Nubausti du J.Statkevičiaus šou svečiai: policijos protokolų gali būti daugiau

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Irmanto Gelūno nuotr.
Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Irmanto Gelūno nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2021-12-21 14:26
AA

Lapkričio 17 d. pramogų ir estetikos išsiilgę mados mylėtojai rinkosi į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“, kuriame surengtas Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymas. Vis tik renginys sulaukė ne tik gerbėjų, bet policijos dėmesio – pasirodo, ne visi dalyviai laikėsi nustatytų saugumo reikalavimų.

Po mados šou praėjus daugiau nei mėnesiui, paaiškėjo, kad kai kurie jo dalyviai šių metų Kalėdas sutiks su baudomis dėl kaukių nedėvėjimo. 15min susisiekė su policijos Komunikacijos poskyrio vyresniuoju specialistu Tomu Bražėnu, kuris patikino, kad pažeidimai pradėti nagrinėti po to, kai buvo sulauktas prašymas atlikti tyrimą dėl reikalavimų nesilaikymo.

„Kažkoks aktyvistas viešoje erdvėje pamatė nuotraukas ir kreipėsi į pareigūnus su prašymu atlikti tyrimą. Pareigūnai medžiagą renka. Kaip man žinoma, organizatoriai apklausti.

Pareigūnai tvirtino, kad visos sąlygos buvo tinkamai užtikrintos, todėl dabar nustatinėjami asmenys, kurie yra užfiksuoti nedėvintys kaukių. Jie pagal administracinių nusižengimų 45 str. bus patraukti atsakomybėn. Šiuo momentu surašyti jau du protokolai“, – 15min atskleidė Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas T.Bražėnas.

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija / Irmanto Gelūno nuotr.

Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas tikino, kad surašytų protokolų galimai gali būti ir daugiau. Tikimasi, kad greitu metu bus nustatyti visi asmenys, nes bendradarbiaujama su renginį organizavusia įmone.

„Įmonė, kuri organizavo šou, be jokių problemų teikia informaciją, tai manau, kad ir kiti bus nustatyti. Pagrindinis nusižengimas buvo dėl kaukių nedėvėjimo renginio metu. Niekas nekalba apie valgymo zonas, kur žmonės, sakykim, pietavo, vakarieniavo, tai niekas tokių pažeidimų nežiūri“, – 15min sakė T.Bražėnas.

Juozo Statkevičiaus 2022 m. pavasario-vasaros kolekcija (133 nuotr.)
+127

Žmonės.lt primena, kad policijos dėmesio sulaukė ir metų pradžioje įvykę M.A.M.A apdovanojimai. Dėl karantino pažeidimų pareigūnai ėmė bausti Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusios ceremonijos dalyvius. 

Administracinio nusižengimo protokolas balandį buvo surašytas ir grupės „69 danguje“ narei Godai Alijevai. Atlikėja buvo kaltinama dėl karantino reikalavimų nesilaikymo: M.A.M.A apdovanojimų metu ji nedėvėjo apsauginės veido kaukės ir nesilaikė saugaus atstumo. Už tai G.Alijeva sulaukė 500 eurų baudos.

Vis tik praėjus beveik metams Kauno apygardos teismas ją išteisino. Kaip portalui Žmonės.lt patvirtino Kauno apygardos teismo atstovė spaudai Milda Kryžė, teismas galutiniu ir neskundžiamu nutarimu panaikino policijos nutarimą G.Alijevai skirti piniginę baudą ir nutraukė administracinių nusižengimų teiseną.

Grupė „69 danguje“ M.A.M.A scenoje / Teodoro Biliūno nuotr.