Naujajame „Ji + 7 dienos“ numeryje – viskas apie šviežias uogas, jų naudą sveikatai ir grožiui

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (28 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.
AA

Uogų sezonas įsibėgėjo – naudokitės gamtos teikiamomis dovanomis. Vasarą geriausi maisto papildai – vaisiai ir uogos.

Ar žinojote, kad per metus patariama suvalgyti ne mažiau kaip 6 kg įvairių sodo gėrybių? Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kasdien sukirsti po 500 mg šviežių uogų. Valgykite jas per priešpiečius arba pavakarius.

Uogose gausu C, E, A ir B grupės vitaminų. Pavyzdžiui, 5 braškėse yra toks pat kiekis vitamino C kaip viename apelsine. Be to, jos padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, apsaugo nuo širdies ligų. Plačiau apie uogų naudą, kam kokios netinka, taip pat receptų su uogomis ieškokite numerio temoje „Šviežios uogos – vitaminų šaltinis“. Šiame numeryje jūsų laukia ir dovana - kortelės su uogų valgių receptais jūsų kulinarinių idėjų knygai!

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (28 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip visada, jūsų laukia įdomūs pašnekovai. Vienas jų imigrantas – japonas Keishi Yamauchi –, kuris trejus metus gyvena Vilniuje ir su žmona Jurgita sukasi japoniškų patiekalų restorane „Kamikadzė“. Gimtajame Tokijuje virtuvės šefu dirbęs vyras jau spėjo parodyti lietuviams, kad japonai valgo ne tik sušius... Jei smalsu sužinoti daugiau, nepraleiskite interviu „Lietuvoje noriu praleisti visą gyvenimą“.

Mitybos ekspertai tvirtina, kad gydytojas dietologas šiame amžiuje – ypač reikalingas. Nors nuo praėjusių metų gegužės mitybos specialisto konsultacijos mūsų šalyje – nemokamos, tai žino ne kiekvienas. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Ar būtinos dietologo konsultacijos“.

Ne visos kino žvaigždės, kurių kiekvieną žingsnį seka akyli paparacai, labai išgyvena dėl to, kaip atrodo gatvėje. Kai kurioms makiažas – papildoma našta, nuo kurios geriau pailsėti. Štai trilogijos „Divergentė“ žvaigždė Shailene Woodley (24 m.) gali pasigirti tobulai skaisčia veido oda.

Ji spindi ne tik dėl jauno aktorės amžiaus, bet ir dėl jos sveiko požiūrio į grožio priemones. Moteris yra prisiekusi ekologijos šalininkė, jos vonios spintelėje nerasime pirktinių buteliukų ir dėžučių. Visas reikiamus produktus Shailene pasigamina pati, sumaišiusi ingredientus, kurių įsigyja specializuotose parduotuvėse arba prisirenka iš savo daržo Kalifornijoje.

Pavyzdžiui, dantų pastą ji gamina iš bentonito ar ceolito molio, kokosų pieno... Kaip be grimo atrodo garsenybės, kaip jos puoselėja savo grožį, sužinosite straipsnyje „Gražios ir be makiažo“.

Pradedantieji sodininkai ir daržininkai naujajame žurnalo numeryje ras naudingų patarimų, ką galime sode naudingo nuveikti liepą. Vidurvasarį gėlynas ir sodas, atsidėkodami už triūsą, pradeda džiuginti derliumi, spalvomis ir kvapais. Tačiau besimėgaudami jos teikiamais malonumais neužsimirškime. Liepa, pažėrusi vasariškų gėrybių, neatleidžia mūsų nuo svarbiausių darbų sode ar gėlyne. Plačiau apie tai – straipsnyje „Spalvinga ir kvapi liepa“.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (28 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Zodiako ženklas, savaitės diena, kurią gimėte, ūgis, batų dydis, plaukų kiekis... Visa tai natūraliosios medicinos gydytojui gali išduoti galimus jūsų negalavimus ir ateities sveikatos prognozes. Jeigu smalsu, atsiverskite straipsnį „Išvaizda – sveikatos veidrodis“.

Vasara – atostogų metas, kai visi traukia į gamtą ar į tolimesnius kraštus atsipūsti. Ar kada nors susimąstėte, kad ilsėtis taip pat galima ekologiškai. Ir tai visai nereiškia, kad reikės taupyti – ir emocijų, ir įspūdžių gausite su kaupu. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Ekoturizmas. Ilsėkimės atsakingai“.

Naujajame numeryje, kaip visada, rasite ir teisininko patarimų įvairiais bei aktualiais gyvenimo klausimais. Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Teisininko konsultacija“.

Turbūt sutiksite, kad be tikrų draugių gyvenimas būtų pilkas ir nuobodus. Iš ko gi daugiau būtų galima pasimokyti flirto paslapčių, pasisemti stiprybės, pasiskolinti firminio patiekalo receptą, kam išsiverkti, kai sunku, ir ką apsikabinti, kai norisi klykti iš laimės.

Yra tokia sena gera daina: „Reikia draugą turėti“. Sakoma, kad geriausi yra laiko patikrinti draugai, bet mažai yra tokių, su kuriais bendraujame beveik visą gyvenimą. Draugų sutinkame mokykloje, universitete, vėliau darbe, bendrose kompanijose, netgi internete ar visiškai atsitiktinai, kad ir kelionėje.

Kiekvienas draugas mūsų gyvenimą nuspalvina, papildo mus kaip asmenybes, ugdo ir, kai reikia, traukia iš bėdos. Draugės mums daro didelę įtaką, todėl tarp jų reikia turėti skirtingų moterų, su kuriomis bendraudamos galėtume tobulėti. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Draugės, kurias reikia turėti“.

Na, o vertinančius naminius kepinius ir desertus, pradžiuginsime naujais receptais. Šeimynai ar svečiams siūlome pagaminti, pavyzdžiui, dieviško skonio keptų abrikosų ir mocarelos salotų. Arba – karamelizuotų kriaušių ir mėlynojo sūrio... (rubrika „4 receptai / salotos su vaisiais“).

Šilti vasaros vakarai, ugningi saulėlydžiai – laikas lekia kaip patrakęs, renkasi sutemos, o dar visai nesinori skirtis su draugais. Juk taip smagu kartu leisti laiką, užkandžiauti, juoktis ir kalbėtis… Pakvieskite juos ilgam vakarui ir nukraukite stalą skaniais patiekalais. Taip besimėgaudami ir saulę palydėsite. Valgių idėjų ieškokite straipsnyje „Saulėlydžio belaukiant“.

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (28 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!

Skaitykite daugiau