Natalija Bunkė – apie „nemamišką“ motinystę, jautrų sūnaus Kristupo poelgį ir jo išdaigas

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu Bunkumi / Viganto Ovadnevo, Luko Balandžio/BNS, asmeninio archyvo, Juliaus Kalinsko nuotr.
Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu Bunkumi / Viganto Ovadnevo, Luko Balandžio/BNS, asmeninio archyvo, Juliaus Kalinsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-07 20:56
AA

Atlikėja ir verslininkė Natalija Bunkė (40) didžiuojasi savo 11-mečio sūnaus Kristupo talentais ir augina jį diegdama gero žmogaus vertybes. O jis – mainais – džiugina savo mamą dovanodamas gėlių žiedus ne tik per šventes, bet ir paprastomis dienomis.

„Būti mama – ne vien rūpesčiai. Yra ir džiaugsmas. Kiekvienos moters tokia gyvenimo dalis ir dalia, be to sunkiai save įsivaizduoju. Gal nesu iš tų mamiškų mamų, labiau tokia griežta draugė. Kristupas skundžiasi, bet kiti vaikai sako, kad norėtų turėti tokią mamą“, – su portalu Žmonės.lt kalbėdama apie Motinos dieną ir savo, kaip mamos, vaidmenį, paminėjo atlikėja ir verslininkė Natalija Bunkė. Ji augina 11-metį sūnų Kristupą.

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu / Renginio organizatorių nuotr.

Portalo Žmonės.lt paklausta, ką turi omenyje, sakydama „mamiška“ mama, ji tikino, kad taip vadina pasišventusias savo vaikams motinas, kurios perdėtai rūpinasi savo vaikais. O pati Natalija atskleidė, jog, nors ir laiko su būti su vaiku randa vis daugiau, praeityje buvo įvairių laikotarpių.

„O aš – ir darboholikė, ne visada subalansuoju laiką su vaiku, bet paskutiniu metu stengiuosi. Kai Kristupas buvo mažas, tai iš tikrųjų dėmesio jam nebuvo labai daug. Aš daug dirbau, truputį gailiuosi, kad taip buvo, bet dabar jau daugiau galiu laiko skirti jam. Taip nutiko, kai darbus perkvalifikavome iš dainavimo į verslą, tada liko laiko.

Dabar norėčiau jam skirti dar daugiau dėmesio. Atrodo, kad tuo laikotarpiu kitaip neišeina, bet tik su metais suprantu, kad to dėmesio vaikui reikia gerokai daugiau, kad ir tiesiog pasikalbėti. Labai gerai, kai mama ir tėtis yra geriausi draugai ir vaikas gali jais pasitikėti, nes kai atsitiks blogi dalykai, jis galės į juos kreiptis“, – šypsojosi N.Bunkė.

Motinos diena Natalijos Bunkės ir Edgaro Eidėjaus namuose yra minima jaukiai. O sūnus Kristupas savo mamą stengiasi nustebinti net ir paprastą dieną. Tai Natalijai suteikia džiaugsmo ir paglosto širdį.

„Tai yra labai graži diena, visada smagu gauti dėmesio iš savo atžalos. Kristupas visada stengiasi, net ir paprastą dieną – suradęs kokį nors gėlės žiedą kieme, jį nuskina ir padovanoja man. Taip jau yra įpratęs. Laksto kieme ir sako: „O, mama, čia tau.“ Ir nesvarbu, ar mamos augintas, ar kur nors laukuose rastas.

Kažkokios ryškios tradicijos neturime, bet man ta diena yra skirta paminėjimui“, – portalui Žmonės.lt sakė moteris.

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Garsi dainininkė džiaugiasi, kad sūnus išmokė tapti kantresne ir išklausyti kitą. „Ypač, kai aš kantrybės iš viso neturėjau, tai privalėjau to mokytis, išmokti išklausyti. Nesakau, kad išmokau 100 procentų, bet vaikas stengiasi mane tobulinti kaip mamą.“

Itin jautri akimirka bene kiekvienos moters gyvenime būna tada, kai suvokia, kad savyje nešiojasi naują gyvybę. N.Bunkė tą laiką prisimena kaip ganėtinai lengvą ir malonų.

„Mano laukimas buvo labai fainas, gražus ir vadovėlinis. Nebuvo jokių sunkumų, toksikozių, džiaugiuosi nėštumu, visada vairavau.

Mažiausiai stengiausi kažko klausytis, iki šiol vadovaujuosi savo protu ir intuicija. Kadangi tai mano pirmas ir vienintelis vaikas, skaitinėjau įvairią informaciją, bet nelindėjau forumuose, labiau – knygas, suteikiančias žinių“, – portalui Žmonės.lt pripažino ji.

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu / Gabijos Monikos Vainiutės nuotr.

Natalija neslepia, kad Kristupas turi laikytis griežtų taisyklių, o jeigu susitarimo nesilaiko – gauna bausmę.

