Neleiskite, kad pinigai sugriautų jūsų santykius

Pora skaičiuoja išlaidas / Shutterstock nuotr.
Pora skaičiuoja išlaidas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-14 13:00
AA

Meilė gali priversti pasaulį suktis, bet nesutarimai dėl pinigų gali sužlugdyti net gražiausius santykius. Neleiskite, kad tai įvyktų.

Paklauskite savęs, kaip jūsų tėvai sprendžia klausimus, susijusius su pinigais, ką šie popierėliai ir monetos reiškė jums, kai augote.

Moksliniai tyrimai rodo, kad net 7 iš 10 porų teigia, kad pinigai kelia tikrai daug įtampos santykiuose. Ignoruoti šią temą būtų pati lengviausia išeitis. Taigi, ką daryti? Ogi pradėti kalbėtis apie pinigus tik radus tam tinkamą progą, ypač jei jau praeityje turėjote tokių problemų. Kaip pradėti kalbėti apie pinigus gražiai, nesukuriant vaizdo, kad tai – svarbiausias dalykas? Štai keletas patarimų.

Įsitikinkite, kad santykių problemos tikrai susijusios su pinigais

Iš tikrųjų labai dažnai nesutarimai dėl pinigų turi mažai ką bendro su pačiais pinigais ar jų kiekiu. Tai labiau susiję su kontrole, saugumu, savigarba ir meile. Gerai pagalvokite, kaip jūs aptarsite pinigų klausimus su savo partneriu, kad įsitikintumėte, jog už pinigų neslypi kitokių, gilesnių problemų.

Būkite sąžiningi su savimi dėl to, ką jūs asmeniškai manote apie pinigus. Paklauskite savęs, kaip jūsų tėvai sprendžia klausimus, susijusius su pinigais, ką šie popierėliai ir monetos reiškė jums, kai augote. Pinigai yra apčiuopiama santykių dalis, todėl yra lengva suversti kaltę jiems. Bet gal už pinigų trūkumo, partnerio išlaidumo ir kito, jūsų požiūriu, netinkamo elgesio su pinigais slypi nepasitikėjimas partneriu, saugumo stygius?

Konfliktas / Vida Press nuotr.

Raskite tinkamą laiką pakalbėti apie pinigus

Poros paprastai atvirai nesikalba apie pinigus. Tačiau daro didelę klaidą, nes būtina išsiaiškinti, koks kiekvieno požiūris į pinigus. Tikslas yra ramiai, atsipalaidavus padiskutuoti.

Kartu galima aptarti įvairias situacijas, susijusias su pinigais. Pavyzdžiui, kaip elgsitės, jei vienas iš jūsų išleis visą atlyginimą, jei bus atleistas iš darbo, pames banko kortelę. Kas apmokės sąskaitas, pirks maistą, mokės nuomą, už atostogas ir t. t. Jei turite klausimų dėl partnerio išlaidų įpročių, finansinių sprendimų ar finansų valdymo, aptarkite ir tai. Tačiau kalbėkitės nepriekaištaudami, neprimesdami savo nuomonės, bet iš tikrųjų stenkitės įsigilinti ir suprasti kito požiūrį.

Turėkite omenyje, kad ne visiems žmonėms yra patogu kalbėti apie pinigus tik pradėjus bendrauti. Todėl būkite kantrūs.

TAIP PAT SKAITYKITE Kaip bendrauti su skirtingų Zodiako ženklų atstovais

Bandykite suprasti partnerio požiūrį

Tyrimai rodo, kad kai kalbama apie pinigus, vyrai ir moterys dažnai turi skirtingas nuomones.

Moterys mano, kad pinigai – tai saugumo ir stabilumo ženklas. Jos mėgsta taupyti ekstremalioms situacijoms ir jaustis ramios, kai kyla finansinių problemų. Vyrai labiau rizikuoja pinigais, bet galimybė išspręsti finansines problemas jiems yra savigarbos reikalas. Todėl visada bandykite suprasti savo partnerio perspektyvą, kompromisas yra labai svarbus.

Susikurkite savo taisykles

Kai esate pora, svarbu dirbti kartu ir sugalvoti bendrų taisyklių ar ribų, kurių peržengti nevalia. Pavyzdžiui, galite susitarti dėl sumos, kurią galite išleisti ir neatsiskaitinėti partneriui. Tačiau jei pirkinys peržengia ją, būtina pasitarti su antrąją puse ir išsiaiškinti, kas mokės už tai, ar galite sau tai leisti.

Taip pat susikurkite aiškias taisykles, kas už ką konkrečiai moka (nuoma, maistas, kitos išlaidos ir t. t.). Daugeliui tinkamas variantas – mokėti per pusę, tada nė viena pusė nebus nuskriausta. Iš pradžių galite vesti biudžetą, skaičiuoti, kiek ir kada išleidžiate pinigų, tada matysite bendrą situaciją.

Atminkite – pinigai tik priemonė kai kuriems tikslams pasiekti. Be to, kiekvienas turime skirtingą požiūrį į pinigus, todėl būtina nuoširdžiai bendrauti ir kalbėtis apie tai.