„Naisių festivalyje“ nepasirodę „The Roop“ turėjo patuštinti piniginę: paaiškėjo, kokią baudą sumokėjo

„The Roop“, „Naisių festivalio“ akimirka / BNS Foto nuotr.
„The Roop“, „Naisių festivalio“ akimirka / BNS Foto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-02 13:15
AA

2022 metų festivalis „Naisių vasara“ nuaidėjo itin garsiai – prieš pat renginį jame pasirodyti atsisakė keletas atlikėjų. Dėl sujaukto renginio plano festivalio organizatorius Ramūnas Karbauskis nenuleido rankų – surengė dar vieną papildomą festivalį, o Naisių bendruomenė dėl sutarčių nevykdymo kreipėsi į teismą, kuriame pasiekė pergalę. Neilgai trukus paaiškėjo, kokią baudą festivalyje atsisakiusi dalyvauti grupė „The Roop“ turėjo sumokėti.

Apie tai TV3 televizijos laidoje „Top 3“ prakalbo tuometis grupės „The Roop“ vadybininkas Lauras Lučiūnas. Jis atskleidė, kad „Naisių vasaros“ festivalyje nepasirodžiusi grupė turėjo sumokėjo 7 tūkst. eurų baudą. Tuometis grupės vadybininkas pridūrė, kad bauda buvo sumokėta iš karto.

„Visas sutartis reikia vykdyti. Jei padėjai parašą ir įsipareigojai, artistas bet kokiu atveju turi atvykti. Tai – sutartis tarp dviejų įmonių ir jei kažkuri įmonė nedaro tos paslaugos, yra sąžininga sumokėti“, – laidoje kalbėjo L.Lučiūnas.

Lauras Lučiūnas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Žmonės.lt primena, kad 2022 metais apie festivalį „Naisių vasara“ buvo kalbama daug ir garsiai. Iš pradžių reklamuota, kad renginyje turi pasirodyti ryškios Lietuvos žvaigždės: Saulius Prūsaitis, Donatas Montvydas, grupės „The Roop“, „Graži ir ta galinga“, „TaRūta“, „jautì“. Visgi visi minėti atlikėjai, sulaukę kritikos dėl to, kad sutiko dalyvauti renginyje, kurį remia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, mat pastarasis ne kartą yra pasisakęs prieš LGBT+ žmonių teises, galiausiai iš „Naisių vasaros“ pasitraukė.

Dėl tokio muzikantų elgesio ir sutarčių nevykdymo, kaip teigė „Naisių vasaros“ organizatorius Ramūnas Karbauskis, Naisių bendruomenė kreipėsi į teismą. Praėjus daugiau nei pusantrų metų „Naisių vasaros“ organizatorius pasidžiaugė teisme pavykus įrodyti savo poziciją – renginyje dalyvauti atsisakę atlikėjai turėjo sumokėti baudas.

„Naisių bendruomenė džiaugiasi, kad civiliniai ginčai dėl neįvykdytų įsipareigojimų, kilę 2022 m. liepos mėn. keletui muzikantų prieš pat festivalį „Naisių vasara“ atsisakius dalyvauti renginyje, pagaliau išspręsti.

Bendruomenė dėkoja tiems muzikantams, kurie garbingai prisiėmė savo neteisėto elgesio pasekmes ir geranoriškai sumokėjo baudas. Apmaudu, tačiau dėl kelių muzikantų bendruomenei teko kreiptis ir į teismą. Visos baudos pagal sutartis yra priteistos.

Kilę ginčai bendruomenei buvo itin nemalonus ir precedento neturintis atvejis, nes anksčiau niekada nekildavo nesklandumų. Visi atlikėjai Naisiuose visuomet laukiami, kaip ir šimtai tūkstančių mūsų kaimelį lankančių žmonių Naisių vasaros dabar jau dviejų festivalių metu.

Ramūnas Karbauskis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tikimės, kad tokie ginčai niekuomet nebekils, nes jie ir neturėjo kilti, nebuvo tam jokio pagrindo. Visos baudos (viso – net 22 500 EUR), kurias geranoriškai ar vykdant teismų sprendimus sumokėjo muzikantai, skiriamos kovojančiai Ukrainai.

Gavus kiekvieną mokėjimą bendruomenė nedelsdama pinigus aukodavo nuo agresijos besiginančios šalies reikmėms – transporto priemonių kariams įsigijimui, fondui, globojančiam vėžiu sergančius vaikus ir kt. Paskutinė baudos, jau sumokėta į Naisių bendruomenės sąskaitą, taip pat bus skirta Ukrainai, krauju ginančiai ne tik savo, bet ir kaimyninių valstybių laisvę ir gerovę. Разом до перемоги!“ – feisbuke rašė Ramūnas Karbauskis.

Festivalis „Naisių vasara 2022: Žolinė" (133 nuotr.)
+127