Norite, kad gyvenimas pagerėtų? Rašykite sėkmės dienoraštį!

Rašanti moteris / Vida Press nuotr.
Rašanti moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-25 21:09
AA

Žodis „dienoraštis“ mums kartais asocijuojasi su melodramatiškais mokinukių dūsavimais, tačiau vienas garsiausių Europos finansų konsultantų Bodo Schaferis pataria: norite, kad jūsų gyvenimas pasikeistų į gera – rašykite sėkmės dienoraštį!

Kodėl? Todėl, kad jau po trijų mėnesių pajustumėte, jog jūsų pajamos padidėjo. Skamba nelabai įtikinamai? Pabandykime! Tuo labiau kad patarimus, kuriuos finansų guru dalija seminaruose ir aprašo knygose, yra pats yra išbandęs realybėje – dar būdamas 26-erių ir patyręs bankrotą bei įsiskolinęs kreditoriams Bodo nutarė... susirasti finansų mokytoją. Sportininkai juk turi trenerius, taigi jis irgi nutarė treniruotis – tik finansų srityje.

Jei netingėsite ir kasdien nepamiršite jo rašyti, tai jau po 90 dienų jūsų pajamos padidės mažiausiai 20 procentų.

Jo mokytoju tapo amerikietis milijonierius, kuriam padarė įspūdį Bodo žinios ir atkaklumas. Jis padėjo jaunuoliui, kuris po kelerių metų jau užsidirbo milijoną, o vėliau tapo žmogumi, kurio konsultacijų laukia daugybė norinčių pakartoti jo istoriją verslininkų. Bodo sėkmė daugeliui atrodo kaip pasaka, bet iš tikrųjų didelės paslapties nėra – pasak Bodo, daugeliui žmonių tiesiog trūksta atkaklumo ir tvirto charakterio.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad dienoraštis ir sėkmė nelabai ką turi bendro, bet Bodo Schaferis mano, kad sėkmės dienoraštį rašyti būtina. „Jei netingėsite ir kiekvieną dieną nepamiršite jo rašyti, tai jau po 90 dienų jūsų pajamos padidės mažiausiai 20 procentų. Tai jums garantuoju!“ – tikina finansų guru.

Kas tas sėkmės dienoraštis?

Principas – paprastas: kiekvieną vakarą užsirašome savo kasdienius pasiekimus: net pačius mažiausius. Fiksuojame viską: komplimentus, pozityvius įspūdžius, pavykusius darbus. Net jei sakote, kad nieko ypatingo neįvyko, vis tik reikia surasti mažiausiai 5 dalykus, kuriais galite pasidžiaugti. Žodis „pasiekimai“ skamba kiek pompastiškai – įsivaizduojame kažką didingo ir svarbaus, bet pasiekimai gali būti kasdieniai: po pertraukos nuėjote į sporto klubą, pavyko atsikelti anksčiau, radote parduotuvėje svajonių batus, padėjote kolegai, susivaldėte neaprėkusi vaiko.

Į sėkmės dienoraštį galite užsirašyti motyvuojančias citatas, patikusias iš kitų išgirstas frazes, netikėtai kilusias idėjas. Taigi, atrodytų – visai paprasta. Tačiau dauguma žmonių su entuziazmu pradeda rašyti, bet labai greitai meta. Nes esą nėra laiko, nusibodo, neįdomu, kas iš to, juokinga, vaikiška ir taip toliau.

Jūsų veiksmai

  • Nusiperkate sąsiuvinį ar bloknotą. (Geriau rašyti popieriuje, o ne kompiuteryje ar telefone.)
  • Kiekvieną vakarą prieš miegą skiriate užrašams 15 minučių – susikaupti ir užrašyti viską, kas per dieną pavyko ir dėl ko buvote patenkinta savimi, taigi, viską, kas sukėlė teigiamų emocijų.
  • Pildote dienoraštį kas vakarą – o ne priešokiais.

Ką tai duos?

Mes labai daug dėmesio skiriame negatyvui, nuolat mintyse prasukame nesėkmes ir ilgai atsimename nuoskaudas, o gražių, gerų, nuotaiką pakeliančių akimirkų tiesiog nebepastebime. Ir todėl ilgainiui ima atrodyti, kad mūsų gyvenimas – ilga nesėkmių ir pralaimėjimų grandinė, be jokio pozityvo. Taigi, mes iš pradžių save programuojame („viskas blogai, man ir vėl nesiseka“), o paskui kaltiname aplinkinius ir aplinkybes, kurie esą kalti, jei mes negalime pasiekti savo tikslų.

Dabar labai madinga rūpintis savo kūnu: sportuoti, atidžiai rinktis maisto produktus, tačiau nelabai rūpinamės savo dvasine sveikata, užbombarduodami save negatyviomis mintimis ir vis rasdami patvirtinimų, kad štai kiti gyvena geriau ir įdomiau, o man „kaip visada“ nesiseka.

Sėkmės dienoraštis mus išmokys pastebėti teigiamus dienos momentus ir ilgainiui rasime vis daugiau progų pasidžiaugti ir pagirti save. Pagaliau galėsime atsisveikinti su negatyviomis mintimis, o kai užplūs liūdesys ir nepasitikėjimas savimi (taip nutinka visiems, net laimės kūdikiams), galėsime perversti dienoraštį ir įsitikinti, kad nėra dėl ko taip labai sielvartauti.

Be to, mes galėsime labiau kontroliuoti savo žingsnius tikslo link. Dauguma žmonių dieną suplanuoja mintyse: iš ryto prisimena, ką turi padaryti, tačiau kai kurie darbai taip ir lieka neatlikti: apie juos pamirštama arba jie atidedami. Sėkmės dienoraštis leis jums prisiminti, ko dar nepadarėte. Taigi – bandom?