Nufilmuota pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida: joje – senbuvių ir naujokų kova

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ filmavimas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ filmavimas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-17 21:11
AA

Lietuvoje prasideda europinė muzikos karštinė – sausio 17-ąją LRT Didžiojoje studijoje įvyko pirmosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ filmavimas.

„Pabandom iš naujo!“ atrankinės laidos jau kelerius metus yra filmuojamos likus kelioms dienoms iki jų transliacijų šeštadieniais. Pirmąją atrankos laidą žiūrovai išvys jau sausio 21 dieną, o joje tikrai netrūksta ne tik žavių pasirodymų, bet ir staigmenų.

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo!“ šiais metais veda atnaujinta vedėjų komanda – prie Giedraus Masalskio prisijungė Nombeko Augustė, o komisijos narius kalbina Richardas Jonaitis.

„Mes ne visada įvertiname, jog „Eurovizijos“ atrankos yra puiki proga vienu metu paklausyti daug naujos Lietuvos atlikėjų muzikos. Būdama vedėja, jos girdėsiu tikrai daug, – dar prieš atrankos filmavimą džiaugėsi atlikėja. – Man visada smagu stebėti skirtingus požiūrius apie tai, kas turėtų išvažiuoti.“

Richardas Jonaitis, Nombeko Augustė, Giedrius Masalskis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Kaip buvo skelbta anksčiau, šiemet iš viso bus parodytos penkios „Pabandom iš naujo!“ laidos: dvi atrankinės, du pusfinaliai ir finalas, kurį LRT televizija transliuos tiesiogiai.

Dėl galimybės užlipti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos šiemet varžosi 30 grupių ir atlikėjų. Savo jėgas bando tiek scenos senbuviai, tiek debiutantai.

Šiemet atrankų scenoje išvysime dainininkę Agnę su daina „New Start“, Aistę Pilvelytę su kūriniu „We Are Not Running“, Alen Chicco, kuris atliks dainą „Do You“, grupę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, kurie sakys „Sėdi ir važiuoji“, atlikėją Baibą su daina „When the Lights Go Out“, Beatrich su kūriniu „Like a Movie“, dainininkę Donatą, kuri scenoje atliks dainą „Dreamer“, dainininką Gabrielių Vagelį su kūriniu „Šauksmas“, Gebrasy su daina „Saw Your Ghost“, „Il senso“ su kūriniu „Sparnai“.

Aistė Pilvelytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
IL SENSO / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Taip pat atrankose skambės I. T. daina „Žinau, tai tu“, Joseph June kūrinys „Vacuum“ ,Justos Rubežiūtės – „When I'll Find“, Justės Kraujelytės daina „Need More Fun“, „Justin 3“ ir. Dj AugustYno kūrinys „Not Giving Up“, atlikėjos Luknės daina „Paradise“, Mario Junes kūrinys „Do What You Do“, Matt Len – „Midnight Train“, Melonos – „Song Of Whispers“, Monikos Linkytės daina „Stay“, MoonBee kūrinys „Rumor“, „Multiks“ daina „London“, NOY – „Destiny's Child“, Paulinos Paukštaitytės kūrinys „Let Me Think About Me“, Petunijos atliekama „Love of my life“, Rūtos Mur – „So Low“ „The PiXLS“ daina „Šaukt“, Viktorijos Faith kūrinys „If You Ever Miss Me“, Voldemars Petersons daina „Things“ ir W.I kūrinys „You Can Not“.

Dalyvių pasirodymus kaip ir kasmet vertins žiūrovai ir komisija. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami lygiomis proporcijomis.

Joseph June / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tiesa, siekiant, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos dalyvių pasirodymus stebės ir juos vertins atskiroje patalpoje, o apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose per laidą.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas nuskambės vasario 18 dieną. Jo metu paaiškės Lietuvos atstovas didžiojoje „Eurovizijoje“.

Nors 2022 metų didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo gegužę per atrankas išrinktas Lietuvos atstovas vyks į Jungtinę Karalystę, Liverpulį.

Fotogalerija:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ filmavimas (102 nuotr.)
+96