Norite būti laimingi? Atsisakykite šių įpročių

Stilinga mergina. / Fotolia nuotr.
Stilinga mergina. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-13 09:00
AA

Laimė mums dažnai skamba kaip dalykas, kurį sunku vertinti ir suprasti, o daugelio manymu, ji aplanko labai retai. Tačiau iš tikrųjų laimei duris užtrenkiame mes patys, to net nesuprasdami. Visgi galime kai ką padaryti – tereikia atsisakyti netinkamų įpročių.

Norite būti laimingi? Tada nustoti jautriai reaguoti į nesėkmes, į tai, kad galbūt nepasiekėte aukščiausios kartelės.

Nelaukite, kada ateis geresni laikai

Iš daugelio lūpų galima išgirsti, kad netrukus viskas bus geriau. O netrukus, tai rytoj, kitą savaitę, gal po metų ir pan. Tai pats savaime yra motyvacinis sakinys, tačiau taip pat jūs negyvenate čia ir dabar, negalite pajusti dabarties akimirkos. Taip jūs praleidžiate daugybę akimirkų, kada galite pasijusti išties laimingi. Formuluokite mintis geriau: „Dabar nėra tobula situacija, bet vis dar yra puikių galimybių atrasti ką nors naujo“.

Nedirbkite per daug

Ar dažnai sakote „aš galiu tai padaryti!“, „aš niekada nesijaučiu pavargęs“ ir pan. Paklauskite savęs, ar ne per daug dirbate. Jei pamatėte, kad per daug laiko skiriate darbui, išmokite pasakyti „ne“, kitaip yra tikimybė, kad jūs savo užduotis atliksite nenuoširdžiai, o tai kenkia ir jums, ir darbo kokybei. Be to, darbas nėra visas gyvenimas, tad neverta dėl jo aukoti to, kas mums svarbiausia – šeimos, artimųjų, pomėgių, laisvalaikio. Prieš mirtį tikrai nesigailėsite to, kad per mažai dirbote.

Nesistenkite visada viską padaryti tobulai

Ar gyvenimas turi būti tobulas, kad būtumėte laimingas? Ar turite elgtis puikiai ir gauti puikių rezultatų, kad būtumėte laimingas? Jei taip manote, tada jums laimę nebus lengva rasti. Išsikeldami sau nežmoniškus siekius, dažniausiai prarandamas savivertės jausmas, nuolat galvojate, kad nesate nepakankamai geras, nors galbūt pasiekėte puikių rezultatų.

Norite būti laimingi? Tada nustoti jautriai reaguoti į nesėkmes, į tai, kad galbūt nepasiekėte aukščiausios kartelės, nes pasiekus vieną tikslą norėsite kito ir tai niekada nesibaigs, o laimės pojūčio nebus.

TAIP PAT SKAITYKITE: 35 būdai, kaip tapti laimingam

Laimė / „Fotolia“ nuotr.

Nesikoncentruokite į neigiamus dalykus

Pastebėkite save – apie ką kalbate su namiškiais, draugais, kolegomis? Kokiomis naujienomis dalijatės? Ar kitiems skleidžiate pozityvumą, šilumą ar kaip tik apsunkinate neigiamomis emocijomis? Atminkite, kad kuo daugiau negatyvumo, tuo nelaimingesnis esate. Pabandykite įžvelgti gražius dalykus: pamatykite rytinę saulę, išgirskite paukščio čiulbėjimą, nusišypsokite kaimynui, pasakykite kolegai komplimentą. Patikėkite, šie maži dalykai veikia stebuklingai!

Per daug nemąstykite apie praeitį ir ateitį

Daugelis iš mūsų gyvena visa laiką mąstydami apie praeitį, daugelis iš mūsų gyvena tikėdamiesi geresnės ateities. Nors abu dalykai labai svarbūs, visgi šią akimirką mes nieko daugiau neturime, tik dabartį.

Susitelkimas į dabartį nereiškia, kad praeitis ir ateitis nesvarbi, tai reiškia, kad užuot savo laimę lyginę su praeitimi ir ar ateities svajonėmis, mes nepatiriame dabarties akimirkos. Kaip sako budizmo mokytojas Thich Nhat Hanhas, dabarties momentas pripildytas džiaugsmo ir laimės, jei būsite dėmesingi, pastebėsite tai.

Nelyginkite savo ir kitų gyvenimo

Tai vienas iš įpročių, kurie tikrai padės pasijusti nelaimingam, tad nustokite save lyginti su kitais. Kaimyno kiemas – visada gražesnis ir žalesnis, šeimos – tvirtesnės, namai – prabangesni, o artimieji niekada neserga. Žvelgdami į socialiniuose tinkluose publikuojamas nuotraukas, atrodo, kad kitų gyvenimas – ištisos atostogos. Bet ar pagalvojote, kiek kitiems žmonėms reikėjo įdėti pastangų, kad turėtų tai, ką turi, o gal jie visai nėra laimingi ir nesidžiaugia savo gyvenimu, galbūt graži šeima yra tik „Facebook“ paskyroje, o iš tikrųjų jie išgyvena skyrybas?

Nustokite save lyginti su kitais ir pradėkite daryti ką nors, kad jūsų pačių gyvenimas būtų prasmingesnis ir gražesnis. Tad pajusite laimę.

Neapribokite savęs

Jei nuolat mąstote, ką pagalvos kiti, ką pasakys ir kaip jūs atrodysite, per daug save apribojate ir negalite būti laimingi bei patirti visą gyvenimo džiaugsmo. Bei leistumėte sau daugiau, pamatytumėte, kiek spalvų turi šis pasaulis, kiek jame yra puikių žmonių ir kiek visko jūs pats galite.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!