Naminė mielinė tešla: ką derėtų žinoti?

Naminė tešla / „Fotolia“ nuotr.
Naminė tešla / „Fotolia“ nuotr.
2016-09-18 13:00
AA

Ji sveikesnė, nes be skonio stipriklių, puriklių ir kitokių sintetinių medžiagų, kurių apstu pirktinėje tešloje. O svarbiausia – daug skanesnė, nes užmaišyta ar suminkyta rankomis ir su meile!

Iš mielinės tešlos pyragus, ko gero, kepame rečiausiai. Baiminamės, kad ilgai užtruks (užmaišyta mielinė tešla turi pastovėti, kol pakyla, tada ją reikia išminkyti, formuoti kepinius, vėl leisti pakilti) arba nepavyks. Tačiau profesionalūs konditeriai sako, kad laikantis taisyklių nusivilti neteks.

Mielinės tešlos pagrindą sudaro miltai, skystis (pienas arba vanduo) ir mielės. Kad kepiniai būtų gardesni, į pagerintą tešlą dar dedama riebalų, kiaušinių, cukraus, razinų, cukatų, kitų priedų.

Maišant pagerintą mielinę tešlą, paprastai laikomasi tokių proporcijų: 800 g miltų imamas šaukštelis druskos, šaukštas cukraus, 3 šaukštai riebalų, 2 kiaušiniai, 2 stiklinės pieno ir 30 g mielių. Pirmiausia aktyvinamos mielės (sumaišoma su cukrumi, skysčiu ir paliekama, kol pradės veikti). Sudėjus visus produktus iš karto, mielės neišpurens visos tešlos.

Keli patarimai

  • Visi mielinei tešlai skirti produktai turi būti vienodos temperatūros. Miltus patartina persijoti.
  • Į paprastą mielinę tešlą vienam kilogramui miltų dedama 20–30 g mielių, į pagerintą – 50 ir daugiau gramų. Labai svarbu, kad mielių kiekis būtų tikslus.
  • Tešla minkoma bent apie 10 minučių, kol atšoka nuo rankų ir indo sienelių. Paskui kildinama 30 °C temperatūroje apie 1–2 valandas (kol jos kiekis padvigubėja).
  • Orkaitės temperatūra priklauso nuo kepinio dydžio. Pyragai paprastai kepami 180–200 °C temperatūroje 30–40 minučių.
  • Jeigu kepiniams rinksitės džiovintas mieles, žinokite, kad pakelis – 7 g džiovintų atstoja 25 g šviežių.

Kaip paruošti trapiąją ir biskvitinę tešlą, skaitykite 37-ajame „Ji“ numeryje!

Žurnalas „Ji“ (37 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.