Negyvoji jūra – sveikatos ir grožio šaltinis

Negyvoji jūra
Negyvoji jūra
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-27 14:55
AA

Apie tyvuliuojantį ežerą pavadinimu „Negyvoji jūra“ tarp Izraelio ir Jordanijos yra girdėjęs bene kiekvienas. Ši vieta jau nuo neatmenamų laikų buvo traukos objektas – čia vyksta žmonės norintys ne tik pailsėti, bet ir pasisemti sveikatos. Net Egipto karalienė Kleopatra tikėjo šio magiško ežero galiomis. Tendencija naudingų medžiagų semtis iš čia vyrauja iki šiol.

Pasak parduotuvės „Bionaturoazė“ vadovės Audronės Dulkienės, Negyvojoje jūroje aptinkama druska ypač naudinga. Ši ne tik atlieka gražinimo funkciją, bet ir yra svarbi sveikatai.

„Niekam ne paslaptis, jog dar istoriniuose šaltiniuose minima Negyvoji jūra ir jos stebuklingas poveikis sveikatai. Ypač – druska. Pastaroji, dėl savo ypatingų savybių, yra dažna įvairių sveikatos ir grožio priemonių sudedamoji dalis. Druska turi daugiau nei 80 įvairių mineralų, karbonatų, sulfatų, tarp kurių – ir kalcis, kalis, bromas, natris, manganas, magnis, jodas, geležis, fluoras bei silicio rūgštis.

Dėl savo sudedamųjų dalių jūros druska skatina metabolizmą bei kenksmingų medžiagų iš organizmo pašalinimą. Ji iš odos ir jungiamųjų audinių šalina ir vandens perteklių – tokiu būdu oda tampa švelni, tvirta ir sveikesnė. Ši druska puikiai tinka norint sušvelninti šiurkščią rankų, pėdų ar alkūnių odą. Be to, jūros druskos vonios gskatina odos paviršiaus regeneraciją, o antiseptinės savybės gelbėja odos alergijos atveju. Neverta pamiršti, jog druska naudinga ne tik grožiui – ši veikia kaip sveikatinimo priemonė: jūros druskos vonios gerina kraujotaką, gydo uždegimus, mažina reumato, sąnarių, raumenų skausmus, padeda atsikratyti streso, nuovargio.“

Kosmetikos ekspertės teigimu, mineralai ir dumblas yra privalomos sudedamosios dalys kosmetikoje odai ir plaukams.

„Negyvosios jūros pakrantėje susikaupęs mineralinis dumblas yra išties unikalios sudėties: jame gausu mikroelementų, kurie maitina, neutralizuoja toksinus, be to, nesukelia jokių alerginių reakcijų. Tad rinktis produktus su jūros dumblu – labai rekomenduojama. Kūnui skirtos tokio tipo priemonės lengvai įsigeria, yra patogios naudoti, nesukelia sunkumo jausmo, pasižymi jauninančiomis, odą skaistinančiomis ir stangrinančiomis savybėmis. Štai įvyniojimas į dumblą ir priemonės su juo gydo celiulitą, maitiną ir drėkina odą. Mineralinis dumblas intensyviai veikia ir kaip antioksidantas.

Neverta pamiršti ir priemonių odai su Negyvosios jūros mineralais. Apskritai Negyvosios jūros turtai – neįkainojami. Tačiau, kad šie nesukeltų alerginės ar kitos nepageidaujamos reakcijos – patartina kreiptis į specialistą. Kosmetikos ekspertas padės išspręsti individualias sveikatos problemas. Be to, įvertins odos tipą, parinks kosmetikos priemonę, kuri bus skirta asmeniškai.“