Nebėra sekso: paprasti patarimai, kaip sugrąžinti dingusį potraukį
Tai, kad su metais seksualinis potraukis šeimoje vienas kitam slopsta, nenuginčijamas faktas. Šioje vietoje svarbu nenumoti ranka ir nepasakyti sau ir partneriui, kad kitaip nebus, kad tai natūralūs pokyčiai. Kitaip gal ir nebus, bet gali būti geriau, jeigu pasistengsite, pabandysite įplieksti santykiuose kūrybiškumo ugnelę.
Kur dingsta seksas?
Pradėkime nuo pagrindinių priešų: šeiminis gyvenimas kinta, kai pasineriame į darbus, kompiuterį, televiziją, atsiranda vaikų, visa jėga užgriūva buitis. Pridėkime giminaičius, kurie gyvena kartu, žalingus įpročius, maniakinius susižavėjimus kokiu nors hobiu ir suprasime, kad įvyko (ir dažniausiai nepastebimai) atotrūkis. Aišku, kad labiausiai dėl potraukio nutrūkimo turėtume kaltinti laiko stoką – stoką pabūti kartu, natūralu, kad pirmenybę teikiame neatidėliotiniems reikalams, o ne seksui. Neva, partneris niekur nedings, galima pasimylėti ir kitą vakarą/rytą.
Manome, kad darbas palaukti negali, kad reikia tiek daug padaryti, apie kokį intymumą dar galime kalbėti? Tačiau kokybiškas intymus gyvenimas kaip tik gali paspartinti jūsų veiklą, dovanoti dar daugiau energijos, užsidegimo ir teigiamų emocijų. O kai jaučiatės puikiai, tuomet ir darbai tirpsta rankose.
Prisiminimų romantika
Nėra nieko mieliau ir maloniau, kai galime pasinerti į prisiminimus. Svarbiausia, prieš pradėdami spręsti sekso sugrąžinimo dilemą, turėtumėte įtikinti save ir partnerį, kad tai išties svarbus santykių aspektas, o tada jau gali prasidėti nuostabios permainos. Skirkite laiko buvimui kartu, kadangi rutina pavagia mūsų empatiją vienas kitam, mes pamirštame svarbias progas, o pokalbiai pasidabina rutinos šydu. Nuobodulys, poilsio ir miego trūkumas, didelis krūvis darbuose iš mūsų atima ir prisiminimus, kuriems visada turėtų būti vietos jūsų širdyje.
Bandydami ne sugrįžti ten, kur buvote (nėra prasmės vaikytis praeities), o kurdami naują santykių etapą, jūs laimėsite kur kas daugiau.
Pavyzdžiui, paprastas patarimas – vyrai myli akimis. Jiems malonu šalia savęs matyti moterį, kuri rūpinasi savo išvaizda. Ne, ne silikoninė krūtinė, ne desperatiškas raukšlių maskavimas ar noras atjaunėti užveda stipriosios lyties atstovus. Jeigu brandus vyras vaikosi jauno kūno palikęs savo žmoną, su kuria nugyveno dešimtis metų, tik norėdamas įrodyti aplinkiniams, kad tai puikus būdas įveikti vidurio amžiaus krizę, tuomet tik reikėtų paploti katučių, kad jo nebėra jūsų gyvenime.
Tvarkinga šukuosena, skaisti, prižiūrėta oda, nagai, figūra, malonus aromatas – tai kertiniai dalykai, kurie visuomet priverčia šalia jūsų esančius žmones jaustis jaukiai. Prisiminkite, kuo labiausiai žavėjote vienas kitą, kai tik susipažinote, kokios išvaizdos ir elgesio detalės jus viliojo ir traukė vienas prie kito, bei pagardinkite visa tai turima patirtimi ir naujovėmis, kurių vis neradote laiko ar noro išbandyti. Tiesiog supraskite, kad pastangos – neatsiejama gerų santykių ir sekso dalis. Vyrams tai irgi galioja!
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pasikalbėti apie nevykusį intymumą: 6 taisyklės
Pokyčiai
Sugrįžti į save ir pakeisti santykius galite ir savo išvaizdos bei gyvenimo būdo pokyčiais. Beje, tai galioja ir vyrams, ir moterims. Jus žavėjo sportiška vyro figūra, o dabar matote alaus pilvuką? Per santuokinio gyvenimo metus taip pat priaugote keliolika kilogramų? Pokyčiais galite užsiimti kartu – tiek fiziniais, tiek dvasiniais, tiek patobulinti išvaizdą, pavyzdžiui, apsilankyti kirpykloje ir pakeisti šukuoseną.
Kaltinti kitus dėl santuokos krizės yra lengviausia, mat taip nusimetame naštą nuo pečių. Tačiau ar ja nereikėtų pasidalinti su savo partneriu?
Dažniausiai tai įžiebia naują susižavėjimą vienas kitu, jūs matote pastangas, o tai suteikia malonumą ir jausmą, kad rūpestis ir trauka neišnyko. Be to, kažką darydami kartu, kad ir važinėdami riedučiais, bandydami atrasti sveikesnės mitybos alternatyvas, jūs suartėsite ir pamatysite, kaip tai teigiamai paveiks jūsų seksualinį gyvenimą.
TAIP PAT SKAITYKITE: 6 frazės, svarbesnės už „Aš tave myliu“
Pakeiskite namų aplinką
Kartais tam nėra laiko, sąlygų, tačiau susikurkite sau tradiciją iškeliauti kur nors pabūti kartu. Prie ežero, į sodą, viešbutį, kitą miestą, mišką, svečius – bet kur, kur galite ramiai ir nevaržomai vienas kitu pasidžiaugti, pabendrauti, jeigu yra noro ir su kitais žmonėmis, ir nesukti galvos dėl neišplautų indų ar nepadarytų darbų.
Paprasčiausia iškyla su palapinėmis ar piknikas ant pledo skanaujant gardų maistą ir kalbant apie tai, kam seniai neturėjote laiko, suartina ir santykius nudažo ryškesnėmis spalvomis.
Atrodo, kad šie patarimai visiškai paprasti ir niekuo neišsiskiriantys iš kitų, tačiau tokius įgyvendinti išties sunku, kadangi tokios pastangos visiems atrodo savaime suprantamos. O ar jos pasitelkiamos realybėje? Pradėkite ne keisti kitus, bet save – stebėjimas iš šono gali atverti akis. Nes kaltinti kitus dėl santuokos krizės yra lengviausia, mat taip nusimetame naštą nuo pečių. Tačiau ar ja nereikėtų pasidalinti su savo partneriu?