Norite būti gražios? Daugiau miegokite
Miegančioji gražuolė tokia graži buvo todėl, kad jai niekas netrukdė miegoti? Yra kur kas daugiau tiesos, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Kokybiškas 7–9 val. trukmės miegas kas naktį garantuoja gerą savijautą, greitina medžiagų apykaitą ir degina kalorijas!
Nieko nereikia daryti
Moksliškai apskaičiuota, kad miegodamas žmogus per vieną valandą sudegina vidutiniškai 69 kcal., o per visą naktį – net 552 kcal.
Moksliškai apskaičiuota, kad miegodamas žmogus per vieną valandą sudegina vidutiniškai 69 kcal., o per visą naktį – net 552 kcal.
Per savaitę išeina visai nemažas skaičius, o pastangų įdėti visai nereikia. Tad savaitgaliais galite be menkiausio sąžinės graužimo verstis ant kito šono ir nusnausti dar porą valandų.
Beje, geriausiai pailsima aklinoje tamsoje. Kad neišsibudintumėte, įsirengiant namus, reiktų pasirūpinti ne tik įprastu, bet ir blankiu apšvietimu, kuris pravers naktį, kai eisite į tualetą.
Kad gerai pailsėtumėte, prieš miegą nevarginkite akių žiūrėdamos į televizoriaus, kompiuterio ar telefono ekranus. Būtų geriausia, jei visi elektriniai prietaisai būtų išjungti, laidai ir įkrovikliai ištraukti iš elektros lizdų. Jei norite pernakt įkrauti telefoną, palikite jį kitame kambaryje.
Pailsėjus, lengviau atsispirti pagundoms
Kalifornijos universiteto mokslininkai nustatė, kad yra tiesioginis ryšys tarp nutukimo ir miego stygiaus. Magnetinio rezonanso tyrimo metu paaiškėjo, kad blogai išsimiegojusio žmogaus smegenyse mažiau aktyvios tos sritys, kurios vertina apetitą ir sotumą, o suaktyvėja regionai, susiję su potraukiu. Kitaip tariant, negalime blaiviai vertinti, koks maistas bus tinkamas alkiui numalšinti, bet trokštame to, ką labiausiai mėgstame. Miego stygius lemia energijos stoką, organizmas siekia kuo greičiau tai kompensuoti, todėl norime greitųjų angliavandenį, žaibiškai suteikiančių energijos – saldumynų, bandelių, mėsainių, bulvyčių ir pan.
Miegas gražiai odai
Gero miego metu oda gamina daugiau kolageno, dėl kurio oda yra lygesnė ir stangresnė, mažiau linkusi raukšlėtis.
Kol miegame, kraujo apytaka odoje suaktyvėja, ląstelės aprūpinamos deguonimi ir visomis būtinomis medžiagomis. Pakankamai išsimiegojus, veidas švyti, o tik pamėginus sutrumpinti miego valandas, ji iškart papilkėja, atrodo blanki.
Po prasto miego labai dažnai galite pastebėti ir pajuodusius, išburkusius paakius – tai taip pat nepakankamos medžiagų apykaitos rezultatas. Jei norite išvengti tokio vaizdo veidrodyje, likus 1–2 val. iki miego nebegerkite skysčių, miegodamos galvą laikykite kiek aukščiau ir kas naktį miegokite ne mažiau, kaip 7 val.
Pasirūpinkite plaukais
Miegant suaktyvėjusi medžiagų apykaita atnaujina ne tik odą, bet ir plaukus. Dėl geros kraujo apytakos plaukų folikulai gauna visas reikiamas maistingas medžiagas, vitaminus ir mineralus, todėl sveikai žvilga.
Tačiau, jei nerandate laiko pakankamai išsimiegoti, plaukai gauna mažiau reikiamų medžiagų, jie nusilpsta, prasčiau auga. Gero miego trūkumas ir kasdienis stresas padidina ir hormono kortizolio kiekį, kuris lemia plaukų slinkimą.
Kad atsibustumėte gražios
Miegas savaime yra geriausia SPA procedūra, tačiau teigiamą efektą nepriekaištingai išvaizdai galite dar labiau sustiprinti šiek tiek pasiruošdamos miegui.
Drėkinkite odą iš išorės. Vakare kruopščiai nuvaliusios makiažą, patepkite drėkinamuoju kremu. Miegamajame ant radiatoriaus pakabinkite specialias oro drėkinimui skirtas talpas su vandeniu arba tiesiog padžiaukite šlapią rankšluostį – oda gaus daugiau drėgmės ir bus elastingesnė.
Rinkitės šilko patalus. Šilko patalynė pasižymi antibakterinėmis savybėmis, taip pat vėsina odą ir neleidžia suprakaituoti, todėl mažesnė tikimybė, kad atsiras spuogų ar bėrimų. Be to, šilko patalynė itin minkšta ir švelni, nesiglamžo, todėl net miegant įsikniaubus į pagalvę nepalieka ant veido nemalonių įspaudų.
Pasirūpinkite blakstienomis. Prieš eidamos gulti, pamerkite gerai išplautą blakstienų tušo šepetėlį į ricinos aliejų ir perbraukite per blakstienas. Reguliariai atlikdamos šią procedūrą, galėsite džiaugtis tankesnėmis ir ryškesnėmis blakstienomis.
Palepinkite plaštakas ir pėdas. Jei išsausėjo rankos, šerpetoja nagų odelės ar skeldėja kulnai, prieš eidamos miegoti, ištepkite plaštakas ir pėdas maitinamuoju kremu arba augaliniu aliejumi ir užmaukite medvilnines pirštines, kojines. Šilumos veikiamas kremas ar aliejus giliau įsigers į odą, ją pamaitins, o teigiamus rezultatus pajusite jau ryte.