Nuomonės formuotojai Dovilei Tiriūtei mada leido pamilti save: „Dabar renkuosi ne suvaržymus, o laisvę būti, kuo esu“

Dovilė Tiriūtė / „Zalando“ nuotr.
Dovilė Tiriūtė / „Zalando“ nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-07-14 08:12
AA

Šiandien ji – drąsi, nebijanti išsakyti asmeninę nuomonę, laužyti visuomenėje vyraujančius stereotipus ir atrodyti taip, kaip nori pati. Tokia yra vizažistė, nuomonės formuotoja Dovilė Tiriūtė, kuri socialiniuose tinkluose garsiai kalba apie gyvenimo iššūkius, meilę sau bei savo kūnui. Tačiau ji – atvira, to mokėsi ilgai, o šį kelią nuėjo tik keisdama požiūrį į madą ir stilių. Ko iš D.Tiriūtės pareikalavo tokie pokyčiai, kodėl drabužiai tapo jos gyvenimo kontrolės įrankiu ir kaip asmeninio pasitikėjimo įkvėpė naujoji „Zalando“ vasaros kampanija? Atsakymai – iš žinomos nuomonės formuotojos lūpų.

Viename interviu esi sakiusi, kad vis dar mokaisi save mylėti ir priimti tokią, kokia esi. Kaip eiti šiuo keliu tave įkvepia mada ir stilius? Ar drabužiai tampa tam tikra saviraiškos priemone?

– Daugiau nei pusę gyvenimo bijojau rengtis taip, kaip noriu. Rinkausi drabužius, kurie tiesiog plonina arba nestorina. Visą vasarą kaisdavau juoduose džinsuose, nes tik jie man atrodė tinkami. Tačiau prieš porą metų pradėjau pamažu keisti šį požiūrį ir standartą. Ėmiau dėvėti tai, kas man gražu – nebebijoti spalvų, šortų, sijonų, suknelių, trumpintų marškinėlių. Dabar, kai nešioju savo mėgstamiausius derinius, jaučiuosi savimi, laisva. Todėl šiandien mano stilius tapo jau ir saviraiškos, išsilaisvinimo būdu.

Drąsus ir pasiryžimo reikalaujantis pokytis. Vadinasi, drabužiai bei aksesuarai gali suteikti džiaugsmo, laisvės, pasitikėjimo, užtikrintumo?

– Anksčiau galbūt jie nieko nereiškė. Tiesiog apsirengdavau, nes reikėjo tai padaryti. Bet jaučiau savotišką kančią tai darydama. Šiandien leidžiu sau spalvas, stiliaus paieškas, nebelaukiu, kada suplonėsiu, kada kojos bus labiau įdegusios ar panašiai. Tiesiog esu čia ir dabar. Drabužiai tapo džiaugsmu ir tikrai dažnai pasijaučiu geriau. Žinau, jog valdau savo gyvenimą, turiu kontrolę vien dėl to, kad tądien apsirengiau gražiai sau.

Tačiau yra kažkokie kriterijai, kuriais vadovaudamasi renkiesi savo spintos herojus? Kas kabo pačioje matomiausioje, lengviausiai pasiekiamoje vietoje?

– Labai mėgstu oversized (padidinto dydžio – aut. past.) vyriškus švarkus, šį sezoną ir korsetus. Renkuosi patogumą, bet ne suvaržymus ar tarnystę drabužiams. Manau, kad rūbai man turi tikti, o ne aš prie jų turėčiau taikytis. Todėl švarkus nešioju beveik kiekvieną dieną. Jie tinka prie visko, yra spalvoti, suteikia tokio lengvo rimtumo, tvarkingumo. Tad jei šiaip nesu patenkinta savo apranga, apsivelku švarką ir, atrodo, šis drabužis viską suderina tarpusavyje.

Dovilė Tiriūtė / „Zalando“ nuotr.

Ar tokią viziją nusižiūrėjai nuo kokios nors savo stiliaus ikonos? Ar yra žmogus, kurį pavadintum asmeniniu mados autoritetu?

– Vieno žmogaus ikonos neturiu. Tačiau labai žaviuosi Dua Lipa, Doja Cat. Šios moterys mane labai įkvepia, kartu daug įkvėpimo semiuosi tiesiog „Instagrame“, „Pintereste“.

Ar ten jau nusižiūrėjai ir savo vasaros stiliaus topą? Ką ir kodėl pavadintum šio šiltojo sezono asmeninio įvaizdžio favoritu?

– Kadangi švarkai yra mano pagrindiniai spintos „arkliukai“, ši vasara – ne išimtis. Tik dabar žavi dar ryškesnės spalvos. Todėl rožinis švarkas yra mano favoritas. Jis mane labai pralinksmina ir tampa pagrindiniu aprangos akcentu.

Ar patiko dalyvauti naujos „Zalando“ kampanijos „Vasara yra mūsų“ filmavime Kroatijoje? Galbūt projektas pakeitė požiūrį į madą, įkvėpė naujiems pokyčiams?

– Tai buvo mano pirma komandiruotė į užsienį. Labai, labai patiko. Komanda – didžiulė, visi – absoliutūs profesionalai. Labiausiai sužavėjo stilistas, kuris, užuot maskavęs mane, bandęs aprengti drabužiu-„maišu“, elgėsi priešingai. Kaip tik stengėsi pabrėžti mano kūno linijas, be galo rūpinosi, kad gerai jausčiausi ir įkvėpė dar daugiau pasitikėjimo savimi. Nors kėlėmės anksti, pasiruošimo ir filmavimo valandos buvo ilgos, procesas sužavėjo. Viskas atrodė įdomu, jaudino. Labai patiko būti prieš kamerą, tad įkvėpta šio projekto sutikau bendradarbiauti su modelių agentūra ir pradėjau siekti plus size (plius dydžio – aut. past.) modelio karjeros.

O ar dažnai apsiperki „Zalando“? Kodėl myli šią platformą ir kokie tau yra didžiausi apsipirkimo internetu privalumai?

– Pastaruosius metus apsiperku tik „Zalando“ ir dėvėtų drabužių parduotuvėse. Labai nemėgstu parduotuvių, matavimosi kabinų. Be to, mano dydžio drabužių tokiose įprastose vietose nelabai ir yra. Todėl labai patinka apsipirkinėti internetu, nes pasirinkimas šimtus kartų didesnis, viską gali padaryti tiesiog telefonu. Tai – labai patogu, o, atkeliavus siuntai, jautiesi tarsi gavusi dovaną.

Ačiū už pokalbį!

Nuomonės formuotojai Dovilei Tiriūtei mada leido pamilti save (6 nuotr.)