Nemedikamentinis nerimo, nemigos ir depresijos gydymo būdas, apie kurį daugelis nežino
Nerimas, nemiga, depresija – šiais laikais itin dažni sveikatos sutrikimai, su kuriais susiduria vis daugiau žmonių. Šių sutrikimų mastai ypač padidėjo COVID-19 pandemijos metu, o pastaruoju metu vykstančio karo Ukrainoje įtampa ir toliau sudaro sąlygas jiems vystytis. Net jei patys su šiais psichologiniais iššūkiais dar nesusidūrėme, dažnai pažįstame bent vieną žmogų, turintį tokių problemų. Šie žmonės dažnai kenčia tyliai, yra vieniši ir bijo prašyti pagalbos.
Vietoj vaistų – smegenų aktyvumo subalansavimas
Nors šiuo metu egzistuoja gana nemažai nemedikamentinių gydymo būdų, pacientai nemigą, nerimą ar depresiją dažniausiai sieja su receptinių vaistų vartojimu ir bijo pašalinio jų poveikio, pavyzdžiui, svorio padidėjimo, mieguistumo, išsiblaškymo ir pan. Jie baiminasi, kad vaistai jiems gali netikti, kad dėl savo organizmo ypatumų ar gretutinių ligų juos sunkiai toleruos, kad gali priprasti prie vaistų arba kad turės apriboti tam tikras veiklas – vairuoti automobilį ar dirbti su mechanizmais. Kitaip tariant, jie verčiau kenčia simptomus nei geria vaistus.
Retas kuris žino, kad egzistuoja ir nemedikamentiniai nemigos, nerimo ar depresijos gydymo būdai.Vienas tokių, kuris pasaulyje plačiai taikomas, bet Lietuvoje dar gana naujas ir mažai žinomas, – kranialinė elektrostimuliacija „Alpha-Stim®“ aparatu.
„Alpha-Stim®“ – kliniškai patvirtintas medicinos prietaisas, naudojamas galvos smegenų elektrostimuliacijai. Procedūros metu per ausų elektrodus į smegenis perduodama unikali ir patentuota ypatingos konfigūracijos mikrosrovė, kuri darniai subalansuoja delta, alfa, teta ir kitų smegenų bangų veiklą.
Moksliškai įrodyta, kad kiekvienas elektrocheminis neuronų impulsas smegenyse sukuria tam tikro dažnio elektrinį lauką. Jį galima išmatuoti elektroencefalografu (EEG). Skiriami keli smegenų bangų dažniai. Prietaisu „Alpha-Stim®“ perduodama mikrosrovė skatina smegenyse 8–12 Hz dažnio alfa bangas, kurios susijusios su nusiraminimu, atsipalaidavimu bei gera savijauta.
Todėl po procedūros natūraliai pagerėja nuotaika, miego kokybė bei trukmė, mažėja nerimo, nemigos ir depresijos simptomai. Pacientus lydi ramybės, atsipalaidavimo jausmas, padidėjęs protinis susikaupimas ir pagerėjusi savijauta.
Ką verta žinoti apie procedūrą
„Alpha-Stim®“ yra kompaktiškas ir lengvas medicininis prietaisas, kuris paprastai naudojamas privačiuose gydytojų kabinetuose, klinikose ar ligoninėse, reabilitacijos centruose, tačiau puikiai tinka ir savarankiškam gydymuisi namuose. Procedūra nesudėtinga, tad pacientas, pasikonsultavęs su gydytoju, gali ją atlikti pats, pagal savo dienos ritmą bei savijautą.
Procedūra trunka nuo 20 iki 60 min. Prieš procedūrą, jos metu ir po jos nėra jokių fizinių apribojimų. „Alpha-Stim®“ terapiją galima taikyti vieną, derinti ją su kitais gydymo būdais, taip pat ir kartu su medikamentiniu gydymu. Ji neturi sąveikos su vaistais pavojaus bei jokio reikšmingesnio šalutinio poveikio, nesukelia priklausomybės ir jos neįmanoma perdozuoti. Terapija gerai toleruojama ir neskausminga, o poveikis – greitas ir ilgai išliekantis.
