Nauja epidemija: „Koks dar seksas?! Aš pavargusi!“

Susipykusi pora / Vida Press nuotr.
Susipykusi pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kartais tiesiog nenorime pripažinti, koks svarbus seksas mūsų gyvenime ir kaip liūdna, kad vis dažniau vakarais renkamės detektyvą ar serialą, o ne mylimo vyro glėbį, – sako knygos „A Tired Woman‘s Guide to Passionate Sex“ autorė Laurie Mintz.

Kadaise turbūt net neįsivaizdavote, jog ateis diena, kai iškeisite partnerį į saldaus miego pusvalandį ar keletą knygos puslapių... Seksologų nuomone, moterų libido mažėjimo tendencija dabar itin aktuali.

Pasak psichologės, daugelis porų pasiekia tokį etapą, kai aistringi meilužiai staiga tampa nuobodžiais sugyventiniais. Taip, jie vis dar myli vienas kitą, bet jei karjeros moters, kuri pavargusi po darbo grįžta namo, paklaustume, ką ji rinktųsi: putų vonią su aromatingomis druskomis ar seksą, ji dažnai pasirinktų vonią... Taip, ji supranta, kad vyrą, ko gero, tai žeidžia, tačiau dienos pabaigoje jaučiasi leisgyvė: iš nuovargio galėtų apsiverkti.

Moteris supranta, kad vyrą, ko gero, tai žeidžia, tačiau dienos pabaigoje jaučiasi leisgyvė: iš nuovargio galėtų apsiverkti.

Laurie Mintz savo knygoje teigia, kad išeitis yra: geismas gali vėl plykstelti, jei laikysimės penkių žingsnių programos, kurią sudaro mintys, pokalbiai, laikas, prisilietimai ir pasimatymai. Pasak jos, pats svarbiausias punktas – mintys. Jei prisiimame atsakomybę patirti malonumą, tikrai sugalvosime, kaip išeiti iš aklavietės.

Tačiau kodėl dėl prigesusio geismo dažniau kenčia moterys, o ne vyrai? Pasak psichologės, todėl, kad vyro organizme daugiau testosterono, o jis atsakingas už libido. Kai žmogus pavargęs ar nuliūdęs, testosterono išsiskiria mažiau, o mes, moterys, esame jautresnės ir mūsų nuotaiką labiau veikia išorės aplinkybės.

O gal moterys tiesiog įtikina save, kad seksas joms jau nebe toks įdomus? Ir bijo prisipažinti, kad jis vis tik labai svarbus? Mitas, kad seksas yra toks paprastas ir natūralus dalykas, kad jam visada esame pasiruošę. Ne – taip būna tik visai žalioje jaunystėje. O kai mūsų aistra, metams bėgant, priblėsta, padarome klaidingą išvadą, kad jis mums nebe toks ir reikalingas.

Taip, seksas ne troškulys ir ne alkis, be jo galime išgyventi, tačiau tada tektų atsisakyti didžiulio emocinio ir fizinio pasitenkinimo. Yra teorija, kad atsisakydamos sekso moterys nori „nubausti“ savo partnerius, nes jie nepakankamai dėmesingi ar neprisiima tiek įsipareigojimų, kiek iš jų tikimasi. Taip, tai pasitaiko, tačiau toks būdas niekam tikęs – jei naudosime seksą kaip bausmės ar paskatinimo priemonę, primiršime, kad jis turi teikti džiaugsmą ir malonumą. Būten jums.

Taip, jums. Priminkite sau apie tai nuolat. Tad nuo ko pradėti?

Galvokite apie seksą. Tiesiog skirkite penkias minutes kasdien prisiminti apie patį geriausią gyvenime seksą. Kaip patyrėte beprotišką orgazmą ar kaip mylėjotės netradicinėje vietoje. O gal prisiminsite apie kokią nors kraują kaitinančią savo seksualinę fantaziją. Jums praverstų ir Kėgelio pratimai.

Atsisakykite klaidingos nuostatos, kad intymus gyvenimas turėtų nesikeisti. Laikui bėgant reikia iš naujo atrasti savo seksualumą, suvokti, kaip jis veikia jūsų dabartinį gyvenimą. Viskas keičiasi – ir galbūt dabar aistrą pajusite ne per glamones, kaip anksčiau, o jau mylėdamasi.

Kai kurios poros numato, kad mylėsis tam tikromis savaitės dienomis. Ir tai visiškai nereiškia sekso iš pareigos. Tiesiog abu žino, kad „apetitas atsiranda bevalgant“ ir jiems tai visiškai normalu. Gal verta pabandyti? Mylėjimosi planavimas jau savaime jaudina: taip išmokstama sekso nevertinti kaip prievolės.

Moteris gali pati kontroliuoti savo geismą. Kartais partneris neberodo iniciatyvos vien todėl, kad jaučia, jog moteris jo nebegeidžia. Jis tiesiog nenori būti dar kartą atstumtas. Todėl, jei moteris parodo iniciatyvą, tai jau didelis proveržis vėstančiuose poros santykiuose!