Paskelbta apie karalienės Elizabeth II laidotuves: kada ir kaip jos vyks

Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-10 19:03
AA

Jungtinės Karalystės monarchės Elizabeth II mirtis sukrėtė jos gerbėjus, tad spėjama, kad atsisveikinti su mylima karaliene atvyks seniai neregėtos minios žmonių. Jau aišku, kada tai bus galima padaryti – paskelbta laidotuvių data.

Bakingamo rūmai pranešė, kad karalienės Elizabeth II laidotuvės vyks rugsėjo 19-ąją, pirmadienį. Patvirtinta, jog ši diena bus skelbiama nedarbo diena visoje Jungtinėje Karalystėje.

Šiuo metu Elizabeth II ąžuolinis karstas, uždengtas karališkąja vėliava, guli Balmoralo pilyje šiaurės-rytų Škotijoje.

Sekmadienį karstas keliaus iš Balmoralo į Edinburgą, kur atguls į sosto kambarį Holirudhauzo rūmuose Škotijos sostinėje, o vėliau bus perkeltas į Šv. Egidijaus katedrą, kur stovės iki antradienio.

Karstas su karalienės kūnu antradienį karališkųjų oro pajėgų lėktuvu bus atskraidintas į Londoną. Kartu skris Elizabeth II dukra princesė Anne, praneša rūmai.

Karstas antradienį 20 val. vietos laiku bus atgabentas į Bakingemo rūmus, kur jį sutiks karalius Chalesas III ir karalienė konsortė Camilla.

Trečiadienį, rugsėjo 14-ąją karstas iš Bakingemo rūmų bus išvežtas į Vestminsterio salę. Jis bus uždengtas karališkąja vėliava, o Vestminsterio salėje ant jo bus uždėta imperatoriškoji valstybinė karūna, rutulys ir skeptras.

Karalienė Elizabeth II savo karūnavimo dieną / „Scanpix“ nuotr.

Keturias dienas karstas su monarchės kūnu gulės Vestminsterio menėje, taip suteikiant progą su Elizabeth II atsisveikinti ir atiduoti pagarbą visiems panorėjusiems.

Mirus Elizabeth II motinai, per tris dienas pagarbą jai atidavė net 200 tūkst. žmonių, rašo Independent.co.uk. Manoma, kad užgesus karalienės Elizabeth II gyvybei, ją aplankiusių skaičius bus gerokai didesnis.

Vėliau amžino poilsio Anglijos karalienė atguls Šv.Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, kur palaidoti Elizabeth II tėvai, sesuo princesė Margaret ir prieš metus miręs vyras princas Philipas.

Dauguma britų monarchų amžino poilsio atgulė Vestminsterio abatijoje arba St. George'o koplyčioje, išskyrus karalienę Victorią ir jos vyrą princą Albertą, palaidotus Frogmore soduose esančiame mauzoliejuje.

Likus kelioms dienoms iki motinos laidotuvių karalius Charlesas III su žmona karaliene Camilla vyks į Škotiją, Šiaurės Airiją ir Velsą.

Primename, kad daugiau nei 70 metų soste buvusios karalienės Elizabeth II gyvybė užgeso rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Šią liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Karalienė ramiai mirė Balmoralo pilyje šią popietę“, – teigta rūmų išleistame pranešime.

Iškart po monarchės mirties buvo paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o vyriausias Elizabeth II sūnus, 73-ejų Velso princas Charlesas, perėmė sostą ir tapo karaliumi Charlesu III.

Didžioji Britanija gedi mirusios karalienės Elizabeth II (12 nuotr.)
+6

Anksčiau tą pačią dieną Bakingamo rūmai išplatino informaciją apie gydytojus sunerimti privertusią karalienės sveikatos būklę.

„Šį rytą dar kartą įvertinę karalienės sveikatos būklę jos gydytojai yra sunerimę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomenduoja, kad ji būtų toliau prižiūrima medikų“, – teigta rugsėjo 8-ąją, dar prieš mirtį, paviešintame pareiškime.

Netrukus po šios žinios pas motiną į Škotiją skubiai susiruošė princas Charlesas su žmona Camilla, kiti sūnūs princai Edwardas ir Andrew, dukra princesė Anne, taip pat anūkai princai Williamas ir Harry.

Po žinios apie Elizabeth II sveikatą artimieji suskubo į Škotiją, minia – prie Bakingamo rūmų (16 nuotr.)
+10

Tuo metu prie Bakingemo rūmų ėmė rinktis žmonių minia.

Dar 2022-ųjų birželio pradžioje buvo švenčiamas platininis Elizabeth II valdymo jubiliejus – 70 metų, kai ji soste. Renginiai truko keturias dienas, tiesa, dalį jų karalienė praleido, tačiau vis tiek pasirodė minioms žmonių, atvykusių iš įvairių pasaulio kampelių.

Elizabeth II valdymo platininio jubiliejaus iškilmių pirma diena, „Trooping the Colour“ paradas (32 nuotr.)
+26
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67