Nėštumas ir seksas – ar reikia daryti pertrauką?
Nustatyta, kad maždaug pusė porų, laukdamos naujo šeimos nario, nutraukia intymius santykius. Tačiau ar verta taip elgtis? Seksologė Caroline Le Roux sako, kad seksas nėštumo metu gali tapti jaudinančia patirtimi – jei būsite atsargūs.
Keičiasi ne tik kūdikio besilaukiančios moters kūnas, bet ir jos vidinė būsena: nuotaikos ir norai. Jos partneriui irgi kyla abejonių: kaip prisitaikyti prie moters tokiu ypatingu jai metu? Intymumo troškimas niekur neišnyksta, tačiau ar nebus pakenkta kūdikiui ir motinai? Kai kurioms poroms būtent šitas metas tampa atradimų ir jaudinančių potyrių laiku.
Ar nėštumas turi įtakos seksualumui? „Ir taip, ir ne, – sako seksologė Caroline Le Roux. – Specialistų nuomonės apie tai skiriasi, tačiau dėl vieno jie sutinka: moterų troškimai gali svyruoti priklausomai nuo nėštumo trimestro.“ Taip pat lytinį potraukį veikia hormonų svyravimai ir fiziniai pokyčiai.
Lytinis potraukis ir nėštumas
„Per pirmąjį nėštumo trimestrą moterys dažnai jaučia pykinimą, taigi romantika tikrai išgaruoja, – aiškina seksologė. – Bendras silpnumas ir hormonų pokyčiai taip pat turi įtakos sumažėjusiam libido. Dar viena nėščiųjų baimė – kad neįvyktų persileidimas. Todėl jos dažnai bijo, kad intymūs santykiai gali jį išprovokuoti. Tačiau tyrimais nepatvirtintas ryšys tarp lytinių santykių ir persileidimo.“
Antrajame nėštumo trimestre fiziniai kūno pokyčiai tampa labiau akivaizdūs: didėja pilvas, brinksta krūtys. Moteris jaučiasi geidžiama. Ji dar nejunta vaisiaus sunkumo, džiaugiasi savo apvalėjančiomis formomis, kurios jai atrodo gundančios. Kūdikis jau pradeda judėti, ir persileidimo grėsmė dingsta. Tai pats tinkamiausias metas seksui.
Trečiajame nėštumo trimestre pasireiškia fiziniai nepatogumai. Pilvas jau didelis, tačiau mylėtis galima iki pat gimdymo (jeigu neuždraudė gydytojas). Paskutiniai nėštumo mėnesiai suteikia galimybę atrasti naujų pozų ir naujų malonumų. „Pirmajame trimestre geriau vengti pozos „vyras viršuje“, kad nebūtų spaudžiamas pilvas, – aiškina Caroline Le Roux. – Pabandykite „šaukšto“ pozą (gulint ant šono, veidu į partnerės nugarą), sėdimų pozų variantus.“
Vienas iš populiarių mitų toks: orgazmas sukelia gimdos susitraukimus ir tai esą išprovokuoja priešlaikinį gimdymą.
Vienas iš populiarių mitų toks: orgazmas sukelia gimdos susitraukimus ir tai esą išprovokuoja priešlaikinį gimdymą. „Taip, orgazmas gali sukelti kelis (3-4) gimdos susitraukimus, – aiškina akušeris ginekologas, knygos „Mano nėštumas: 300 klausimų ir atsakymų“ autorius Benedicte‘as Lafarge‘as-Bartas. – Kūdikis nejaučia šitų susitraukimų, nes jis apsaugotas vaisiaus vandenimis.“
Ar vis dėlto yra pavojus?
Gyventi lytinį gyvenimą nėštumo metu galima, jei nėštumas normalus. „Jei pasirodė neįprastos išskyros, jeigu praeityje jau buvo priešlaikinis gimdymas, geriau nuo lytinių santykių susilaikyti, – primena Caroline Le Roux. – Taip pat reikėtų pasisaugoti, jei jums diagnozuota placentos pirmeiga. Nesidrovėkite aptarti su savo ginekologu, ar jums reikia susilaikyti nuo lytinio gyvenimo, ar ne.“
Intymaus gyvenimo džiaugsmai labai priklauso nuo to, ar jūs esate atsipalaidavę ir ar pasitikite vienas kitu. Nėštumas – ne išimtis. Lytinis potraukis gali sumažėti, nes partneriai per daug nerimauja. Vyrai kartais irgi būna labai įsitempę, nes bijo pakenkti nėščiai žmonai, be to, kartais jie jaučiasi taip, lyg visai nebeegzistuotų, nes mylima moteris galvoja vien tik apie kūdikį.
„Gamta pati pasirūpino, kad vaisius būtų patikimai apsaugotas gimdoje“, – aiškina Benedicte‘as Lafarge‘as-Bartas. Poroms geriau pasikalbėti apie tai, kas juos jaudina. Galbūt reikės šiek tiek laiko, kol būsimieji tėvai apsipras su nauja situacija. Ir patarimas vyrams: nėščia moteris pasikeičia, tampa moteriškesnė. Pastebėkite tai, sakykite jai komplimentus – ir jums bus atlyginta...