Norite baltų sveikų dantų? Ką reikėtų gerti ir ko – ne
Tie, kurių dantys jautresni, linkę gesti ir nėra gražios baltos spalvos, turėtų atidžiau peržiūrėti, kokius gėrimus vartoja. Vieni gali sustiprinti dantis ir pagerinti jų išvaizdą, kiti – atvirkščiai, sukelti ėduonį ir patamsinti dantų spalvą. Ką svarbiausio reikėtų žinoti?
Pradėkime nuo blogų dalykų, kad užbaigtume gerais.
BLOGI GĖRIMAI
Gazuotas limonadas
Burnos ertmėje esančios bakterijos minta ten esančiu maistu, jos ypač mėgsta angliavandenius.
Burnos ertmėje esančios bakterijos minta ten esančiu maistu, jos ypač mėgsta angliavandenius. Dažnai vartojant cukraus padidėja dantų ėduonies tikimybė. O limonadas ir yra cukrus, angliavandeniai. Limonadas ne tik ardo dantų emalį, bet ir jame esantys dažikliai gali pakeisti dantų spalvą. Tai blogiausias gėrimas jūsų dantims.
Energiniai bei sportininkų gėrimai, beje, taip pat kenksmingi dantims.
Kava ir juodoji arbata
Kuo tamsesnis gėrimas, tuo daugiau šansų, kad paliks dėmių ant dantų paviršiaus. Tikriausiai pastebėjote, kaip ilgainiui kavos bei arbatos puodelis iš vidaus pasidengia tamsia spalva, kuri nenusiplauna. Taip gali nutikti ir jūsų dantims. Kenksmingiausia yra tirpi kava. Išeitis – gerti kavą ir arbatą su pienu, o po to atsigerti paprasto vandens.
Vynas
Raudonas vynas palieka dėmių ant dantų, kurių visiškai nuvalyti neįmanoma. Baltas vynas taip pat nėra geras pasirinkimas, nes jis yra rūgštus ir ardo dantų emalį. Todėl vyną patariama gerti užsikandant sūriu (jis neutralizuoja rūgštis) arba išgėrus vyno atsigerti vandens (negazuoto mineralinio arba tiesiog iš čiaupo).
Sultys
Anksčiau neginčijamai buvo manoma, kad sultys – sveikatos eliksyras. Tačiau sultys – kaloringos, turi daug cukraus, kuris kenkia dantims, o tam tikros vaisių rūšys, pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai, yra labai rūgščios ir ardo dantų emalį. Burokėlių sultys irgi prastas pasirinkimas dantims – siurbkite jas per šiaudelį, jei norite išsaugoti baltus dantis. Burokėliai žinomi kaip natūralūs dažikliai.
GERI GĖRIMAI
Žalioji ir žolelių arbata
Kalbame būtent apie tokią arbatą, nes kitų rūšių arbatos gali patamsinti dantis. Žalioji arba žolelių arbata gausios antioksidantų, kurie neleidžia apnašoms kauptis ant dantų. Ji taip pat slopina bakterijų apnašų augimą, todėl kartu apsaugo ir nuo blogo burnos kvapo, o dantų emalį – nuo ėduonies.
Pienas ir jogurtas
Kalcis ir vitaminas D padeda dantims būti tvirtiems ir sveikiems.
Kalbame apie nesaldintą pieną bei natūralų jogurtą be priedų. Šie produktai pasižymi mažesniu rūgštingumu, tai apsaugo dantis. Negana to, pieno produktai yra kalcio ir vitamino D šaltinis. Šios medžiagos padeda dantims būti tvirtiems ir sveikiems. Pienas turi baltymo kazeino, kuris dantis padengia apsaugine nematoma plėvele ir taip juos apsaugo nuo ėduonies.
Mineralinis vanduo
Kaip ir sufleruoja pavadinimas, mineraliniame vandenyje yra daug mineralų, kalcio fosfato, kuris yra dedamas į dantų pastas, nes padeda atsinaujinti dantų emaliui.
Paprastas vanduo
Jis natūralus ir gerai išvalo burnos ertmę nuo maisto likučių. Vanduo iš čiaupo savo sudėtyje turi fluorido, kuris padeda sumažinti dantų kariesą. Vandens ypač rekomenduojama gerti po aukščiau išvardytų blogų gėrimų. tai bus naudinga ne tik dantims, bet ir skrandžiui.