Neįtikėtina jogurto nauda jūsų grožiui ir sveikatai

Moteris valgo jogurtą / „Shuterstock“ nuotr.
Moteris valgo jogurtą / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-04-11 09:15
AA

Ar žinojote, kad jogurtas gražina odą, lengvina skrandžio skausmus ir puikiai valo žalvarį? Šiame pieno produkte gausu gerųjų bakterijų, kurios gerina virškinimą, stiprina imuninę sistemą ir mažina kraujo spaudimą.

Susipažinkite, kokią naudą mūsų sveikatai turi natūralus jogurtas ir kokiais dar atvejais šis stebuklingas produktas gali jums pasitarnauti.

Puoselėkite veido odą

Visiškai nebūtina išleisti krūvos pinigų brangiems veido kremams, jeigu norite išvengti nedidelių raukšlių ar siekiate, kad veido oda ilgiau žvilgėtų. Anot dermatologės Hemos Sundaram, jogurte gausu pieno rūgšties, kuri yra pagrindinė daugelio kremų sudedamoji dalis. Būtent ši rūgštis lygina mažas veido raukšleles ir pašalina negyvas ląsteles.

Išbandykite veido kaukę: į puodelį graikiškojo jogurto įlašinkite 2–3 lašus migdolų arba alyvuogių aliejaus ir įmaišykite valgomąjį šaukštą medaus. Kaukę užsitepkite ant veido ir palaikykite ją 20–30 minučių.

Valykite žalvarį

Žalvariniai įrankiai, papuošalai ar jūsų mėgstama senovinė žvakidė prarado spindesį? Atsidarykite šaldytuvą ir išsitraukite jogurtą! Žvilgesį praradusį žalvarį nuvalykite drėgnu skudurėliu, ant kito skudurėlio užtepkite keletą šaukštų jogurto, ištrinkite juo žalvarį ir paskui gerai nuplaukite.

Jogurtas – pagalba sutrikus virškinimui

Anot kulinarijos ir mitybos eksperto Robino Plotkino, jogurte esantys probiotikai (naudingosios bakterijos) subalansuoja organizmo mikroflorą ir labai padeda sutrikus virškinimui. Valgyti jogurtą ypač rekomenduojama vartojant antibiotikus, kurie iš organizmo pašalina ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas ir dažnai sukelia viduriavimą. Norėdami išvengti šalutinio antibiotikų poveikio per dieną stenkitės suvalgyti bent du jogurto indelius. Jį valgykite 2 val. prieš ir 2 val. po išgertos antibiotikų tabletės.

Mažina kraujo spaudimą

Dar viena priežastis, kodėl turėtumėte pamėgti jogurtą, yra jūsų kraujo spaudimas. Nelabai riebiame ar liesame jogurte yra labai daug naudingųjų medžiagų: kalcio, magnio ir geležies – ir visi šie mikroelementai, kaip įrodė atlikti tyrimai, mažina kraujo spaudimą.

Lengvina skausmą po įdegio saulėje

Jei vasarą nuspręsite kaip reikiant pasikaitinti saulutėje, o vakare pajusite, kad oda nepaprastai išsausėjo ir kiek „perdegė“, pasitepkite skaudamas vietas jogurtu. Jį palaikykite maždaug 20 minučių, ir skausmas pamažu atlėgs.

Švelnina rankas

Jei namuose neturite rankų kremo, o oda nepaprastai išsausėjusi, pasitepkite jas jogurto ir medaus mišiniu. Sumaišykite vienodas šių maisto produktų dalis ir išsitepkite rankas, pamatysite, kokios minkštos ir švelnios jos taps!

Naudokite vietoj plaukų kondicionieriaus

Ar žinojote, kad jogurtą galima naudoti ir vietoj plaukų kondicionieriaus? Jis ypač tiks, jei jūsų galvos oda stipriai išsausėjusi ir linkusi pleiskanoti. Išsitrinkę galvą šampūnu, tiesiog užtepkite ant plaukų natūralaus jogurto ir po 10–15 minučių plaukus kruopščiai išskalaukite vandeniu.

Pasidarykite šveitiklį kūnui

Jei po visų šių idėjų dar liko nors kiek jogurto, juo galite nusišveisti ir kojas! Sumaišykite jogurtą su trintais graikiniais riešutais ir pašveiskite kojų odą. Jogurtas sudrėkins odą, o riešutai padės nušveisti negyvas odos ląsteles.