mažų šepetėlių – vokų šešėliams (vieno didesnio ir puresnio – sklaidyti, vieno standesnio – aplikuoti ir kruopštesniam makiažui);
  • vokų šešėliams tepti efektyviausi – natūralių šerelių šepetėliai.