Iškilminga NATO lyderių vakarienė: su išskirtiniu meniu, gėlių puošmenomis, tačiau be Joe Bideno
Antradienio vakarą NATO valstybių lyderiai, taip pat ir Ukrainos prezidentas, su antrosiomis pusėmis dalyvavo iškilmingoje vakarienėje Prezidentūros rūmuose. Jos metu pristatyti specialūs muzikiniai pasirodymai ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės kuruojama programa, skirta NATO šalių vadovų antrosioms pusėms.
Prezidentūros rūmuose NATO valstybių ir vyriausybių vadovai vakarieniavo kartu su antrosiomis pusėmis. Čia jiems numatyta ir speciali muzikinė programa. Be to, Aljanso šalių lyderių antrosioms pusėms susitikimo metu suplanuota atskira programa, kurią kuruoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.
Šiame priėmime su vaišėmis dalyvavo apie 80 asmenų. Prezidento rūmų Baltojoje salėje pastatyta 10 apvalių stalų, prie kiekvieno jų susėdo iki 10 asmenų.
Vakarienė – be Joe Bideno
J.Bidenas šioje NATO vadovų vakarienėje nedalyvavo. Ji, kaip rašo nbc.com, nebuvo įtraukta į JAV prezidento darbotvarkę.
Paklaustas, kodėl J.Bidenas nedalyvaus vakarienėje, Baltųjų rūmų pareigūnas žurnalistams anksčiau sakė, kad Prezidentas turi keturias dienas oficialių reikalų ir trečiadienį ruošiasi sakyti didelę kalbą Vilniuje, be to, dar vieną dieną dalyvaus aukščiausiojo lygio susitikime.
Jungtinėms Amerikos Valstijoms vakarienėje atstovavo valstybės sekretorius Antony Blinkenas.
Fotogalerija:
Prabangi vakarienė
Ant stalų iš skintų gėlių padarytos kompozicijos, kurių viduje įstatytos žvakidės.
Kaip matyti iš pirkimo techninės specifikacijos, svečiams pasiūlyta ruginė/plikyta duona, sviestas, šaltasis žuvies, paukštienos arba vegetarinis patiekalai, karštas patiekalas su garnyru, desertas.
Iš gėrimų – aperityvas, baltasis, raudonasis vynas, digestyvas, vanduo, kava ir arbata.
Kaip portalui 15min nurodė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis, maisto tiekimo sutartis šiam priėmimui pasirašyta su konkurso laimėtoju – UAB „Zizi namai“. Ši bendrovė valdo prabangų restoraną „Monai“ Klaipėdoje.
Pirkimo vertė – 36 tūkst. eurų.
Skelbta, kad prezidentūra įsigijo naujus Prezidento instituciją reprezentuojančius indus.
Anot R.Jasiulionio, specialūs indai šiam priėmimui nebuvo perkami.
„Šalies gamintojų reprezentaciniai indai, kurie atitiktų aukščiausio lygio priėmimų standartus, pristatytų svečiams Prezidento instituciją, yra įsigyti ne šiai vakarienei, o visiems būsimiems oficialiems užsienio šalių vadovų priėmimams Prezidento rūmuose.
Iki šiol Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai kiekvienam vykstančiam renginiui tekdavo nuomotis maisto tiekėjų siūlomus standartinius indus. Sutartį dėl plonojo kaulinio porceliano indų įsigijimo Prezidento kanceliarija sudarė su Kauno „Jiesia“, sutarties vertė – 54 tūkst. eurų“, – sakė G.Nausėdos patarėjas.
Priėmimo metu numatyta ir muzikinė programa.
Joje skambėjo „Kur giria žaliuoja“ (muzika Juozo Gudavičiaus, žodžiai Ksavero Sakalausko-Vanagėlio).
Ją atliko valstybinis Vilniaus choras ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas.
„Specialiai NATO viršūnių susitikimui sukurtas kūrinys „The Vilnius Summit“. Autoriai ir atlikėjai – violončelininkas Justas Kulikauskas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, pianistas Paulius Zdanavičius. Dalyvaujant grupei „Trys keturiose“, – teigė R.Jasiulionis.
NATO šalių lyderių sutuoktiniams/sutuoktinėms bei partneriams susitikimo metu suplanuota atskira programa, kurią kuruoja Lietuvos pirmoji ponia D.Nausėdienė.
D.Nausėdienė pabrėžia, kad sutuoktinių dalyvavimas NATO viršūnių susitikime yra išties svarbus, kad jų buvimas Vilniuje liudija Aljanso „minkštąją galią“, kuri yra tapusi reikšminga bendravimo ir bendradarbiavimo tarp šalių dalimi, kurios pagalba puoselėjamos bendražmogiškosios vertybės bei humaniškumo principai.
Pasak D.Nausėdienės, atskira NATO šalių vadovų antrųjų pusių programa Vilniuje – puiki proga supažindinti viešnias ir svečius su Lietuva, jos sostine, šalies istorija ir kultūra, atskleisti nacionalinį charakterį, mūsų tautos identitetą.
Kartu su D.Nausėdiene lyderių sutuoktiniai lankosi Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Ukrainos centre ir Valdovų rūmuose.
NDG jiems pristatyta modernioji Lietuvos istorija ir tapatumo perspektyvos.
Nuo staigaus Lietuvos kultūros suklestėjimo tarpukariu ir išskirtinio Lietuvos laikinosios sostinės – Kauno – fenomeno iki meninės ir kultūrinės rezistencijos sovietų okupacijos laikotarpiu, diasporos laisvajame pasaulyje vaidmens Lietuvos politinėje istorijoje, neužgniaužto laisvės siekio ir santykio su etnine kultūra puoselėjimo.
Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva daugiau kaip prieš metus veikti pradėjusiame Ukrainos centre – tuo metu pirmajame tokiame visoje Europoje – svečiai išgirs Ukrainos žmonių istorijas, bus supažindinti su centro veikla ir pastangomis ne tik suteikti prieglobstį karo pabėgėliams, bet ir pasirūpinti, kad jie turėtų vietą, kur galėtų susitikti su tautiečiais, puoselėti savą kultūrą, istoriją ir identitetą, turėtų galimybių tobulėti, gautų psichologinę pagalbą, mokytųsi kalbų, ir svarbiausia – ruoštųsi grįžti į savo šalį bei ją atkurti.
Valdovų rūmuose NATO valstybių vadovų antrosios pusės susipažins su Lietuvos valstybingumo šaknimis: atkurta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, jos reikšmingiausiais autentiškais eksponatais bei istoriniais – XIII–XVIII a. – fenomenais.
Kaip nurodė prezidentūra, turininga ir turtinga Lietuvos istorija bus pristatyta atskleidžiant Lietuvos valstybingumo ištakas, išryškinant esminius mūsų šalies priklausymo Vakarų kultūros civilizacijai bruožus ir sąsajų su įvairiomis Europos šalimis ypatybes, supažindinant su iškiliausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis.