Namą renovuojančiam M.Starkui – nemalonios žinios: „Viskas turėjo būti ne taip“

Martynas Starkus / Laidos stop kadras
Martynas Starkus / Laidos stop kadras
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
A
A

Martyno Starkaus sodyboje ir toliau vyksta darbai. Čia jau mezgasi santykiai, minimos šventės, žinomą TV veidą aplanko svečiai. Tačiau tuo pat metu statybų procesą kartais stabdo nenumatyti rūpesčiai. Kartais tai tik lietus, o kartais – ir kur kas rimtesnės bėdos.

M.Starkus su pagalba ėmėsi griauti tai, kas buvo būtina. Likusią namo dalį jis ketino pasilikti. Deja, sužinojo, kad net ir ta namo dalis, kurios griauti nebuvo planuojama, nėra tinkama – pasirodo, kad čia nėra pamatų.

Martynas neslėpė, kad tokia žinia šokiruoja. „Nuo pat pradžių norėjome išsaugoti dalį šio namo, kad išliktų kažkokia dvasia. Tai – tokia moralinė pusė, pasilikti šimtamečio namo dalelę. Bet neišeina – čia būtų tas pats, kaip žaizdą apibintuoti, bet jos negydyti. Atėjus laikui, ji vis tiek imtų pūliuoti. Lygiai taip pat ir su namu“, – sako jis.

Tačiau blogos žinios tik tuo nesibaigė. Norint griauti ir šią namo dalį, atsirastų papildomų išlaidų, kadangi vėliau viską tektų statyti iš naujo.

„Tai – netikėta. Suplanuoti darbai turėjo tęstis ne taip. Viskas turėjo būti ne taip. Bet negali palikti blogų dalykų vien tik dėl to, kad tai – praeitis. Praeitis pūva, jei nespėji jos sutvarkyti. Supranti, kad nėra prasmės saugoti senienas – turi žengti naują žingsnį“, – pripažino Martynas.

Martynas Starkus
Martynas Starkus

Šįkart jį sodyboje aplankė ir artimas draugas, keliautojas Vytaras Radzevičius.

„Aš į Dzūkiją atsikrausčiau prieš 10 metų. Jausdavau, kad Marčius manęs nesuprasdavo – visuomet įtariai į mane žiūrėdavo, kodėl aš čia būnu, ką aš čia darau, kodėl išvažiuoju į miško gūdumą, į vienkiemį, ir nenoriu grįžti į Vilnių. Jis niekuomet man nesakė to tiesiai, bet kažkoks nesupratimas tarp eilučių tikrai buvo.

Todėl kai parodžiau jam šią sodybą ir sužinojau, kad vos po kelių dienų jis ruošiasi ją įsigyti, man buvo šokas. Aš negalėjau tuo patikėti. Juk jis nesutvertas sodybai – jis yra tikras Viršuliškių ir asfalto vaikas!“ – nuostabos nelėpė Vytaras.

Jis pripažino ir tai, kad ilgai įtarinėjo Martyną, jog sodybą jis nusprendė įsigyti tik dėl karantino – neva atsibodo sėdėti užsidarius namie, savame bute.

„Atvirai pasakius, visuomet dvejojau, kad jis sugebės čia kažką padaryti. Bet kai jis pradėjo, mane nustebino antrąkart. Matau, kad viso to jis ėmėsi labai stipriai – griebė jautį už ragų“, – galiausiai pripažino jis.

Martynas Starkus prie savo sodybos / Asmeninio albumo nuotr.
Martynas Starkus prie savo sodybos / Asmeninio albumo nuotr.

Dabar Martynas ėmė suprasti Vytarą ir nebenori grįžti į Vilnių. Tad net ir svečius paminėti švenčių, o tiksliau – savo dukros gimtadienio – kartu su žmona Kotryna kvies į gamtą. Tačiau tam, kad tai įvyktų, Martynui teks imtis meistravimo. 

„Kotryna sugalvojo, kad aš, kaip nagingas meistras  – kur gi ne – galiu imti ir pagaminti stalą. Aišku, galiu! Pažadėjau ir tą reikia vykdyti“, – sako jis, tačiau priduria, kad nėra tokio blogo stalo, kurio nepataisytų gera staltiesė.

Kaip M.Starkui pavyks pasiruošti šventei? Ką daryti statybose, kai užklumpa lietus? Galiausiai, kiek pasistūmės statybų ir griovimo darbai?

Laida „Starkus stato“ – sekmadieniais, 17.15 val. per TV3.