Nyderlandai pagaliau atskleidė, kodėl Joostas pašalintas iš „Eurovizijos“: „Neturėjo taip baigtis“

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Sarah Louise Bennett/EBU nuotr.
Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Sarah Louise Bennett/EBU nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-11 20:22
AA

Iš „Eurovizijos“ finalo diskvalifikuoto Nyderlandų atstovo Joosto Kleino istorija buvo apaugusi gandais. Vis dėlto šeštadienio vakarą atlikėjo komanda pagaliau pateikė savo versiją, kodėl jis buvo pašalintas.

Šeštadienio vakarą oficialiame Nyderlandų „Eurovizijos“ atrankos instagramo pusfinalyje @songfestival.avrotros paviešintas atviras laiškas apie Joosto Kleino diskvalifikaciją iš dainų konkurso. Atlikėjo komanda pateikė savo versiją, kas iš tiesų nutiko užkulisiuose, o griežtą konkurso rengėjų sprendimą pavadino „neproporcingu“.

„Incidentas įvyko po ketvirtadienio pasirodymo. Nesilaikant aiškių susitarimų, Joostas buvo nufilmuotas, kai ką tik nulipęs nuo scenos turėjo skubėti į žaliąjį kambarį. Tuo metu Joostas kelis kartus pabrėžė, kad nenori būti filmuojamas. Į tai nebuvo atsižvelgta. Dėl to Joostas grėsmingai pajudėjo kameros link. Joostas nelietė jį filmavusios moters. Pranešus apie šį incidentą, EBU ir policija ėmėsi tyrimo.

Vakar ir šiandien daug konsultavomės su EBU ir pasiūlėme keletą sprendimų. Nepaisant to, EBU vis tiek nusprendė diskvalifikuoti Joostą Kleiną. AVROTROS mano, kad bausmė yra labai didelė ir neproporcinga. Mes pasisakome už geras manieras – tegul dėl to nekyla jokių abejonių – tačiau, mūsų nuomone, pašalinimas nėra proporcingas šiam incidentui.

Esame labai nusivylę ir nuliūdę dėl milijonų gerbėjų, kurie taip laukė šio vakaro. Tai, ką Joostas suteikė Nyderlandams ir Europai, neturėjo taip baigtis“, – skelbiama pareiškime.

Žmonės.lt primena, kad penktadienį Malmėje vyko pirmoji generalinė „Eurovizijos“ finalo repeticija, kurioje turėjo pasirodyti visi 26 į finalą patekę dalyviai. Vis dėlto scenoje nepasirodė ir savo dainos neatliko Nyderlandų atstovas Joostas Kleinas. ​

Nyderlandų atstovas „Eurovizijoje“ Joostas Kleinas / Corinne Cumming EBU nuotr.

​Nyderlandų atstovas pirmosios „Eurovizijos“ finalo generalinės repeticijos pradžioje dar buvo matomas – Joostas dalyvavo vėliavų parade, tačiau atėjus metui atlikti savo dainą, nei atlikėjas, nei jo komanda į sceną nežengė.

Po kurio laiko konkurso organizatoriai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Joostas repeticijoje nepasirodė dėl incidento, įvykusio užkulisiuose.

„Šiuo metu tiriame incidentą, apie kurį mums buvo pranešta ir kuriame dalyvavo olandų atlikėjas. Kol bus gautas išsamesnis atsakymas, jis negalės repetuoti. Šiuo metu daugiau komentarų neturime ir vėliau pateiksime atnaujintą informaciją.“

Jau šeštadienį, likus kelioms valandoms iki didžiosios „Eurovizijos“ finalo, paaiškėjo Nyderlandų atstovo Joosto Kleino likimas. Organizatoriai pranešė, kad jo finalo scenoje neišvysime.

„Švedijos policija ištyrė vienos prodiuserių komandos narės skundą dėl incidento, kuris įvyko po jo pasirodymo ketvirtadienio vakarą vykusiame pusfinalyje. Nuspresta, kad kol vyksta teisinis procesas, jam nederėtų toliau dalyvauti konkurse. Norėtume patikslinti, kad, priešingai nei teigiama kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose ir spėliojimuose socialiniuose tinkluose, šis incidentas nebuvo susijęs su jokiu kitu atlikėju ar delegacijos nariu. Mes laikomės politikos dėl nederamo elgesio mūsų renginyje ir esame įsipareigoję užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką visiems konkurso darbuotojams. Atsižvelgiant į tai, Joosto Kleino elgesys su komandos nariu laikomas pažeidžiančiu konkurso taisykles. 68-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso didžiajame finale dabar dalyvaus 25 dainos“, – rašoma „Eurovizijos“ organizatorių pranešime.

Nyderlandų atstovas Joost Klein / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Kiek vėliau konkurso rengėjai išplatino laišką, kuriame paaiškino, kokią įtaką šis sprendimas turės balsavimo tvarkai.

„Tai, kad Nyderlandų atstovai nepasirodys „Eurovizijos“ konkurso finale turės taip tikrą poveikį. Visi dalyviai pasilieka savo numatytus numerius pasirodymų eiliškume. Penktuoju numeriu nevyks joks pasirodymas. Žiuri rezultatai, suskaičiuoti po antrosios finalo generalinės repeticijos, kuri vyko penktadienį, gegužės 10-ąją, bus perskaičiuoti taip ir Nyderlandams balai skirti nebus. Žiuri komisija įvertins pasirodymus nuo 1-ojo iki 26-ojo. Pavyzdžiui, jeigu Nyderlandai nacionalinės žiuri komisijos buvo įvertinti skiriant jiems 9 vietą, 10 vietoje likęs pasirodymas keliamas į 9 vietą taip suteikiant 2 papildomus balus. Tuo tarpu 11 vietoje likęs pasirodymas atsiduria 10-oje.

O štai žiūrovai apskritai negalės skirti balų Nyderlandų atstovui. Tačiau Nyderlandų žiūrovai vis tiek galės balsuoti, o Nyderlandų žiuri paskirti balai bus įskaitomi. EBU informuos partneriaujančias telekomunikacijų kompanijas, kad Nyderlandai šiemet nebedalyvauja, tad už 5-ąjį numerį balsuoti skirtos linijos bus užblokuotos. Mes prašome nebalsuoti už 5 pasirodymą. Jeigu kas balsuos už šį pasirodymą, balsai bus neįskaičiuoti. Taškų lentelėje Nyderlandų taip pat nebelieka“, – skelbiama EBU pranešime.

„Eurovizijos“ gerbėjai rinkosi į Malmės areną stebėti konkurso finalą (44 nuotr.)
+38
Prie Malmės arenos – Palestinos rėmėjų ir policijos susidūrimas (23 nuotr.)
+17
Silvester Belt išlydimas į „Eurovizijos“ finalą (24 nuotr.)
+18