Naujausia A.Kuzmickaitės kolekcija – Londono mados savaitėje: įkvėpė dukra

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos modeliai
Šaltinis: Žmonės
AA

Jau rytoj prasidės vienas svarbiausių sezono mados renginių pasaulyje – Londono mados savaitė, kurios metu virtualiai bus pristatomos naujausios, karščiausias mados tendencijas atspindinčios drabužių kolekcijos. Drauge su garsiausiais pasaulio mados industrijos dizaineriais savo naujausią „capsule“ kolekciją pristatys ir Lietuvos drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

„Londono mados savaitėje pristatau namuose su šeima praleisto laiko inspiruotą kolekciją: dukters Leonardos pieštų vaivorykščių įkvėpta, sujungiau jos pamėgtas spalvas ir drugelius – taip gimė džiaugsmingos uniformos konceptas.

Man patinko idėja, kad militaristinis siluetas gali būti ne tik varžantis, bet ir tapti pozityviai nuteikiančia, stilinga apranga. Mano kūrybos braižui būdinga pozityvi nuotaika ir spalvos – tikiu, kad tokie dalykai svarbūs šiuo sunkiu laikotarpiu“, – pasakoja drabužių dizainerė.

Naujosios capsule kolekcijos ašimi tapo A.Kuzmickaitės sukurtas juodais drugeliais margintas vaivorykštinis audinys, kuris galiausiai pavirto į stilingą kombinezoną, „pavasario šauklį“ lietpaltį, bomber tipo striukę, glaustinukes, masyvius ilgaaulius batus ir ypač madingas kepurėles bei dirželius. 

Saulius Prūsaitis su Agne Kuzmickaite ir dukra Leonarda / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Nors mados industrijos pandemija ir karantinas neaplenkė, Agnei Kuzmickaitei 2020-ieji kūrybine prasme buvo ypač sėkmingi – pavasarį ir rudenį savo naujasias kolekcijas ji pristatė pagrindinėse Londono mados savaitės programose bei surengė grandiozinį pristatymą Vilniuje. Na, o metus vainikavo dar vienas neeilinis įvykis – žinoma manekenė Aweng Chuo Portugalijos „Vogue“ žurnalo fotosesijai pozavo vilkėdama dizainerės juodą, baltais drugeliais margintą kombinezoną bei kepurėlę. Taip pat verta paminėti ilgos vaivorykštinės suknelės plisuotomis rankovėmis debiutą britų „Cosmopolitan“ žurnalo puslapiuose.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos modelis

Agnė tikina, kad jos sėkmės paslaptis ne kas kita, o kryptingas ir nuoseklus darbas. „Nors ir mažais žingsneliais, tačiau nuosekliai siekiu tarptautinio pripažinimo. Man svarbu, kad mano kūrybą išvystų kuo didesnė auditorija, todėl išties džiaugiuosi kolekcijas pristačiusi svarbiausiuose mados renginiuose ar kai mano kurtais drabužiais fotosesijose ar video klipuose pasipuošia pasaulinio lygio žvaigždės.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos modelis

Pandemija ir karantinas nėra priežastis sustoti. Juk noras puoštis niekur nedingo! Todėl privalau nuolat planuoti ir veikti – tik iš pirmo žvilgsnio mados dizainerio profesija gali pasirodyti paika – audinius gaminu Italijoje, jų gamyba ir drabužių pasiuvimas užtrunka, o kolekcijos ruošiamos bent sezonui į priekį, taigi laukti geresnių laikų tiesiog nėra kada. Tiesą sakant, aš ir nenoriu laukti, nes kūryba nepertraukiamas procesas“, – atvirauja A.Kuzmickaitė.

Skaitykite daugiau