Moterų nuomonė: vyrai vis dar mažai prisideda prie namų tvarkymo

Vyras užsiima namų ruoša / Fotolia nuotr.
Vyras užsiima namų ruoša / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-26 15:00
AA

Kas turi tvarkyti namus, gaminti valgyti, išnešti šiukšles ginčijamasi bene kiekvienoje šeimoje. Psichologai aiškina, kad geriausiai aiškiai numatyti, kas už ką atsakingas, tada konfliktų bus mažiau. O kokia iš tiesų yra realybė? Kalbintos moterys atskleidė, kad vyrai vis dar mažai prisideda prie namų ruošos darbų, nors tokį norą jos išsako.

Manau, kad vyras ir moteris turi namuose tvarkytis lygiaverčiai. Juk jie abu ten gyvena, vadinasi, ir tvarkytis turi abu.

Sofija (35 m.): „Jie tiesiog negirdi, kai jų paprašai susitvarkyti“

„Ar vyrai tvarkosi?“, – nustebusi paklausia moteris ir akivaizdžiai įsižeidusi pradeda dėstyti tai, ką mano apie vyrų tvarkymosi įpročius: „Manau, kad tai utopija – jie net negirdi, kaip jų paprašai išsiurbti grindis ar išplauti indus. Atrodo, kad žiūri tiesiai į akis, bet nieko negirdi. O tada, kaip visada, atsiranda daugybė kitų darbų: reikia mašiną išsivalyti, susitaisyti sulūžusią meškerę (nors nežvejojo jau metus...). Kai pasiklausau, jie moka tik išsisukinėti nuo namų ruošos darbų“, – nepatenkinta kalbėjo moteris.

Aistė (25 m.): „Saviškiam prigalvoju įvairių namų ruošos darbų“

„Aš manau, kad vyras ir moteris turi namuose tvarkytis lygiaverčiai. Juk jie abu ten gyvena, vadinasi, ir tvarkytis turi abu. Nesąžininga, kad moteris turi kuopti vyro padarytą jovalą, plauti jo kojines, o jis sėdės kaip karalius. Suprantu, kad ne visiems patinka visi darbai, tačiau jei nemėgsti plauti tualeto, tada išnešk šiukšles. Aš visada saviškiam prigalvoju namų ruošos darbų, turi būti lygybė, nežadu pasiduoti“, – šelmiškai kvatojo mergina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyrų nuomonė. Kas šeimoje turi daugiau uždirbti?

Kaip tvarkosi vyrai / Shutterstock nuotr.

Lina (47 m.): „Pavargau prašyti, geriau pati viską padarau...“

„Kiek metų gyvename kartu, deja, visi tvarkymosi darbai krenta ant mano pečių. Smagu, kad pagaliau, kažkas pasidomėjo, kiek moteris įdeda darbo, tvarkydama namus. Tiesą sakant, aš vis prašydavau, kad padarytų tą ar aną, tačiau mano žodžiai atsimušdavo kaip į sieną. Kartu su vyru gyvenu jau 18 metų ir, deja, per tą laiką gal tik keletą kartą jis yra padėjęs kažką sutvarkyti buityje. Nesakau, kad vadinamųjų vyriškų darbų (įsukti lemputę, pakeisti tualeto dangtį ar sutaisyti sulūžusią spyną ir pan.) jis nedaro, bet kaip dažnai jų pasitaiko? O plauti indus, valyti tenka kasdien... Visgi pavargau prašyti, geriau pati viską pasidarau, ir rami galva“, – vyrus pateisinančių žodžių nerado moteris.

Olga (39 m.): „Į skalbimo mašiną vyras žiūri kaip į kosminį laivą“

„Aš manau, kad jiems tvarka rūpi kur kas mažiau nei moterims. Jei prašau sutvarkyti namus vyro, jis atkerta, kad nežino, nuo ko pradėti, skambina keletą kartų pasitikslinti, kokią skalbimo mašinos funkciją įjungti, net prašo paaiškinti, kaip rūšiuoti drabužius. Atrodo, vyras su technika turėtų būti nesusipykęs, bet į skalbimo mašiną žiūri kaip į kosminį laivą...“, – pečiais gūžtelėjo moteris.

Jolanta (50 m.): „Yra du kraštutinumai: arba vyras pedantas, arba kiaulė“

„Žinokite, galiu pasakyti, kad yra labai įvairių vyrų: ir labai netvarkingų, apie kuriuos reikia šokinėti, ir tokių, kurie iki pykinimo pedantiški. Ir, tiesą sakant, nežinau, kuris variantas blogesnis. Jei atvirai, negalėčiau gyventi su vyru, kuris vaikšto iš paskos ir nuolat aiškina, kur ką padėti, blizgina kiekvieną kampą. Tai man atrodo truputį nenormalu. Aišku, tai kraštutinumai, tačiau aš nieko blogo nematau, kad moteris viską namie tvarko, manau, tai atsakomybė, kuri visai nesukelia keblumų“, – nuomonę išsakė moteris.

Kristina (31 m.) „Mamos kaltos, kad vyrai nesitvarko“

„O, koks amžinas klausimas!“, – nustebo jauna moteris, kuri akivaizdžiai turi savo nuomonė apie vyrų tvarkymosi ypatumus. – Mūsų visuomenėje taip įprasta, kad visus namus tarsi prižiūri moteris. Galime kiek norime garsiai rėkti apie lygybę, aiškinti vyrams, kad jie privalo prisidėti prie namų priežiūros, tačiau jei jis dvidešimt metų augo su mama, kuri nė karto jo nėra prašusi išplauti indų, tai kaip mes galime norėti, kad jie tvarkytųsi. Įžvelgiu nemažai mamų kaltės – jos dažnai viską už sūnus daro: gamina valgyti, suplauna indus, apskalbia, esu girdėjusi ir istorijų, kai suaugusiam vyrui mama tvarkydavo kambarį... Vadinasi, nėra išugdyta tokio įpročio, taigi jis taip pat norės, kad jo žmona darytų tą patį, taip tęsiasi nesibaigiantis ratas“, – mintis dėstė jauna moteris.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyrų nuomonė. Ar išties moterys vairuoja prasčiau?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!