Norite geresnio gyvenimo? Dėkokite ir jauskitės už viską dėkingi!

Padėka kompiuterio ekrane / Shutterstock nuotr.
Padėka kompiuterio ekrane / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Dėkingumo jausmas leidžia mums vertinti tai, ką turim, ir nesigailėti dėl to, ko gyvenime stinga. Juk ne veltui vienas pirmųjų žodžių, kurių tėvai moko savo vaikus, yra „ačiū“. Be to, jau ir mokslo įrodyta – kai nuoširdžiai būname dėkingi, geriau jaučiamės ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai.

Apie dėkingumą šiais laikais kalba ne tik garsiausi pasaulio dvasiniai mokytojai, tokie kaip Louise Hey ar Rohnda Byrne, bet ir psichologai. Štai Kalifornijos universiteto profesorius Robertas Emmonsas teigia, kad toks trumpas ir nesudėtingas žodelis „ačiū“ gali visiškai pakeisti gyvenimą.

Dėkojame gal net keliasdešimt kartų per dieną, tačiau kiek kartų tai darome sąmoningai, iš tiesų jausdami dėkingumą.

Dėkojame gal net keliasdešimt kartų per dieną, tačiau kiek kartų tai darome sąmoningai, iš tiesų jausdami dėkingumą.

Psichologų pastebėta, kad kuo dažniau mes nuoširdžiai dėkojame aplinkiniams, tuo labiau jie mus vertina ir tuo geranoriškiau į mus žvelgia, taigi atsiranda kur kas daugiau galimybių gyvenime. O tai ir mus skatina kuo pozityviau žvelgti į gyvenimą. Be to, dėkingumas yra ir puikus būdas pakeisti vartotojiškumą, nes būdami dėkingi už tai, ką turime, mes nesiekiame bet kokiais būdais turėti dar daugiau. Taip pat mažiau dėmesio skiriame sau ir daugiau pradedame domėtis kitais žmonėmis. Tačiau kaip išmokti būti tikrai dėkingam?

Kaip išmokti būti dėkingam

Lengva pasakyti, sunku padaryti. Teoriškai daug ką išmanome ir gebame, tačiau kai visa tai reikia įgyvendinti praktiškai, neretai užstringame. Štai keli žingsneliai, kurie padės jums iš tiesų tapti dėkingiems ir tokiu būdu pagerinti savo gyvenimą.

  • Mokykitės būti optimistiški. Situacijai susiklosčius ne taip, kaip troškote, neburnokite ir akimirką sustokite. Pirmiausia padėkokite už ją, nesvarbu, kad ir kokia bloga būtų padėtis. Juk tai pamoka, kuri padės jums sužinoti šį tą nauja. Bet jei susirgo vaikas – už ką čia dėkoti? Galbūt už galimybę praleisti su juo daugiau laiko ir geriau pažinti. Sugedo mašina? Dėkokite, kad jums atsirado galimybė pažinti žmonių, kurie jums padės gedimą sutvarkyti, o gal pirmą kartą per kelerius metus dėl to turėsite progą paėjėti pėsčiomis ir pasigrožėti savo miesto vaizdu. Gyvenimą galime matyti juodą, tačiau galime ieškoti ir skaisčiausių jo spalvų. Dėkoti visada yra už ką!
  • Pradėkite rašyti dėkingumo dienoraštį. Kas vakarą apžvelkite savo dieną ir raskite bent penkis dalykus, už kuriuos galite būti dėkingi. Iš pradžių tai gali būti sunku padaryti, ypač, jei esate įpratę nuolat piktintis visu kuo aplin. Tačiau jei tai darysite kas vakarą, vis dažniau rasite dėkingumą keliančių dalykų. Jūsų sąrašas tikrai išsiplės iki kur kas didesnio punktų skaičiaus.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 knygos, kurios pakeis jūsų gyvenimą

  • Dėkokite gyvenimui ir šeimai už tai, kad ją turite. Ne kiekvienam taip pasiseka! Kaskart prisiminkite savo tėvus, seseris ir brolius ar vaikus, kai norite kuo nors skųstis. Paskambinkite jiems ir padėkokite už tai, kad yra jūsų gyvenime.
  • Kasdien padėkokite už tai, kad esate sveiki, juk sveikata yra didžiausias mūsų turtas, kurį dažniausiai irgi vertiname kaip savaime suprantamą dalyką. Tačiau vos kas nors sustreikuoja, iškart sakome, jog be sveikatos nėra gyvenimo. Dėkokite ir už ligas, nes jos padeda suvokti gyvenimo prasmę, kartais priverstinai pailsėti, sustoti ir apmąstyti tai, ką dažnai pamirštame kasdien sukdamiesi gyvenimo karuselėje.
  • Dėkokite savo draugams už draugystę. Įprasta draugystę laikyti savaime suprantamu dalyku, tačiau iš tiesų taip nėra. Pamažu, laikui bėgant, draugai vienas po kito išeis iš jūsų gyvenimo, todėl kaskart, juos susitikę, dėkokite, kad turite, kad galite bendrauti, džiaukitės tuo, kad jie suteikia jums tiek daug laimės, kad tokie nuostabūs žmonės yra jūsų gyvenime.
Pora.
Pora. / Shutterstock nuotr.
  • Dėkokite už orą, kuriuo kvėpuojate, už vandenį bei maistą, kurį geriate ir valgote. Tai padės pajusti visai kitą maisto energiją. Toks palaimintas maistas teiks jums kur kas daugiau jėgų. Prisiminkite istoriją apie lageriuose kalėjusius žmones, kurie, dėkodami už tai, ką gauna, atrodė ir jautėsi gerokai geriau nei tie, kurie skundėsi per mažu maisto daviniu.
  • Galiausiai nuoširdžiai dėkokite nepažįstamiems žmonėms už tai, kad jus aptarnavo, atidarė duris, užleido vietą eilėje. Nes sakydami „ačiū“ jūs ne tik išreiškiate dėkingumą, bet ir pamažu tampate dėkingu žmogumi ir į savo gyvenimą pritraukiate vis daugiau gerovės.

Dėkingumas – žingsnis harmonijos ir problemų sprendimo link

Dėkingumas – pirmas žingsnis meilės, harmonijos ir supratimo link.

Dėkingumas – pirmas žingsnis meilės, harmonijos ir supratimo link. Pasaulyje jau apskritai mažai kas kam dėkoja. Dažniausiai žmonės tik reiškia pretenzijas – ir paslėpta forma, ir atvirai. Tačiau svarbu prisiminti, kad jeigu mes kam nors nepadėkojome, vadinasi, imsime kritikuoti, reikšti pretenzijas, netgi ne visada tai aiškiai suvokdami. Dabar jau ne tik dvasiniai mokytojai moko, kad kiekviena gyvenimo situacija – tai pamoka, už kurią turėtume padėkoti. Nesvarbu, kam – Dievui, visatai, žmonėms. O kiekviena situacija mums duodama tam, kad dirbtume su savimi, keistume ir tobulintume save. Kuo mažiau esame harmoningi, tuo sunkesnes pamokas gauname. Bet kai tik išmokstame priimti situaciją su dėkingumu, iškart atsipalaiduojame, o tai reiškia, kad ir problema greitai išsispręs.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!​​​​​​