Neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Harvey Weinsteinas kaltės nepripažįsta: neigia lytinius nusikaltimus

Harvey Weinsteinas / „Scanpix“/AP nuotr.
Harvey Weinsteinas / „Scanpix“/AP nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-07-22 11:22
AA

Kalinamas buvęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas trečiadienį Los Andželo teisme padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl visų 11 čia pareikštų kaltinimų išžaginimu ir lytiniu smurtu penkių moterų atžvilgiu Kalifornijos viešbučiuose.

H.Weinsteinas, jau nuteistas už išžaginimą ir Niujorko kalėjime atliekantis 23 metų laisvės atėmimo bausmę, buvo nuvežtas per visą šalį išklausyti tolesnių kaltinimų lytiniais nusikaltimais – mieste, kur kažkada vadovavo didžiuliams kino kontraktams.

69-erių buvęs magnatas, kuriam gali grėsti dar 140 įkalinimo metų, jei jis bus nuteistas dėl visų naujų kaltinimų, asmeniškai dalyvavo posėdyje Los Andželo centre esančiuose teismo rūmuose. Jis sėdėjo neįgaliojo vežimėlyje, vilkėjo rudą kombinezoną, dėvėjo prastai prigludusią mėlyną kaukę.

Harvey Weinsteinas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Jis absoliučiai, aiškiai ir kategoriškai neigia įtarimus šiame kaltinamajame akte... Jie neįrodomi, neįrodyti, nepatikimi ir nepagrįsti“, – prie teismo rūmų žurnalistams sakė jo advokatas Markas Werksmanas.

H.Weinsteinas kaltinamas lytiniu smurtu prieš penkias moteris Los Andžele nuo 2004 iki 2013 metų.

Buvusi manekenė Lauren Young teisme tvirtino, kad „Bulvarinio skaitalo“ (Pulp Fiction) prodiuseris lytiškai užpuolė ją vieno Beverli Hilso viešbučio numerio vonioje 2013 metais, kai jai buvo 22 metai ir ji siekė aktorės karjeros.

L.Young kaip liudytoja dalyvavo ir H.Weinsteino teismo procese Niujorke, laikomame svarbiu etapu judėjimui „#MeToo“. Toje byloje, nulėmusioje dabartinę jo bausmę, H.Weinsteinas yra pateikęs apeliaciją.

Kiti Los Andžele pareikšti kaltinimai yra susiję su moterimis, kurių vardai viešai neskelbiami.

Prodiuseris Harvey Weinsteinas su Taylor Swift, Este Haim, Jaime King ir Lorde / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dar ankstesniems įtariamiems H.Weinsteino lytiniams nusikaltimams Los Andžele, prasidėjusiems 1977 metais, jau yra suėjęs senaties terminas.

Visi įtariami atvejai yra panašūs – teigiama, kad H.Weinsteinas užpuldavo moteris, tarp kurių buvo daug karjeros siekusių aktorių, viešbučių kambariuose Beverli Hilse ir Los Andželo vakaruose.

H. Weinsteinas yra sakęs, kad visais atvejais lytiniai santykiai vykdavo abiejų partnerių sutikimu.