Skubėkite lėčiau – gyvenkite laimingiau!
Šiuolaikinis gyvenimas – nesibaigiantis bėgimas, kuris niekada nesiliauja ne tik darbe, nes jei nori būti geriausias, turi būti greičiausias, bet ir laisvalaikiu. Tačiau ar iš tiesų yra taip? „Slow down“ judėjimo šalininkai teigia priešingai – kuo lėčiau viską darome ir kuo geriau mokame atsipalaiduoti, tuo laimingesni esame.
Pripažinkime, kad lėtus žmones daugelis vertiname kaip ne tokius protingus, sumanius ir net gabius. Tačiau nuolatinis kasdienis bėgimas ilgainiui irgi išduoda savo neigiamas puses, todėl dabar jau ne vienas mano, kad lėtinti gyvenimo tempą – vienintelis būdas gyventi harmoningiau, o tai reiškia laimingiau, sveikiau ir geriau.
Ir psichologai teigia, kad vienintelis būdas būti laimingam ir ramiam – viską daryti lėtai ir pamažu, niekur neskubant.
Greitojo gyvenimo būdo tėvynė – JAV, šalis, kur visi skuba nuveikti kuo daugiau, pasiekti kuo aukščiau, konkuruoti, konkuruoti ir dar kartą konkuruoti, tačiau ar tai daro žmones laimingus? Juk perdėtas aktyvumas sukelia stresą, įtampą, kurie lemia ligas ir greitesnę mirtį. Be to, nuolat bėgdami nebesugebame patirti tikrojo gyvenimo džiaugsmo. Tai lėmė „Slow down“ judėjimo atsiradimą Skandinavijoje. Šio judėjimo šalininkai skatina dirbti lėtai, valgyti ramiai, taip pat ir mylėtis mėgaujantis ir niekur neskubant, – žodžiu, kiekvieną akimirką mėgautis gyvenimu, pajausti jo skonį. Tam pritaria ir psichologai, kurie teigia, kad vienintelis būdas būti laimingam ir ramiam – viską daryti lėtai ir pamažu, niekur neskubant.
Dirbti mažiau, padaryti daugiau?..
Ar darbo valandų skaičius lemia darbo kiekybę ir kokybę? Ne visada. „Slow down“ judėjimo šalininkai tvirtina, kad darbe praleistos valandos nieko nelemia. Jei sėdi darbe pervargęs, įsitempęs, tikrai nesugebėsi sugalvoti nieko naujo, o tavo darbo kokybė tikrai sumažės. Tuo tarpu pailsėjęs, gerai išsimiegojęs ir atsipalaidavęs per daug trumpesnį laiką sugebėsi atlikti kur kas daugiau ir geriau, kils naujų idėjų.
Šis judėjimas, kurio simbolis yra sraigė, išties apima visas mūsų gyvenimo sritis, apie kurias net nesusimąstome. Tai ir lėtas valgymas, lėtas skaitymas, lėtas keliavimas, lėtas mokymasis mokykloje ir dar daugelis kitų dalykų. Visame pasaulyje jau kuriasi lėto gyvenimo būdo draugijos, kurios pabrėžia, kad greitas gyvenimo būdas, kai skubame daugiau padaryti, daugiau uždirbti neleidžia žmonėms bendradarbiauti, kurti tikrus santykius ir patirti tikrojo bendravimo džiaugsmo, kuris suteikia kur kas daugiau laimės bei duoda geresnį rezultatą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės iššūkis: išbandykite minimalistinį gyvenimo būdą
Kaip įjungti lėtą pavarą
Daugelis esame pripratę taip skubėti, kad nežinome, kaip galėtume sulėtinti savo gyvenimą. Štai keletas lėtojo judėjimo šalininkų patarimų:
- Daugelis dabar kalba apie multitaskingą, tai yra gebėjimą vienu metu daryti net kelis darbus. Ir netgi didžiuojasi tuo. Pamirškite tai, tokiu gebėjimu didžiuotis apskritai turėtų būti gėda, nes, pasak neurologų, toks gyvenimo būdas eikvoja mūsų energiją. Taigi, vienu metu lėtai ir įsigilinę atlikite tik vieną darbą.
- Darbo dieną pradėkite ramiu pokalbiu su kolegomis.
- Kuo ilgiau ryte vartykitės lovoje, pasimėgaukite tokiu buvimu niekur neskubėdami. Daugiau laiko praleiskite save lepindami, pavyzdžiui, vonios procedūromis.
- Neskubėkite greitai atsakyti, nesvarbu, ar tai klausimas, ar pagalbos prašymas. Pirmiausia visada ramiai apgalvokite situaciją. Greitas atsakymas niekada nebus teisingas.
- Išmokite lėtai skaityti. Darykite tai mėgaudamiesi, ilgiau apsistodami ties kiekviena jus patraukusia ar sudominusia mintimi, apgalvodami ją.
- Išmokite tiesiog nieko neveikti. Praleiskite taip bent vieną pusdienį per savaitę. Tiesiog nieko neskaitykite, nežiūrėkite TV, niekur neikite, nieko negalvokite. Gal tiesiog atsisėskite gražioje vietoje ir stebėkite pro šalį plaukiančius debesis. Pamatysite, kaip išsivalys jūsų mintys, tapsite kur kas ramesni ir labiau pasitikintys savimi.
- Venkite būti rimti, daugiau juokitės – tiek iš situacijų, tiek iš savęs.