Naujasis „Ji+7 dienos“ apie grybus – ir maistą, ir vaistą

Žurnalo „Ji+7 dienos“ viršelis, Nr. 34, 2016 m. / Redakcijos archyvo nuotr.
Žurnalo „Ji+7 dienos“ viršelis, Nr. 34, 2016 m. / Redakcijos archyvo nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-24 16:30
AA

34-ajame savaitraščio numeryje – viskas apie grybus: ir skanus maistas, ir geras vaistas. Plius dovanų grybų atmintinė – populiariausių grybų kortelės su nuotraukomis ir aprašymais!

Grybavimo sezonas įsibėgėjo. Griebiame krepšius ir traukiame į mišką arba... į turgų. Apie grybų naudą sveikatai kalbama dvejopai. Vieniems grybai – skanūs ir sveiki. Kiti teigia, kad toks valgis – kenksmingų medžiagų telkinys. Kaip yra iš tiesų, kokius rinkti, kokių maisto medžiagų sutiekia šie miškų karaliai, skaitykite numerio temoje „Grybai – maistas, vaistas ar nuodas?“

„Ji+7 dienos“, Nr. 34, 2016 m. / Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip visada, naujajame žurnalo numeryje jūsų laukia pažintis su įdomiais pašnekovais. Klestintis verslas, malonumų kupinas gyvenimas Majamyje, didelė graži šeima... Toks buvo Savitri gyvenimas prieš keliolika metų. Praradusi verslą, namus, įveikusi ligą, šiandien ji gyvena ant Baltijos jūros kranto ir padeda kitiems pažinti save ir rasti tikrąjį gyvenimo kelią. Jei smalsu sužinoti daugiau, atsiverskite interviu „Esu dėkinga už visus gyvenimo išbandymus“.

O štai dainininkė, verslininkė, TV laidų vedėja ir dalyvė Goda Alijeva sako, kad augindama vaikus išmoko planuoti darbus, todėl dabar per dieną nuveikia tiek, kiek anksčiau padarydavo kone per savaitę. Plačiau apie Godos kasdienybę skaitykite straipsnyje „7 dienos su Goda Alijeva“.

Nepagailėjome jums ir naudingų grožio patarimų. Šiame numeryje pristatome veganišką kosmetiką, kuri populiarėjant sveikam gyvenimo būdui, pasaulinėje grožio produktų rinkoje žengia tvirtus žingsnius. Naudodamos įprastą kosmetiką nė nesusimąstome, kaip ji yra gaminama. Reta kuri domisi ir įvairių priemonių sudėtimi. Jei norite sužinoti, kuo ji ypatinga, nepraleiskite straipsnio „Veganiška kosmetika“.

Turbūt pritarsite, kad gestas ar poza dažnai iškalbesni už žodžius. Kūno kalbos išmanymas gali padėti bendrauti, lengviau susigaudyti įvairiose gyvenimo situacijose ir net lemti sėkmę.

„Ji+7 dienos“, Nr. 34, 2016 m. / Redakcijos archyvo nuotr.

Galime kalbėti gražiausiais žodžiais, bet mūsų poza, gestai, mimika, žvilgsnis pokalbio metu, tarkim, su darbdaviu, verslo partneriu ar kitais žmonėmis, neretai išduoda tai, ką norime nuslėpti. Tai vadinama neverbaline, kitaip nežodine arba kūno kalba, kuri yra viena seniausių bendravimo formų. Ją išreiškiame nesąmoningais arba sąmoningais gestais ir pozomis. Nebylūs kūno signalai tam tikra prasme gali nuskambėti garsiau nei žodžiai... Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Kūno kalbos paslaptys“.

Žmonėms, kurie prasidedant naujiems mokslo metams iš mažesnių miestelių studijuoti arba dirbti atvyksta į didmiesčius, vienas aktualiausių klausimų – kur gyventi? Vieni nusprendžia imti paskolą ir įsigyti būstą, kiti ieško patrauklaus išsinuomoti. Kuris variantas geresnis? Atsakymo rubrikoje „Aktualu/savaitės klausimas“.

Mėgstantiems keliauti siūlome virtualią kelionę po Europos zoologijos sodus. Nereikia skristi į Kiniją, kad išvystume, kaip gyvena didžiosios pandos. Nebūtina keliauti į atšiaurias Peru pakrantes, kad susipažintume su Humbolto pingvinais. Šiuos ir kitus egzotinius gyvūnus galima pamatyti visai arti, kaimyninėse šalyse esančiuose žvėrynuose. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „5 įdomiausi Europos zoologijos sodai“.

Nepamiršome ir mėgstančiųjų gaminti. Šįkart siūlome receptų su krevetėmis. Ar teko ragauti krevečių ir sūrelio sriubos arba kuskuso su daržovėmis ir šiomis jūros gėrybėmis... Valgių receptų rasite straipsnyje Su krevetėmis“ (rubrika „Virtuvė / 4 receptai“).

Sutikite, jausmas pamačius baravyko kepurę ar susispietusią voveraičių šeimyną tiesiog nepakartojamas! Na, jei nemėgstate rinkti šių miško gėrybių, „prisigrybaukite“ turguje ir pasigaminkite kvapnių grybų patiekalų. Receptų ieškokite straipsnyje „Visi į mišką grybų!“

„Ji+7 dienos“, Nr. 34, 2016 m. / Redakcijos archyvo nuotr.