„Neįmanomos misijos“ aktoriai – apie T.Cruise'ą: vis nerimauja, kad kitas jo triukas bus paskutinis

„Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ / Stop kadras
„Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ / Stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-01 09:01
AA

Nuo tada, kai 2011 m. su filmu „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“) buvo atnaujinta franšizė „Neįmanoma misija“ (angl. „Mission: Impossible“), veiksmo ir nuotykių kupina kino serija kaskart savo triukais pakelia kartelę tik aukštyn.

Nesvarbu, ar tai būtų bėgimas Burj Khalifa dangoraižio šonu, ar sraigtasparnių mūšis virš Naujosios Zelandijos kalvų, Holivudo žvaigždė Tomas Cruise'as yra pasiryžęs atlikti vis labiau neįtikėtinus triukus. Galbūt tai stiprus Tomo Cruise'o atsidavimas kino menui arba noras pažvelgti mirčiai į akis (arba abu), todėl dauguma ilgametės franšizės aktorių dėl savo žvaigždės nuoširdžiai nerimauja.

Remiantis interviu su franšizės „Neįmanoma misija“ bendražygiais, paaiškėjo, kad įgula visada žavisi Tomo Cruise'o kaskadinių triukų mastu, bet ir bijo, kad viena iš paskutinių tikrų kino žvaigždžių gali persistengti ir net neišgyventi.

Aktorius Simonas Peggas, kuris franšizėje vaidina Itano Hanto padėjėją Bendžį, neseniai pabrėžė, kad jei kažkuris Tomo Cruise'o triukas kino salėje susirinkusiems žiūrovams atrodo beprotiškas, tai filmavimo aikštelėje jis atrodo dar beprotiškiau.

„Kai filmavimo aikštelėje žiūri, kaip jis tai atlieka, pajunti pavojų, nes žinai, kad tai tikrai jis, bet žinai, kad jis išgyveno, nes matai, kaip sekančią dieną kokioje nors televizijos laidoje jis duoda interviu“, – sako aktorius Simonas Peggas. „Tomas Cruise'as kelia siaubą. Tai, ką daro Tomas, sukelia ne adrenaliną, o kokį nors kitą hormoną, kurį išskiriate tik prieš mirtį.“

Aktorius S.Peggas taip pat pabrėžė, kad Tomas Cruise'as vis dar yra perfekcionistas ir iš anksto skirs kiek įmanoma daugiau laiko tyrinėdamas ir treniruodamasis atrodytų neįmanomam triukui. Vis dėlto, nors taip gali neatrodyti, Tomas Cruise'as turi savo ribas ir jis nemėgins triuko, jei nemano, kad gali jį atlikti.

Tomas Cruise'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kol Tomas Cruise'as ruošėsi sraigtasparnių gaudynėms itin mažame aukštyje Naujojoje Zelandijoje filme „Neįmanoma misija. Atpildo diena“ (angl. „Mission: Impossible - Fallout“), Simonas Peggas turėjo grįžti į Londoną, kad nufilmuotų jam skirtas filmo scenas.

„Atsisveikinau su Tomu Cruise'u ir palinkėjau sėkmės, nežinodamas, ar jis išgyvens kitas dešimt intensyvių filmavimo dienų“, – prisimena Simonas Peggas.

Tomo Cruise'o partnerė Rebecca Ferguson dalijosi tais pačiais rūpesčiais, stebėdama kai kuriuos sraigtasparnio triukus filme „Neįmanoma misija. Atpildo diena“, įskaitant tą, kai T.Cruise'as paleidžia virvę ir nukrenta ant krovinių bagažo.

„Išgirdau save rėkiant. Iš tikrųjų pamaniau, kad jis nukrito“, – prisimena R.Ferguson, kuri savo siaubui nepastebėjo Tomo Cruise'o saugos diržų atliekant triuką (vėliau Tomas Cruise'as atliko šį triuką dar keturis kartus).

Būsimo filmo „Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ (angl. „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One“) anonse pavaizduotas vienas momentas, kurį net pats Tomas Cruise'as vadina „pavojingiausiu“ savo karjeros triuku: jam teko nuvažiuoti su motociklu nuo uolos skardžio ir išskleisti parašiutą likus vos trisdešimčiai metrų nuo žemės paviršiaus. Tomas Cruise'as šaltakraujiškai paaiškino: „Kai nuvažiavau nuo rampos, turėjau maždaug šešias sekundes, kad išskleisčiau parašiutą, nenorėdamas įsipainioti į motociklą. Jei to nebūčiau padaręs, būtų baigęsi blogai.“

Veiksmo ir nuotykių trileris „Neįmanoma misija: Mirtinas atpildas. Pirma dalis“ Lietuvos kinuose – nuo 2023 metų liepos 14 d.

Filmo anonsas: