Liucina Rimgailė pradeda naują gyvenimo ir veiklos etapą: lūžio momentu tapo motinystė

Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas / Asmeninio albumo nuotr.
Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-06-16 09:46
AA

10 metų nuosavų verslų patirties. Dešimtys organizuotų renginių bei vestuvių. 5 atidarymai ir vienas uždarymas. Arti 100 sukurtų darbo vietų. Apie 400 sukurtų receptų. 100 tonų parduotų desertų. Viena prezidentavimo kadencija. Trys išleistos knygos. Vienas vaikas. Viena santuoka. Kelios stiprios asmeninės krizės. Tūkstančiai išgertų kavos puodelių. Begalės asmeninių ir viešų pokalbių. Tiek reikėjo verslininkei, nuomonės formuotojai Liucinai Rimgailei, kad pradėtų naują gyvenimo ir veiklos etapą. Jį pažymėjo pirmasis gyvas susitikimas su jos gerbėjomis bei sekėjomis soc. tinkluose, skirtas susipažinti ir burti japonų ikigai filosofija įkvėptą „GaLiu moterų“ bendruomenę.

Kiekvienai prasmę kuria skirtingi dalykai – teigia Liucinai artima ikigai filosofija

„Prieš kelias savaites su vyru paminėjome 10 metų vedybų sukaktį. Dar prieš vestuves kartu atidarėme pirmąją savo įmonę. Per šiuos santuokos ir verslo vystymo metus visame kame ieškojau prasmės ir gylio, o kai prieš kurį laiką patyriau vidinę krizę – greičiausiai, motinystės perdegimą, klausimai „Kas esu?“, „Kokia mano prasmė?“, „Kuo galiu būti naudinga kitiems?“ tapo dar aštresni. Leidausi į paieškas, kurios mane atvedė iki suvokimo, kad mes, moterys, linkusios nuvertinti savo pasiekimus, mums svarbius dalykus, kartais neatsispiriame pagundai lyginti savo gyvenimo su kitais. Taip prarandame vidinį žinojimą, kas daro mus laimingomis, kas mums suteikia prasmę“, – sako Liucina Rimgailė.

Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas / Asmeninio albumo nuotr.

Leidusis į atsakymų į šiuos svarbius klausimus paieškas, Liucina prisiminė, ką girdėjusi apie ikigai filosofiją: „Dar prieš pandemiją apie ikigai man papasakojo draugė – psichologė ir koučerė, bet tuomet pagalvojau, kad ji man per sudėtinga, jog tai ne man, bent jau ne tuomet. Praėjus trims metams ir prisimenant visus pokalbius su draugėmis, sekėjomis, suprantu, kad visuose juose kalbėjau apie tas pačias vertybes – apie savirealizaciją, apie gyvenimo prasmę, kurią mes, moterys, atrandame skirtinguose dalykuose, skirtinguose vaidmenyse. Jeigu noriu būti mama, nereiškia, kad negaliu turėti savo verslo, bet tuo pačiu mes neturime lygintis su vyrais – būti tokiomis pat fiziškai stipriomis, siekiančiomis statuso ir kt.“, – dalinasi Liucina.

Pasak jos, skirtingos moterys skirtingose srityse jaučia savo prasmę, savo laimę.

„Jei viena save pilnai išpildo būdama mama ir žmona, kita tuo metu jaučia, jog yra ypatingai stipri tam tikros srities specialistė ir kaip žuvis vandenyje jaučiasi dirbdama didelėje korporacijoje. Trečiai pilnatvę suteikia buvimas žmona ir mėgstama veikla namuose – valgio ruošimas, augalų priežiūra ar karoliukų vėrimas. Kiekvienai prasmės jausmą suteikia skirtingi dalykai, todėl kiekviena turi teisę norėti skirtingų dalykų, kiekviena gali jų siekti ir pasiekti, kiekviena gali trokšti savirealizacijos, leisti sau norėti arba nenorėti, rinktis, priimti sprendimus, daryti dėl savęs“, – sako L.Rimgailė.

Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas / Asmeninio albumo nuotr.

Motinystė tapo lūžio momentu: naujai įvertino draugių bendrystę

Apie tai verslininkė ir nuomonės formuotoja kalba savo naujame internetiniame puslapyje galiumoteris.lt. „Į šį mano gyvenimo ir veiklos etapą atėjau per įvairius išgyvenimus, kurių pats ryškiausias, kaip ir daugumos moterų gyvenime – motinystė. Vėlgi, kiekvieną motinystė paveikia skirtingai. Man ji tapo lūžio momentu. Nors po 10 metų labai intensyvios veiklos, plėtojant verslą, vykdant ir dalyvaujant įvairiuose projektuose, galvojau, jog dabar tikrai bent kelis metus galiu ramiai leisti laiką namuose, visą jį skirti tik vaikui, man nepavyko. Nepavyko, nes vis matydavau, ką dar galiu padaryti, kildavo begalės sumanymų, idėjų. Vaiko atėjimas į mūsų gyvenimą man tapo įkvėpimu ir, nors fiziškai buvo ir vis dar yra sunku, supratau, kad negaliu būti laiminga mama ir vaikui būti geriausia jos versija, jeigu nerealizuoju savęs per kūrybą, darbus“, – pasakoja Liucina.

Motinystė jai leido atrasti ir iš naujo įvertinti draugių bendrystę: „Supratau, kad turiu draugių, į kurias galiu kreiptis bet kokiu klausimu bet kuriuo paros metu, kurios atskubės į pagalbą, jei man tokios reikės, su kuriomis galiu dalintis savo mintimis, sumanymais, drauge ieškoti atsakymų į kylančius klausimus, pasisemti idėjų ir įkvėpimo. Noriu, jog šį „galiu“ momentą pajustų ir išgyventų mane jau ne vienerius metus internetinėje erdvėje sekančios moterys, todėl pakviečiau jas pirmą kartą gyvai susitikti „Liu Patty“ desertinėje, kuri ne vienerius metus buvo mano namai, atradimų ir savirealizacijos vieta.“

Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas / Asmeninio albumo nuotr.
Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas / Asmeninio albumo nuotr.

Tokius susitikimus L.Rimgailė planuoja organizuoti periodiškai: „Man kiekvieną dieną gera keltis, pasitikti naują dieną, imtis suplanuotos veiklos. Tai mato ir mano sekėjos socialiniuose tinkluose, tačiau joms ir sau esu atvira, jog dar nesu atradusi savo ikigai, t.y. tai, kas yra mano tikroji gyvenimo prasmė, kas mane varo į priekį, kas mane labiausiai motyvuoja. Mano užduotis yra tai išsiaiškinti.“

„GaLiu moteris“ koncepcijos autorei svarbu, kad tai darydama – gilindamasi į šią temą, šią filosofiją, ji gali skleisti žinias ir dalintis savo atradimais kuo plačiau, kuo garsiau, kviesti moteris jungtis. „Pati dar esu kelyje, neturiu konkrečių atsakymų ir man labai gera, kad kartu su kitais žmonėmis, kurie prisijungs prie kelionės, galiu ieškoti ir atrasti.“

Fotogalerija:

Pirmas „GaLiu moterų“ bendruomenės susitikimas (32 nuotr.)
+26