Iš gyvenimo pasitraukė į seksualinio priekabiavimo istoriją įvelta Rose McGowan vadybininkė

Rose McGowan / Vida press nuotr.
Rose McGowan / Vida press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-09 08:21
AA

Penkiasdešimtmetė Jill Messick, buvusi garsios aktorės Rose McGowan vadybininkė, trečiadienį buvo rasta negyva Los Andžele. Mirties priežastis – savižudybė. Moteris daug metų kovojo su depresija ir bipoliniu sutrikimu – taip jos šeima teigė „The Hollywood Reporter“.

Artimieji kaltina, kad emociškai moterį palaužė tai, kad Jill buvo įtraukta į skandalingą istoriją, kuomet aktorė apkaltino Holivudo prodiuserį Harvey Weinsteiną seksualiai priekabiavus 1997 m.

H. Weinsteino advokatas paviešino elektroninį laišką, kuriame Messick neva gynė Weinsteiną. Šeima teigia, kad moteriai sunku buvo atlaikyti spaudimą. „Jill buvo auka mūsų naujosios neribotos informacijos dalijimosi kultūros ir noro priimti pareiškimą kaip faktą. Greita informacijos sklaida suteikė daug neteisingų prielaidų apie Jill kaip apie žmogų, ir ji nepajėgė ir nenorėjo kovoti su tuo. Ji tapo įkaite ir taip jau siaubingos istorijos“, – Messick šeima komentavo „The Hollywood Reporter“.

Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.

„Ji niekada nesirinko būti vieša persona. Tas pasirinkimas buvo iš jos atimtas.“

Artimieji taip pat teigia, kad Messick pasirinko nekalbėti apie tai – kad neatimtų reikiamo dėmesio iš priekabiavimo aukų ir apskritai #metoo skandalo. To pasekmė – sugadinta reputacija. „Ji niekada nesirinko būti vieša persona. Tas pasirinkimas buvo iš jos atimtas.“

Šeima pasakoja, kad McGowan prieš dvidešimt metų pasipasakojo vadybininkei apie susitikimą su Weinsteinu – tą susitikimą, kuriame, kaip teigiama, Weinsteinas priekabiavo prie jos. „Rose niekada nenaudojo žodžio „prievartavimas“, pasakodama apie tai. Nepaisant to, Jill suprato, kad Harvey padarė kažką negero Rose, jeigu ne neteisėto. Jill iškart nuėjo pas savo vadovus ir papasakojo Rose istoriją, kad jie nedelsiant atsižvelgtų į situaciją. Jie pasakė Jill, kad sutvarkys tai.“

Ir kai aktorė spalį pirmąkart papasakojo apie savo istoriją „The New York Times“, ji paminėjo ir savo vadybininkę – kaip Jill ją palaikė. Taip pat pridūrė, kad Rose nejautė palaikymo iš savo vadybos komandos. O advokatai esą aktorei pareiškė, kad beviltiška pateikti kaltinimus Weinsteinui.

Rose McGowan / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Tiesa, aktorė ir toliau tęsė bendradarbiavimą ir vaidino Weinsteino remiamuose filmuose. Jos vadybininkė Jill detalių, kodėl tai vyko toliau, nežinojo.

Po kelių mėnesių Messick buvo pasamdyta dirbti „Miramax Films“, kuriai vadovavo Harvey ir jo brolis Bobas. Ten ji dirbo šešerius metus.

Šių metų sausio trisdešimtąją Weinsteino advokatas paviešino el. laišką, kuriame Messick rašė, kad Rose jai papasakojo, kad aktorė atsidūrė sūkurinėje vonioje su Weinsteinu „abipusiu sutikimu“, tačiau ji to „gailėjosi“. Šis laiškas buvo paviešintas be Jill sutikimo.

Artimieji teigia, kad moteris tiesiog norėjo pasakyti tiesą – taip, kaip prisimena, kad jai Rose pasakojo. O Harvey noras panaudoti tai savo labui, iškraipant žodžius, esą palaužė moterį.

Weinsteinas visus kaltinimus dėl priekabiavimo neigia, o aukų, pasiryžusių apie tai prabilti, vis daugėja.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams