Odos šveitimas: kada ir kodėl reikia tai daryti?
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog odos šveitimas tėra įprasta grožio rutinos dalis, tačiau ši procedūra yra itin svarbi odos būklei ir grožiui. Dėl to ją reikėtų įtraukti į reguliarių grožio ritualų sąrašą. Net jei paprastai šveitiklį naudojate tik veido odos priežiūrai, specialistai rekomenduoja jį įtraukti į būtinų kūno odos priežiūros priemonių krepšelį. Reguliarus odos šveitimas ne tik padeda pašalinti nebegyvas odos ląsteles, bet ir gerina jos mikrocirkuliaciją, padeda įsisavinti drėgmę ir maistines medžiagas.
Kūno odos šveitimo procedūra padeda sumažinti užsikimšusių porų riziką, todėl į odą geriau įsigeria drėkinamieji kremai, jie lengviau patenka į gilesnius odos sluoksnius. Ką jau kalbėti, jog šveitimo metu pašalinamas netolygus suragėjusių odos ląstelių sluoksnis. Be to, reguliarus odos šveitimas padeda paruošti odą tolesnėms grožio procedūroms.
Apie tai, kada naudingiausia pasilepinti odos šveitimu, pasakoja tarptautinio „Dove“ prekės ženklo vadovė Marit Soha.
Prieš neriant į saulės vonias
Tai aktualu, jei planuojate atostogas šiltuose kraštuose, – odos šveitimas šveitikliu ypač rekomenduojamas prieš mėgaujantis saulės voniomis. Pašalinus odos paviršiuje susikaupusias nebegyvas odos ląsteles, įdegis tampa pastebimai tolygesnis, atrodo natūraliau. Kitu atveju, ypač išsausėjusios odos vietose, pavyzdžiui, alkūnių ar kelių srityje, įdegis gali atrodyti pastebimai tamsesnis. Be to, nušveitus odą natūralus įdegis išlieka ilgiau.
Prieš šalinant kūno plaukelius
Šveitiklis nuo odos paviršiaus pakelia net pačius smulkiausius plaukelius ir šiuos lengviau pašalinti įprastomis depiliacijos priemonėmis.
Paprasčiausias odos šveitimas šveitikliu pastebimai palengvina depiliacijos procedūras. Taip yra todėl, kad smulkios šveitiklio dalelės nuo odos paviršiaus pakelia net pačius smulkiausius plaukelius ir šiuos lengviau pašalinti įprastomis depiliacijos priemonėmis.
Visai nesvarbu, ar plaukelius šalinsite skutimosi peiliuku, ar specialiu vašku, odos šveitimas leis juos pašalinti kur kas efektyviau. Oda taps lygesnė ir švelnesnė. Be to, sumažės plaukelių įaugimo tikimybė.
Prieš miegą
Tiek kūno, tiek veido odą rekomenduojama šveisti vakare prieš einant miegoti. Kitaip nei dienos metu, naktį odoje vyksta svarbūs regeneracijos procesai – t. y. oda atsinaujina iš vidaus. Dėl to, nušveitus ir gausiai sudrėkinus odą vakare, per naktį ši geriau įsisavins drėkinamąsias ir maistines medžiagas, lengviau atsinaujins.
Kita vertus, rytinis odos šveitimas gali sudirginti ir užkimšti po nakties atviras odos poras. Beje, po odos šveitimo stenkitės jos dažnai neliesti rankomis. Tai padės sumažinti odos riebalavimąsi.
Kovojant su akne
Neestetiškai atrodantys spuogeliai kankina ne tik veido, bet ir krūtinės ar nugaros odą. Paprastai jų atsiradimą lemia itin aktyvus sebumo – odos riebalų – išsiskyrimas. Susimaišęs su odos paviršiuje besikaupiančiomis negyvos odos ląstelėmis ir nešvarumais, šis užkemša poras ir sukelia spuogelių ir inkštirų atsiradimą.
Reguliarus švelnus šių kūno sričių odos šveitimas padeda sumažinti negyvų odos ląstelių kaupimąsi ir nešvarumus, taip sumažindamas spuogelių formavimosi galimybę ir padėdamas užkirsti kelią jų atsiradimui.