Nuo plaučių uždegimo mirė žymus ispanų rašytojas Javieras Mariasas

Javieras Mariasas / „Scanpix“ nuotr.
Javieras Mariasas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-11 21:52
AA

Madride sekmadienį nuo plaučių uždegimo mirė ispanų rašytojas Javieras Mariasas, kurio kūriniai išversti į daugiau kaip 40 kalbų beveik 60 šalių.

Apie 70 metų autoriaus mirtį pranešė jo leidėjas.

„Su didžiuliu liūdesiu, savo ir šeimos vardu, apgailestaudami pranešame, kad mūsų didis rašytojas ir draugas Javieras Mariasas mirė šią popietę Madride“, – sakoma „Alfaguara“ pareiškime.

Ten pat nurodoma, kad rašytojas jau „kelias savaites sirgo plaučių uždegimu, kuris pastarosiomis valandomis paūmėjo“.

Dienraštis „El Mundo“ pranešė, kad plaučių uždegimą „sukėlė COVID-19“ ir kad autorius kelis mėnesius gulėjo ligoninėje.

1951 metų rugsėjo 20-ąją Madride gimęs rašytojas, laikomas vienu didžiųjų šiuolaikinės ispanų literatūros kūrėjų, pernai išleido savo 16-ąjį romaną „Tomas Nevinsonas“.

Javieras Mariasas / „Scanpix“ nuotr.

Tarp garsiausių jo kūrinių – „Visos sielos“ (1989), „Tokia blyški širdis“ (1993), pelnęs jam kritikų pripažinimą, ir „Rytoj mūšyje galvok apie mane“ (1994).

J.Mariasas, nuo 2008 metų turėjęs narystę Karališkojoje ispanų kalbos akademijoje, laisvai kalbėjo prancūziškai ir angliškai.

Šis aistringas kino režisierius ir Madrido futbolo klubo „Real“ gerbėjas taip pat buvo išgalvotos Redondos karalystės – negyvenamos salelės Mažuosiuose Antiluose – valdovas, nors ir buvo žinomas dėl savo respublikoniškų pažiūrų.

Pasak Ispanijos dienraščio „El Pais“, prieš pat koronaviruso pandemiją J.Mariasui buvo atlikta nugaros operacija.