„Pas mus galioja griežtos taisyklės. Kristupas turi padoriai elgtis mokykloje, atsakingai mokytis. Vaikas turi pareigą, tėvai taip pat, todėl visi turime tų pareigų laikytis. Jeigu taip nenutinka, atimamas telefonas, čia labai didelė bausmė, nes paimamas dabartinis telefonas ir duodamas mygtukinis. Susitariame laiką – savaitę, dvi, kartais – ir mėnesį. Dar būna, kad atimame VR akinius. Čia labai geros bausmės, nes technologijos jiems šiuo metu yra labai svarbios“, – kalbėjo moteris.

Klaidas, anot jos, sūnus vis tiek kartoja, pyksta: „Bet sakau, kad pykti turi ant savęs, nes pasielgia ne taip, kaip buvome susitarę. Kristupas smagus vaikas, tai iššūkių su juo tikrai būna.“

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu / Mariaus Žičiaus nuotr.

Motinystė kelia ir sunkumų. Anot N.Bunkės, vienas jų yra išmokti su vaiku susitarti:

„Vaikas – ne robotas. Nėra taip, kad pasakei ir jis suprato. Norėtųsi, kad taip būtų, bet taip, deja, nėra. Dabar Kristupas yra jaunasis paauglys, o šio laikotarpio iššūkiai yra įdomūs. Kiekvienas amžiaus tarpsnis turi savus niuansus, visokiausių dalykų baiminuosi, kaip mama.“

Būdavo, kad Kristupas padarydavo ir piktesnių išdaigų. „Pavyzdžiui, yra nuskriaudęs mergaitę. Tada sunku suprasti, kaip reiktų teisingai išaiškinti, kad toks elgesys yra netinkamas, kad gyvenime taip negalima daryti“, – portalui Žmonės.lt sakė Natalija.

Vis dėlto atlikėja pripažino, jog tų blogų momentų yra labai mažai, daugiau – gražių ir skatinančių didžiuotis savo atžala.

„Pavyzdžiui, kai mes kartu užlipome ant scenos mano koncerto metu „Žalgirio“ arenoje, iš akių mačiau, kad jis buvo toks susijaudinęs ir susižavėjęs, nesuprato, kiek daug žmonių, atrodė, galo nesimato. Dabar neseniai Kristupas dalyvavo „Muzikos talentų lygos“ konkurse, užėmė pirmąją vietą. Važiavo filmuotis į televiziją, kur vos keturis vaikus iš 360 atrinko. Ir mama jokios įtakos neturėjo, aš net nedalyvavau pačiame konkurse, nes jis ėjo su mokytoja. Sūnus dainuoja ir neblogai tą daro, didžiuojuosi juo ir labai džiaugiuosi.“

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu koncerte „Vienybės jėga“ / Eriko Ovčarenko nuotr.

Paklausta, kokias vertybes diegia savo vaikui, N.Bunkė prisiminė jautrią istoriją, kai Kristupas suteikė pagalbą susižeidusiam žmogui.

„Siekiame, kad jis būtų geras žmogus, supratingas, džiaugiuosi tuo, kad jis yra geras, paslaugus, tiek suaugusiems, tiek vaikams. Jeigu atsitinka kokia nors nelaimė, jis padeda. Buvo toks nutikimas, kai gatvėje pamatė žmogų, kuriam reikėjo pagalbos, ir iškvietė greitąją bei policiją. Jis žino, kaip elgtis tokiose situacijose ir panaudoja tai praktikoje. Džiaugiuosi, kad Kristupas supratingas ir atjaučiantis“, – prisiminė Natalija.

Nors ir augina vieną sūnų, paminėjo, kad daugiausiai jos gyvenime galėtų būti du vaikai.

„Nesu vaikų žmogus, labiau karjeristė, dėl to ir minėjau, kad nesu labai mamiška. Bet, kai turi savo vaiką, tai faktas, kad labiau stengiesi jam atiduoti viską ir auklėti taip, kaip norėtum, kad užaugtų – geru žmogumi.“

Anot jos, tiek mamos, tiek tėčio dienos yra svarbios, nes vaikui svarbiausia, kad abu tėvai jį mylėtų. „Visos dienos yra apie meilę ir kad ji būtų abipusė, nuoširdi.“

Paklausta, kokią stebuklingą galią, padedančią motiniškoje kasdienybėje, norėtų turėti, N.Bunkė atsakė, kad norėtų būti kantresnė ir mokėti išklausyti.

„Man labai trūksta kantrybės, nors ir atrodo, kad moko ir moko vaikas, bet vis dar trūksta. Turi viskas pasidaryti greitai ir gerai – tobulai. Bet nepavyksta taip su vaiku. Darbuose – pavyksta“, – juokėsi garsi atlikėja.

Natalijos Bunkės sūnus Kristupas Bunkus (11 nuotr.)
+5