Tačiau ji netaikoma pacientams, turintiems širdies stimuliatorių, sergantiems epilepsija, taip pat vaikams ir nėščiosioms. Taip pat gydymo metu ir kai kuriais atvejais kelias valandas po gydymo nerekomenduojama naudotis potencialiai pavojingomis transporto priemonėmis.
Ko tikėtis iš gydymo?
Nerimo sumažėjimas paprastai pasireiškia jau po vienos gydomosios procedūros. Efektas trunka nuo kelių valandų iki kelių dienų.
Nemiga paprastai sumažėja po pradinio gydymo, tačiau norint pasiekti didesnį efektą, gydymas gali užtrukti iki 4 savaičių. Procedūra gali būti atliekama ir atsibudus naktį.
Depresijos gydymas dažniausiai trunka ne mažiau kaip 3 savaites procedūrą atliekant kasdien. Kai simptomai pagerėja, „Alpha-Stim®“ naudojamas 2–3 kartus per savaitę ar rečiau. To paprastai pakanka geriems rezultatams palaikyti.
Tyrimų metu stebėtiems pacientams (dalyvavo 2500 pacientų), kuriems buvo taikomas šis gydymas, nemiga sumažėjo 94 proc., nerimas – 90 proc., depresija – 87 proc., nerimo ir depresijos derinys – 95 proc., skausmas – 93 proc.
Per kelis pastaruosius dešimtmečius buvo atlikta daugybė klinikinių tyrimų, įrodžiusių, kad kranialinė elektrostimuliacija „Alpha-Stim®“ aparatu - tai visiškai saugus, veiksmingas ir analogų neturintis gydymas. Jis plačiai taikomas JAV bei kitų šalių gydymo įstaigose, psichiatrijos ligoninėse, karo veteranų medicinos centruose, vėžio institutuose. Tūkstančiai žmonių yra išbandę Alpha-Stim® terapiją ir šį prietaisą naudoja savo namuose.
Įdomus faktas, kad „Alpha-Stim®“ terapiją taiko daugiau nei 100 karo medicinos centrų visame pasaulyje, dirbančių su Irako, Afganistano bei kitų karų veteranais. Yra atlikta daugybė tyrimų bei publikuota nemažai mokslinių straipsnių, pagrindžiančių „Alpha-Stim®“ terapijos veiksmingumą padedant kariams bei karo veteranams sumažinti nerimo, nemigos ir potrauminio streso simptomus.
Gydo ir skausmą
Yra sukurtos dvi medicininio prietaiso versijos: „Alpha-Stim® AID“ ir „Alpha – Stim® M“, kuris yra universalesnis, nes be nemigos, nerimo ir depresijos papildomai veikia ūmų skausmą ir taiko dvi terapijų rūšis – kranialinę elektrostimuliaciją (CES) bei elektroterapiją mikrosrovėmis (MET). Tuo tarpu „Alpha-Stim® AID“ yra paprastesnis ir gydo nemigą, nerimą bei depresiją kranialinės elektrostimuliacijos (CES) metodu. Abu šie prietaisai gali būti naudojami tiek gydymo įstaigose, tiek pacientų namuose.
Kranialinės elektrostimuliacijos terapiją su „Alpha-Stim®“ prietaisais jau taiko įvairios Lietuvos gydymo įstaigos Vilniuje, Kaune, Palangoje, Neringoje, Druskininkuose, Birštone, Abromiškėse, Marijampolėje, Panevėžyje, Šilalėje, Tauragėje ir kituose miestuose.
Daugiau informacijos teiraukitės tel. +370 614 27 769, +370 5 246 0054, el. paštu info@meda.lt. Plačiau www.alpha-stim.lt.
Oficialus atstovas Lietuvoje: UAB “MEDA LT”.