Aktorė Rose McGowan – kovos su seksizmu armijos vadė

Rose McGowan / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Rose McGowan / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2017-12-15 08:00
AA

Ji viena pirmųjų prabilo apie dėmėtus Holivudo apatinius ir Harvey Weinsteiną – vulgarų prievartautoją. Prieštaringos reputacijos ir biografijos aktorė Rose McGOWAN (44) pastaruoju metu tapo tikru kovos su seksizmu simboliu.

Teiginį apie prieštaringą reputaciją tik patvirtina kaltinimai dėl narkotikų laikymo – dar vasarį buvo išrašytas policijos orderis sulaikyti Rose, mat jos piniginėje, rastoje Vašingtono tarptautiniame Daleso oro uoste, aptikta keletas paketėlių su kokainu. Praėjusią savaitę aktorė buvo suimta, tačiau paleista už penkių tūkstančių JAV dolerių užstatą. McGowan advokatai teigia, esą kvaišalai galėjo būti „pakišti“ siekiant ją sukompromituoti, o pati Rose tikina, jog šio skandalo nebūtų buvę, jei būtų sutikusi paimti siūlomus „milijonus dolerių už tylėjimą“. Žinoma, turima galvoje Weinsteino istorija.

Apie tai, kad ją išprievartavo žinomas prodiuseris (vardo ji tuomet neminėjo), McGowan pirmąkart prisipažino savo tviterio paskyroje per socialinių tinklų akciją, nagrinėjančią, kodėl moterys nekalba apie seksualinį smurtą. Tada Rose dar pacitavo advokatės žodžius, kad aktorė, nors sykį nusifilmavusi sekso scenoje, niekada nepajėgs įrodyti buvusi nuskriausta – ja tiesiog niekas nepatikės. Ir pridūrė, kad jos istoriją žinojo visi, tačiau gynė prievartautoją, einantį aukštas pareigas, o iš aukos, tai yra – jos, juokėsi.

Su Robertu Rodriguezu (kairėje) – filmo „Teroro planeta“, kuriame Rose vaidino, režisieriumi – ir Harvey Weinsteinu 2007-aisiais Kanuose / Vida Press nuotr.

Tiesą sakant, Rose ir augo kaip potenciali auka: pirmuosius penkerius gyvenimo metus praleido totalitarinėje sektoje „Dievo vaikai“, kur seksualinis palaidumas buvo kulto elementas. Ji pati sako nebuvusi tvirkinama, bet labai anksti „per daug“ sužinojo apie vyro ir moters santykius. Rose tėvas Danielis, kuris vadovavo „Dievo vaikų“ Italijos padaliniui, pasitraukė iš posto ir išvežė saviškius į Ameriką, sužinojęs, kad sekta pritaria vaikų ir suaugusiųjų seksualiniams santykiams ir norėtų įvesti atitinkamus ritualus.

JAV McGowanai išsiskyrė. Rose gyveno tai su tėvu, tai su mama, tai išvis gatvėje. Pradėjo vartoti narkotikus, trylikos pateko į reabilitacijos kliniką. Paskui susiėmė, oficialiai tapo nepriklausoma nuo tėvų (tokios teisinės emancipacijos buvo išsireikalavusi ir populiarioji komedijos „Vienas namuose“ žvaigždė Macaulay Culkinas).

Šią Rose nuotrauką išplatino Loudoun apygardos šerifo tarnyba: aktorė buvo suimta ir apkaltinta laikiusi narkotikus / Vida Press nuotr.

McGowan suvaidino keliose kultinio režisieriaus Greggo Arakio juostose – „Žaidimo „Doom“ kartoje“ ir „Niekur“, kuriose netrūko sekso, prievartos, narkotikų vartojimo scenų, taip pat siaubo filme „Klyksmas“ – ir buvo įvertinta kaip perspektyvi debiutantė, gavo vaidmenį populiariame seriale „San Fransisko raganos“... O prieš porą metų galutinai susipyko su „visu Holivudu“ ir net su savo agentais.

Pati Rose sako, kad kolegas įžeidė atvira Adamo Sandlerio komedijos kritika – ją pavadino seksistine ir buka. Pareiškusi, kad aktorių Holivude niekas negerbia, McGowan nusiskuto gražius ilgus plaukus ir tapo judėjimo už moterų teises vėliava. Grotažymė #rosearmy – kovos prieš prievartą Holivude simbolis – sukurta jos.

Rose nesigerina niekam. Pavyzdžiui, garsiausiai translytei amerikietei Caitlyn Jenner pareiškė, kad ši neturinti supratimo, ką išties reiškia būti moterimi. Seksualinių mažumų bendruomenei irgi nepataikauja: McGowan nuomone, homoseksualūs vyrai nekenčia moterų lygiai taip pat, kaip ir heteroseksualai, gal netgi labiau. O svarbiausia – ji visiškai neapsimeta esanti geresnė nei yra. Ką gi, galų gale trejus su puse metų buvo susižadėjusi su muzikantu Marilyn Mansonu (48), o santykius su tokia skandalinga asmenybe išties galima vadinti tikra neprisitaikėliškumo mokykla!

Skandalinga porelė: Rose McGowan ir Marilyn Mansonas MTV vaizdo klipų apdovanojimuose 1998-aisiais / Vida Press nuotr.