Netikėtas duetas: Leonas Somovas pristato bendrą kūrinį su indų dainininke Mangka

Leonas Somovas ir Mangka / Asmeninio albumo nuotr.
Leonas Somovas ir Mangka / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-22 11:03
AA

Koncertų turui Indijoje besiruošiantis muzikos prodiuseris ir atlikėjas Leon Somov šiandien pristato naujieną – bendrą kūrinį su indų dainininke Mangka. Manipūrietiškai sudainuotas kūrinys „Yakairol (The Beginning)“ jau pasirodė visose muzikos platformose. Leon Somov šį kūrinį prodiusavo ir sukūrė jam dalį muzikos

Muzikantai susipažino pernai rugsėjį, kai abu koncertavo Indijoje, Arunačal Pradešo provincijoje vykstančiame Ziro muzikos festivalyje. Leon Somov į šį festivalį sugrįžta ir šiemet, jame pasirodys jau kitą savaitę, taip pat surengs ir daugiau savo koncertų šioje šalyje.

„Mano žanras yra folk, jame daug dėmesio skiriama tekstui, o Leono muzika tam suteikia energijos ir jausmą. Tokiu būdu mes susijugiame ir tai veikia. Jau dirbame ir prie antro kūrinio, o gal pavyks ir kartu pasirodyti scenoje. Labai to norėčiau“, – teigia Mangka.

Mangka / Asmeninio albumo nuotr.


„Praėjo metai, kai paskutinįkart koncertavau Indijoje. Susipažinome puikiame festivalyje“, – prisimena Leon Somov. „Mangka man yra labai inspiruojanti asmenybė, ji labai rūpinasi ir myli savo kraštą, tai įkvepia. Nors šiemet ji pati nekoncertuos Ziro, pažadėjo atvykti palaikyti mūsų. Bus simboliška – metus pažinties atšvęsime su mūsų pirmu bendru kūriniu.“

Šiuo metu Mangkos gimtajame Manipūre yra kilę etniniai neramumai, tad abu muzikantai šiam kraštui linki taikos.

Kūrinio „Yakairol (The Beginning)“ koncertinė premjera įvyko praėjusią savaitę Rygoje, Mežaparke, kur Leon Somov pradėjo latvių grupės „Sudden Lights“ koncertą. Šiame koncerte nuskambėjo ir Leono sukurtas latvių dainos „Aijā“ remiksas bei kiti naujausi jo kūriniai – „Šiaurės Europa“, įrašytas su grupe „Vilniaus energija“, „Жалі“, įrašytas su ukrainiečių dainininke Jamala.

Leonas Somovas / Justino Stacevičiaus nuotr.


Jau kitą savaitę Leon Somov išvyksta į koncertų turą Indijoje, kur kartu su būgnininku Gediminu Stankevičiumi surengs koncertus Ziro muzikos festivalyje, Punėje, Bengalūre, Čenajuje. Spalio 5 dieną koncertuojant Bengalūre tą patį vakarą klube „Fandom“ kartu pasirodys ir kiti lietuvių atlikėjai – grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Leon Somov x Mangka „Yakairol (The Beginning)“: