Liejate devynis prakaitus sporto salėje, atidžiai prižiūrite savo mitybos režimą, bet papildomi kilogramai vis tiek netirpsta? Dėl to galite kaltinti savo namus ir kai kuriuos įpročius, dėl kurių ir nepavyksta suplonėti.
Londono Sveikatos tyrimų centre dirbanti psichologė Laura McGowan tikina, kad kalbant apie mitybos įpročius, labai svarbu atkreipti dėmesį, ar valgome sąmoningai, ar automatiškai, mat būtent šis veiksnys ir lemia tai, ar pavyksta nepersivalgyti, rašo „The Daily Mail“.
Anot specialistės, mūsų valgymo įpročius neigiamai veikti gali ne tik blogi pasirinkimai, bet ir netinkama namų aplinka, kurią kiek pakeitus, papildomų kilogramų pavyks atsikratyti kur kas lengviau. Taigi, ką daryti ir kokius pokyčius reikia atlikti, kad namų aplinka neverstų jūsų dar labiau storėti?
Patarimais, kaip savo namus paversti sveikos gyvensenos oaze, dalijasi knygos „Slim by Design“ autorius daktaras Brianas Wansinkas.
Maistą laikykite uždarytą
Specialistas pataria kaloringų maisto produktų virtuvėje nelaikyti atvirose vietose, mat kuo maistas bus matomesnis, tuo labiau ir dažniau norėsis užkandžiauti. Jeigu galima, maisto produktus net ir šaldytuve jis pataria laikyti nepermatomose dėžutėse maistui, o užsilikusius torto gabaliukus į šaldytuvą dėti tik suvyniojus folijoje.
Visiškai priešingai B. Wansinkas siūlo laikyti sveikus maisto produktus, t.y., vaisius ir daržoves – juos laikykite kuo labiau matomoje vietoje, kad tik pajutę alkio jausmą, galėtumėte iš karto jais užkandžiauti.
Skirstykite porcijomis
Specialistas atkreipia dėmesį, kad šiais laikais parduotuvėse itin sunku nusipirkti tiek maisto produktų, kiek mums ištikrųjų reikia.
Taip pat skaitykite: 15 vaisių: kaip jie padeda atsikratyti antsvorio
„Nuolat prekybininkų siūlomos akcijos „pirk vieną, antrą gausi nemokamai“, verčia mus maisto produktų prisipirkti kur kas daugiau nei reikia, dėl to ir suvalgomo maisto porcijos gali būti didesnės. Vis tik jei tokiomis akcijomis susiviliojate, tuomet bent jau patys pasiskirstykite maistą porcijomis ir negaminkite jo daugiau nei reikia“, – pataria B. Wansinkas.
Maisto produktus pirkite internetu
Mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad žmonės, maistą perkantys internetu, išsirenka ir nusiperka kur kas daugiau sveikų maisto produktų, mat jie nepakliūna į perkybininkų viliojimo pinkles parduotuvėje, kurioje pasitelkus į pagalbą specialistus, apgalvojamas ne tik prekių išdėstymas, bet ir šviesos bei muzika, verčianti maisto produktų pirkti daugiau nei reikia.
Svarbu ir lėkščių spalva bei tinkama aplinka
Pasirodo, norint suvalgyti mažiau, būtina atkreipti dėmesį ir į lėkščių, kuriose serviruojamas maistas, spalvą. Vieno mokslinio tyrimo metu pastebėta, kad serviruojant šviesių atspalvių maistą tamsiose lėkštėse, jo buvo suvalgoma mažiau, nei serviruojant šviesių atspalvių maistą šviesiose lėkštėse.
Kitas veiksnys, į kurį būtina atkreipti dėmesį, yra tinkama muzika ir apšvietimas vakarienės metu. Tokioje aplinkoje pavalgysite ne tik romantiškai, bet ir daug sveikiau.
B. Wansinkas surengė eksperimentą ir pakvietė dvi grupeles žmonių pavalgyti greito maisto restorane klausantis ramios džiazo muzikos ir kiek trankesnės muzikos. Pastebėta, kad džiazo klausęsi eksperimento dalyviai maisto suvalgė 18 proc. mažiau nei tie, kurie klausėsi trankesnės muzikos.
Taip pat skaitykite: Patarimai apkūnioms moterims: kaip atrodyti stilingai per karščius
„Kuo garsesnė ir greitesnė muzika, tuo daugiau ir greičiau suvalgome. Tiesa, svarbu nepamiršti ir apšvietimo, kuris valgant turėtų būti nei per ryškus, nei pernelyg tamsus“, – pataria B. Wansinkas.
Maistą serviruokite protingai
Pasigaminus maisto ir paserviravus jo į lėkštes B. Wansinkas pataria jį valgyti kitame kambaryje, o likusį maistą patraukti iš matymo zonos.
„Žmonės gali suvalgyti net iki 75 proc. daugiau vien dėl to, kad mato, kiek nesuvalgyto maisto dar liko, todėl likusį maistą verčiau iš karto derėtų dėti į šaldytuvą“, – tikina specialistas.
Išjunkite televizorių
Viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės valgo nesąmoningai yra ta, kad tai jie daro žiūrėdami ir visą savo dėmesį sutelkdami į televizorių.
„Jei valgydami žiūrėsite televizorių, ne tik suvalgysite daugiau, bet ir susiformuosite įprotį prie televizoriaus nuolat užkandžiauti. Jei pastebite, kad vis dažniau įsijungę kokį filmą, griebiatės užkandžių, bent jau pasitenkite, kad jie būtų sveikesni ar normuokite jas mažesnėmis porcijomis, taip užsitikrinsite, jog bent jau nepersivalgysite“, – pataria B. Wansinkas.
Nusipirkite svarstykles
Daugelis specialistų pataria to nedaryti, tačiau jei norite rūpintis ir palaikyti optimalų savo kūno svorį, patartina kuo dažniau svertis.
Taip pat skaitykite: Dalykai, kurių nederėtų daryti prieš treniruotę
„Nuolatinis savo kūno svorio stebėjimas yra vienas svarbiausių būdų atsikratyti papildomų kilogramų. Užsiveskite savo mitybos dienoraštį ir sverkitės kiekvieną rytą arba bent jau kartą per savaitę. Kad nepamirštumėte to daryti, svarstykles geriausia laikyti matomoje vietoje vonioje“, – tikina daktaras Brianas Wansinkas.