Naujajame „Ji“ numeryje aktuali tema – vasaros gėrybių konservavimas!
Soduose sunokus derliui, pats metas pasirūpinti atsargomis. Kad šaltais žiemos vakarais galėtumėte mėgautis vasaros kvapais ir skoniais, uogas ir vaisius džiovinkite, šaldykite, virkite uogienes.
Ar žinote, kad šaldymas – sveikiausias uogų ir vaisių konservavimo būdas. Žemoje temperatūroje neprarandamos vertingos gėrybių medžiagos, o skonis išlieka lyg šviežių.
Na, o mėgstantiems pasmaguriauti, patarsime, kaip išsivirti skanią uogienę. Rasite patarimų ir kaip prisidžiovinti sodo gėrybių. Plačiau apie tai skaitykite numerio temoje „Ruošiame atsargas žiemai“.
Kaip visada, jūsų laukia ir įdomūs pašnekovai. Jeigu domina sveiko gyvenimo receptai, nepraleiskite interviu „Noriu padėti žmonėms išsaugoti sveikatą“.
„Visada buvau tos nuomonės, kad fizinę sveikatą pirmiausia lemia emocinė savijauta. Gal ir nieko naujo nepasakysiu, tik pakartosiu seną tiesą, jog beveik visos ligos – dėl nervų. Taigi pradėkime ne nuo mitybos, o nuo gerumo, žmogiškų santykių. Juk pyktis, blogas žodis trenkia kaip kuolu per galvą. Juokaudama sakau, kad svarbiausia – „nesuvalgyti“ vienam kito, kad pats nesveikiausias „maistas“ – kaimynas ar kolega“, – sako 35-ąjį darbo televizijoje jubiliejų mininti gydytoja, laidos „Sveikatos kodas“ vedėja ir autorė Irena Pivoriūnienė.
Kitas mūsų pašnekovas – Evaldas Martinka. Pasirodo, bėgimą jis atrado dar mokydamasis mokykloje. Buvęs profesionalus sportininkas bėgioja daugiau kaip 30 metų, o pastarąjį dešimtmetį organizuoja sporto renginius aktyvaus gyvenimo entuziastams. Plačiau apie tai, kaip bėgimas tapo gyvenimo būdu, kaip bėgioti nekenkiant sveikatai, skaitykite straipsnyje „Bėgte per gyvenimą“.
Ekranuose esame įpratusios juos matyti bebaimius, nenugalimus ir be gailesčio talžančius blogiukus. Tačiau, kad ir kokie neįveikiami būtų jų kuriami personažai, ir kieti vyrukai turi švelniąją pusę. Pavydžiui, ar žinojote, kad 68-erių aktoriaus Sylvesterio Stallone hobis – tapyba. Plačiau apie garsių vyrų pomėgius skaitykite rubrikoje „GARSENYBĖS/ žvaigždė“.
Reta moteris savo gyvenimą įsivaizduoja be įvairių grožio procedūrų, tačiau medikai ir kitų sričių specialistai ne visuomet pritaria mūsų pasirinkimui. Domimės, kokia jų nuomonė apie soliariumus, depiliaciją ir kitus mūsų pamėgtus grožio ritualus. Naudingų patarimų apie tai ieškokite straipsnyje „Pavojingas grožis“.
Žmonėms kalbant apie vienišas mamas, auginančias vaikus, dažnai pasigirsta tokių moterų nuvertinimo gaidelių. Lyg jos būtų nevisavertės asmenybės. Kodėl taip yra ir kaip įveikti psichologinį barjerą po skyrybų, asmeninę ir profesinę nuomonę atskleidžia psichologė Ramunė Murauskienė. Jei aktualu, nepraleiskite temos „Vieniša mama. Šalin stereotipus!“.
Turbūt pritarsite, kad vaikai – gyvenimo džiaugsmas. Bet ką daryti, kai tie „džiaugsmai“, vos atsidūrę vienas šalia kito, riksmais ir verksmais pradeda aiškintis santykius ir varo tėvus iš proto? Liepti eiti kiekvienam į savo kambarį? Ne visi turi tokias sąlygas. Dėtis, kad skandalo negirdi? Vargu ar įmanoma... Plačiau apie tai, kaip sutramdyti „kariaujančias“ atžalas“, skaitykite straipsnyje „Susitiko du ožiukai...“.
Naujajame numeryje taip pat rasite informacijos apie aliejaus naudą. Visos ruošdamos maistą naudojame vienokį ar kitokį aliejų. Tačiau ar žinote, kuo naudingas jūsų vartojamas aliejus sveikatai, kodėl reikėtų rinktis kuo įvairesnį? (straipsnis „Aliejus – ir vaistas, ir maistas“).
Tiems, kurie rengiasi į ilgą kelionę autobusu ar automobiliu, pravers straipsnis „Ko įsidėti į kelionę?“. Pasirūpinti užkandžiais paprastai būna paskutinis pasiruošimo bet kokiai kelionei etapas. Tai padaryti būtina, nes netinkamai parinktas maistas gali gerokai apkartinti atostogų džiaugsmą.
Taip pat siūlome leistis į virtualią kelionę... Viena balta jachta, krištolo skaidrumo jūra, skaisčiai mėlynas dangus ir septynios Viduržemio jūros salos, į kurias tradicinis keliautojas užsuka retai. Apie ką čia? Ogi apie Eolijos salas Sicilijos pašonėje ir savaitės kelionę po jas. Kelionės įspūdžius skaitykite straipsnyje „Septynios salos per savaitę“.
Norite susikurti jaukią aplinką sodyboje, prie namo? Kodėl gi neįsirengus akmenų sodo. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad įrengti akmenų sodą labai paprasta – vieną akmenį padėjai šen, kitą ten, ir viskas. Tikrai ne! Pažiūrėjus įdėmiau, tampa akivaizdu, kokia pavydėtina harmonija ir nepriekaištinga tvarka vyrauja. Naudingų patarimų rasite straipsnyje „Ramybės ir harmonijos oazė“.
Dar naujajame numeryje jūsų laukia meilės istorija, „Likimo gidas“, sveikatos, grožio ir mados patarimai, pavyzdžiui, kokie akiniai vėl madingi... Taip pat šeimininkės ras daug receptų. Siūlome išsikepti purų varškės apkepą, pasigaminti traškių salotų, pasičirškinti gardžių kepsnelių gamtoje. Pateikiame ir idėjų vaikų valgiaraščiui, kad nereikėtų sukti galvos, ką jiems čia tokio skanaus ir maistingo pagaminus...
Smagių eksperimentų virtuvėje, jaukių švenčių ir skaitymo su „Ji“!