Naujajame „Ji“ numeryje – rudens darbai sode ir darže bei knygelė „Gaminame iš daržovių“ dovanų!
Ir rudenį sode bei darže yra nemažai veiklos, tad neskubėkite atsipūsti. Pradedantiesiems sodininkams primename, kokius darbus reikėtų nuveikti rudenį iki atslenkant didesniems šalčiams. Jei aktualu, plačiau apie tai skaitykite numerio temoje „Rudens darbai sode ir darže“. Na, o dovanų knygelėje rasite ne tik apie rudeninių daržovių naudą, bet ir gausybę patiekalų receptų.
Kaip visada, jūsų laukia ir įdomūs pašnekovai. Štai meditacija ir joga susidomėjęs dar mokykloje, Vidūnas Gedeikis dabar jau šeštus metus veda sąmoningojo kvėpavimo sesijas. Vyras sako, kad svarbiausia, ką jam davė ši terapija, yra atsakymas į visus klausimus. Apie sąmoningojo kvėpavimo terapiją, kodėl negalima pulti stačia galva į dvasines praktikas, skaitykite interviu „Po energinio kvėpavimo – tarsi naujai gimęs“.
Ar kada susimąstėte, kad gurkšnojimas karštos kavos prie vairo ar aukštakulniai bateliai gali tapti avarijos priežastimi? Jei ne, verta atsiversti interviu su vienu iš geriausių vairavimo instruktorių, VšĮ „Amplius LT“ direktoriumi, lenktynininku Artūru Pakėnu „Moterys ir vyrai vairuoja skirtingai“. Pašnekovas sako, kad šviežiai iškeptus vairuotojus prilygintų baigusiems pradinę mokyklą.
„Norint saugiai ir gerai vairuoti, būtina tobulinti vairavimo įgūdžius. Blogiausia – manyti, kad esi idealus vairuotojas. Tie, kurie pervertina savo galimybes, dažniausiai ir tampa eismo įvykių kaltininkais“.
Daugeliui aktualioje rubrikoje „Emigrantai“ šįkart patirtimi dalijasi Simona Marčiulaitytė-Simba. Daugeliui tautiečių, gyvenančių už Atlanto, prireikia dešimtmečio įgyvendinti amerikietiškąją svajonę. Kaunietei Simonai nereikėjo nė metų, o ji jau gali pasigirti pasiekimais išsvajotame kino pasaulyje. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Vaikystės svajonė išsipildė Amerikoje“.
Rubrikoje „ŽMONĖS / pasmalsaukime“ – pokalbis su daugybę kūrybinių industrijų aprėpiančioje prodiuserių kompanijoje „Videometra“ dirbančia Vaida Skaisgire. Ką tik jauna moteris ėmėsi ir laidos vedėjos darbo. Naująjį TV3 sezoną ji su kolega vadovaus projektui „Didysis magijos šou“. Artimiau susipažinti su nauja eterio žvaigžde galite skaitydami straipsnį „10 faktų apie Vaidą Skaisgirę“.
Atostogos baigėsi, įpuolėte į rutiną: virimas, skalbimas. Kadaise skalbimas išties buvo varginantis ir daug laiko atimantis darbas – juk skalbinius reikėdavo mirkyti, virinti, skalbti, skalauti ir gręžti rankomis. Šiandien galime džiaugtis, kad yra automatinės skalbimo mašinos, bet ir joms ne viską galime patikėti. Naudingų patarimų, kaip saugiai, nesugadinant skalbti drabužius, rasite straipsnyje „Skalbimas: žingsnis po žingsnio“.
Rudenėjančiose pamiškėse ant krūmų galime aptikti raudonai prisirpusių putinų uogų kekių. Šis dainose apdainuotas augalas turi daugybę gydomųjų savybių, o kartais vadinamas vaistu nuo šimto ligų. Namuose nesunku pasiruošti natūralių sveikatinančių priemonių. Kaip? Sužinosite atsivertusi straipsnį „Putinų uogos – vaistas iš gamtos“.
Šiandieninė moteris be kosmetikos neįsivaizduoja nė dienos. Todėl sunku patikėti, kad daugiau nei prieš 6 000 metų pradėtos gaminti grožio priemonės privaloma mūsų gyvenimo dalimi tapo tik XX amžiaus pradžioje. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Amžių šydą praskleidus...“ (rubrika „GROŽIS/ kitu kampu“).
Jūsų vaikas ėmė slapukauti, kažką nutyli, o jums neramu? Ar susimąstėte, kodėl jis taip elgiasi? Jei smalsu sužinoti, nepraleiskite straipsnio „Kodėl vaikai slapukauja“. Pasak psichologės Ramunės Murauskienės, maži vaikai slapukauti nemoka. Jie to išmoksta iš mūsų, suaugusiųjų, turinčių daug paslapčių ne tik nuo mažylių, bet ir nuo bendraamžių. Ir retam kyla mintis, kad toks reiškinys yra nenormalus. Jeigu jūsų vaikas ėmė kažką nutylėti, pamėginkite suprasti, kodėl, gal ką nors darote ne taip?
Mėgstate keliauti? Šįkart siūlome leistis į virtualią kelionę po egzotiškąją Jordaniją. Karštos saulės deginama žemė nuo seno vilioja keliautojus ir nuotykių ieškotojus, o čia apsilankę įsimyli šį kraštą ir dar ilgai mini tik gerais žodžiais. Taip, tai – Jordanija, Mėnulį primenančių dykumų ir kanjonų, istorinių miestų ir draugiškų žmonių žemė (rubrika „Kelionės“).
Daugelis žino, kad protėviai mums dovanoja tam tikrą genofondą: iš jų galime paveldėti išvaizdos ar charakterio bruožus, stiprią sveikatą ar polinkį į tam tikras ligas. Tačiau tuo protėvių įtaka toli gražu nesibaigia... Jei norite praplėsti akiratį ir sužinoti daugiau, kaip panaikinti iš kartos į kartą paveldimas nesėkmes ir ligas, atsiverskite straipsnį „Mūsų gyvenimą veikia protėviai“ (rubrika „Spektras“).
Prekystalius spalvina raudonos, mėlynos, geltonos prisirpusios ir sultingos slyvos. Tokios skanios, ir tokios nepelnytai šeimininkių primirštos! Be to, jos turi daugybę vitaminų ir mikroelementų, padeda lieknėti. Tad naujajame numeryje siūlome pasimėgaukite kepiniais su slyvomis: čia ir saldu, ir rūgštu... (straipsnis „Rudeninis slyvų tango“).
Taip pat naujajame numeryje sužinosite, kaip išsikepti karamelinių vaflių ir kitų skanėstų.
Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo su „Ji“!