Neringa Zeleniūtė: Moteris turėtų išmokti teisingai planuoti savo ir šeimos laiką

Neringa Zeleniūtė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Neringa Zeleniūtė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-17 11:41
AA

Yra žmonių, kurie skundžiasi, kaip nieko nespėja, ir yra tie, kurie tiesiog daro. Pastariesiems galima priskirti muzikos atlikėjų agentūros direktorę Neringą Zeleniūtę. Kaip suderinti dinamišką, dažnai paaukoti vakarus ir savaitgalius reikalaujantį darbą, spėti pasirūpinti šeima, namais ir atrodyti žavingai? Neringa turi, anot jos, labai paprastą ir visiems pritaikomą receptą.

Jūsų darbas gana netradicinis. Ar galėjote pagalvoti, kad dirbsite su muzikos ir pramogų pasaulio atstovais, būsite jų vadybininke, dar prieš susipažįstant su savo vyru Martynu Tyla?

Mano specialybė, kurią mokiausi, buvo vadyba. Tad tai, ką dabar darau, yra labai logiška. Tai sritis, kur galima tobulėti, nuolat kažko siekti, mokytis. Tiesiog negalėjau nutuokti, kad ta specialybė bus susieta su tokiu verslu, kokiame dirbu dabar. Negalvojau, kad mano darbas bus susietas su muzika. Kita vertus, niekada nežinai, galbūt tai tik kažkieno pradžia, galbūt tik stotelė profesinėje veikloje.

Ne paslaptis, kad daugiausiai darbo tenka savaitgaliais, kai reikia lydėti atlikėjus į koncertus ar dalyvauti įvairiuose renginiuose. Ar ne per sunku savaitgalius aukoti dėl darbo?

Kai didžioji dalis žmonių dirba, mes ilsimės, o kai visi ilsisi, mes dirbame.

Į šį klausimą galima atsakyti kitu klausimu: o ar nesunku žmogui dirbti nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro? Aš sau galiu leisti pradėti darbą ir nuo 10, ir nuo 11 val. ryto. Galiu iš viso neiti, tik svarbu, kad po ranka turėčiau telefoną ir kompiuterį. Tai yra turbūt ta maža kompensacija už savaitgalius, gimtadienius, Naujuosius metus, Kalėdas ir kitas šventes. Kai didžioji dalis žmonių dirba, mes ilsimės, o kai visi ilsisi, mes dirbame.

Iš tiesų, manau, kad laisvas darbo grafikas ir galimybė dirbti kada nori bei kur nori yra daugelio žmonių svajonė. Štai man šiuo metu nėra svarbi nei vieta, nei šalis.

Kaip atrodo jūsų diena?

Kadangi turime vaiką, darbus derinu atsižvelgdama į jo grafiką. Galiu nuvežti vaiką į mokyklą, pavalgyti namie pusryčius, nueiti pasportuoti, tada parsivežti vaiką papietauti, nuvežti į visus būrelius ir tuo pačiu metu bendrauti su užsakovais, klientais ir derinti susitikimus. Jaučiuosi taip, kad aš ir mano šeima esame savo laiko šeimininkai.

Ar įsivaizduojate save darbe, kur griežtai apibrėžtos darbo valandos bei vieta?

Aš visada sakau, kad tai išbandyti būtų be proto įdomu. Tik nežinau, ar labai ilgam. Galbūt truputėlį vėliau, likus nebedaug iki pensijos, kai nereikės vežioti vaikų, rūpintis pamokų ruošimu ir būreliais, bus galima pabandyti. Galbūt galėsiu ramiai atsisėsti prie stalo, atidirbti darbo valandas ir eiti namo. Kita vertus, gali būt, kad tokia kasdienybė man labai greitai atsibos ir norėsiu grįžti į man įprastą darbo ritmą.

Daugeliui moterų šiomis dienomis labai aktualu suderinti profesinę veiklą ir buities darbus namuose. Ar spėjate tvarkytis buityje? Kaip viską suderinate?

Man su šeima ir namais susiję reikalai nėra darbas. Namai man yra malonumas. Tai mano tvirtovė, mano gerovė, kurią susikūrėme visi šeimos nariai kartu. Ne aš viena, ne mano vyras ir ne mano vaikas. Tai yra mūsų visų gyvenimo projektas.

Ar galėtumėte karjerą paaukoti namams ir šeimai?

Mano darbas man nėra kažkokia karjera. Suprantu, kai moteris siekia karjeros aukštumų teisės ar medicinos srityje, turi su tuo susijusių didelių užmojų, važiuoja į komandiruotes, vadovauja šimto žmonių kolektyvui ir t. t. O mes su vyru turime šeimos verslą. Galime atsiremti vienas į kitą, perleisti tam tikrus darbus ir niekam nieko nereikia aukoti. Aš nesu moteris karjeristė, kuri turi kažkam kažką įrodyti. Kaip namai yra mūsų tvirtovė, taip darbas – šventė.

O ar lieka laiko pomėgiams? Ką veikiate laisvalaikiu, jei toks egzistuoja?

Pomėgių nėra daug, tačiau jie tikri ir susiformavę per daug metų. Tai sportas, bendravimas su žmonėmis, pasisėdėjimai su draugais, kelionės. Noriu savaitgalį praleisti Italijoje – galiu ten ir skristi. Noriu pabūti namie su šeima – galiu pabūti namie. Aš manau, kad, norint turėti laisvalaikį, svarbu teisingai planuoti darbus. Jeigu žmogus tai daryti išmoksta pakankamai anksti, laiko liks viskam. Visą savo veiklą galima suplanuoti pusei metų į priekį.

Visuomet atrodote stilinga, pasitempusi, o kiek Jums svarbus namų jaukumas, tvarka, skoningas interjeras?

Mano meilė estetikai pasireiškia daugelyje sričių. Juk kur kas smagiau grįžti į jaukius, gražius namus, sukurtus mūsų pačių rankomis. Tad stengiuosi išlaikyti balansą: vienodai dėmesio skirti išvaizdai ir namams.

Ką patartumėte moterims, kurioms per darbus dažnai nelieka laiko sau? Ką darote, kad jaustumėtės ir atrodytumėte gerai?

Vienintelis dalykas, ką moteris turėtų išmokti – tai teisingai planuoti savo ir savo šeimos laiką. Viską galima padaryti turint kalendorių kad ir išmaniajame telefone. Planuoti reikia viską – nuo darbų iki grožio procedūrų. Viską, ką įmanoma, reikia numatyti į priekį, taip atsiras laiko ir laisvalaikiui.